Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak ja sie pytalam w Polsce to jesli sie nie ma adresu w Polsce, bo sie mieszka za granica to robi sie to w USC, gdzie sie mialo ostatnie miejsce zamieszkania, przed wyjazdem do USA.

I najczęściej większość osób tak robi, bo tam najczęściej odwiedzają rodzinę i przy okazji załatwiają urzędowe sprawy, więc to jest jakby logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Nie wiem czy bylo takie zapytanie,jak tak to przepraszam,ze zapytam raz jeszcze.

otoz planuje leciec do Polski mam zielona karte na nazwisko meza,a paszport na panianskie no i kupie bilet na nazwisko z paszportu. W Polsce planuje umiejscowic akt slubu i zrobic nowy paszport i jak to bedzie z powrotem jak bede wracala? Czy w Polsce zabiora mi stary paszport? Badz podziurawia i bedzie niewazny? czy mi oddadza i jak bede wracala to z tym nowym na meza nazwisko,ze starym nie waznym? Bilet zapewne w obie strony bedzie na nazwisko panienskie z paszportu. Czy sobie podarowac, umiejscowic akt slubu i tu w USA w ambasadzie zrobic nowy po powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl podobny temat,tematy co do paszportu

Nikt Ci paszportu starego nie zabierze a odda przedziurkowany :) i bedziesz miec 2 ze soba

Mozesz umiejscowic akt slubu przez Ambasade lecz to kosztuje wiecej i dluzej trwa :) a mozesz to zrobic przez kogos w Polsce-rodzine,znajomych,przyjaciol ;)

a i nie trzeba brac nazwiska meza aby miec nowy paszport ;) aby umiejscowic akt slubu ;) maz za to moze przyjac nazwisko zony ;) takie masz wyjscia tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej będzie umiejscowić akt ślubu w trakcie pobytu w polsce (akt ślubu dostaniesz pewnie następnego dnia), a wniosek o nowy paszport złożyć poprzez ambasadę? W PL nowy paszport kosztuje 150, a z tego co widziałam to przez ambasadę kosztuje ok 140 zł, więc wychodzi na to samo, a przynajmniej nerwów mniej, że nazwisko na biletach się nie zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie zalatwic umiejscowienia i alikacji na nowy paszport w jedym pobycie w PL? (2 tyg)

czyli opcje sa...

1) umiejscowic przez rodzine w PL, jak przyjade do PL to aplikuje o nowy paszport (i dadza w 2 tyg?)

2) jak przyjade do PL to umeijscawiam sama w urzedzie, wracam do US i tam musze jechac do NY i osobiscie aplikowac o paszport

czy NY to jedyne miejsce gdzie mozna skladac o nowy paszport? to utrudnia sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ;)

nikt Ci nie zabierze starego paszportu ,jedynie go uniewaznia,przedziurkuja a wtedy nie wiadomo co zrobi dana linia lotnicza,dany pracownik,czy Cie wpusci .

a co do otrzymania nowego paszportu to mozesz sie wyrobic w 1 tydzien aby go otrzymac,musisz wtedy udac sie do kierownika urzedu paszportowego i powiedziec ze chcesz go otrzymac w trybie przyspieszonym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ;)

nikt Ci nie zabierze starego paszportu ,jedynie go uniewaznia,przedziurkuja a wtedy nie wiadomo co zrobi dana linia lotnicza,dany pracownik,czy Cie wpusci .

a co do otrzymania nowego paszportu to mozesz sie wyrobic w 1 tydzien aby go otrzymac,musisz wtedy udac sie do kierownika urzedu paszportowego i powiedziec ze chcesz go otrzymac w trybie przyspieszonym :)

dzieki, edytowalam moj post po tym jak sie zorientowalam ze odpowiedz juz byla na forum :) pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasu to w trybie przyspieszonym sie wyrobisz a tak to radze wziasc czas 3 tyg na paszport :)

wyrobisz paszport tam gdzie jest Ambasada-Konuslat Polski :) czasami sa takie wyjazdy urzednikow do miejsc gdzie jest duzee skupisko Polonii

a daleko do Konsulatu.tutaj musisz spytac sie w danych organizacjach czy takie cos jest u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...