Skocz do zawartości

Emigracja - Laczenie Rodzin


evita8b

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
13 lat czeka sie na rodzenstwo?! Powaznie?! Moze to jakis blad? Przeciez to chore!

tyle sie czeka, bo jest ogromna ilosc aplikacji zlozona plus skladasz aplikacje na brata, on ma zone plus 3 dzieci czyli w sumie idzie do nich juz 5 numerow wiz, a ilosc wiz imigracyjnych w tej kategorii jest bardzo mala...

ale moglo byc gorzej - popatrz w visa bulletin ile na green card czeka rodzenstwo obywateli USA, ktore mieszka na Filipinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, brat nie ma zony, nie ma zobowiazan.

Jeszcze raz zapytam: czy nie lepiej sciagnac najpierw mame, ktora po uzyskaniu GC moze zlozyc petycje na syna? Wtedy przeciez powinno isc szybciej, bo to bedzie petycja w linii matka-dziecko. Zamiast ja skladac na brata, poczekam, az mama bedzie mogla zlozyc na brata. Czy to wyszloby szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Mama jako "zielonokartkowiec" może składać petycję na dorosłego (to b. istotne) syna, ale obecnie w tej kategorii (F2b) rozpatrywane są wnioski z 1997 r. Dodatkowym warunkiem jest niezamężność dziecka. Jesli w przeciągu tych kilkunastu lat brat się ożeni, to nie dostanie GC. Musiałby czekać aż mama dostanie obywatelstwo i złoży na niego petycję - licząc że mama musi czekać 5 lat (plus okres czekania na formalności) i dodatkowo będzie czekał ok. 10 lat (kategoria F3) to razem wychodzi 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, brat nie ma zony, nie ma zobowiazan.

Jeszcze raz zapytam: czy nie lepiej sciagnac najpierw mame, ktora po uzyskaniu GC moze zlozyc petycje na syna? Wtedy przeciez powinno isc szybciej, bo to bedzie petycja w linii matka-dziecko. Zamiast ja skladac na brata, poczekam, az mama bedzie mogla zlozyc na brata. Czy to wyszloby szybciej?

hahah ja Ci podalam tylko przyklad, bo zapytalas, czy czeka sie 13 lat na rodzenstwo :)

Nie ma znaczenia czy rodzenstwo zonate czy nie - czeka sie tyle samo.

Pokazalam Ci jak szybko rozchodza sie wizy czyli przecietna rodzina zabiera 5 numerow... dlatego wychodzi te 13 lat.

Niczym sciagniesz mame, niczym mama dostanie wszystko (bo kto wie co bedzie po drodze..) - jest to wyjscie, ale nikt Ci nie powie czy bedzie najszybsze.

Ja bym zrobila tak: zlozylabym ja na brata jedna petycje, a druga petycje zlozylaby mama na syna - a pozniej on wybierze te petycje, ktora bedzie miala pierwsza dostepne wizy imigracyjne. Wiekszosc moich klientow tak robi, bo kto wie co bedzie za 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No nareszcie !!! Po 4 miesiacach od zlozenia petycji przez moja corke dosalam Employment Authorization Card I-766 .

Teraz tylko wyrobie SS , zrobe Prawko i szukam legalnej pracy. A Zielona Kartka to kwestia tylko paru miesiecy .

Nawet latwo i szybko poszlo . Ciesze sie bardzo bo jak tylko dostane ZK to chce odwiedzic Polske, nie bylam 2 latka.

Evita .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...