Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma co do rozumienia - Nie możesz bo to paszport jest twoim jedynym międzynarodowym dokumentem i to na nim przekraczasz granice, nie na Id czy karcie bibliotecznej ( zresztą przy kupie biletu zawsze jak byk jest napisane żeby wpisywać dane z PASZPORTU) i nie ma że z przyzwyczajenia. Ewidentnie twój błąd. Na pocieszenie napisze że moja kuzynka palnęła taką samą gafe (tyle że kupowała przez orbitz) co gorsze zauważyła to mniej niż dobe przed wylotem. Też był płacz mnóstwo straconych nerwów. szczególnie przy przerzucaniu pałeczki kto powinien zmienić to pierwszy czy linie czy Orbitz. Po całej nieprzespanej nocy, kilku mailach ( ze skanami wszystkich dokumentow) i rozmowie z przeróżnymi ludźmi, którzy nie mogli lub nie mieli "mocy" żeby to zmienić, rano ( dosłownie w drodze na lotnisko) zadzwonił "supervisor" z orbitzu, informując że poprawił dane (bez żadnych dodatkowych kosztów). Powiedział też że takie sytuacje niestety się zdarzają i że nie musiała aż się martwić bo by na pokład samolotu zostałaby wpuszczona ( Czy to gwarantował, tego nie wiem ale mam nadzieje że w twoim wypadku tak będzie).

Tymczasem dzwoń, domagaj się rozmowy z kimś wyżej, bądź uparta i przekaż Expedii że to oni muszą pierwsi to zmienić (tak było w przypadku Orbitzu i że takie informacje uzyskałaś od linii lotniczych) nie odpuszczaj i pewnie Ci się uda wymusić zmianę.

A następnym razem czytaj dokładnie co jest napisane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

expedia za nic nie chce zmienic mi nazwiska. obdzwonilam wszystkie linie lotnicze i wszystkie sie zgadzaja co do zmiany ale to expedia musi zrobic pierwszy krok bo oni maja w posiadaniu rezerwacje. niestety po przedstawieniu wszystkich faktow expedi i po konfrontacji ich z rzeczywistoscia, supervisor expedii po prostu odlozyl sluchawke po ponad godzinnej (kolejnej) rozmowie. Takiego braku profesjonalizmu dawno nie widzialam zwlaszcza jezeli chodzi o tak popularny serwis jak expedia. Nigdy wiecej nie wydam na nich zlamanego grosza. Dzis dalej dzwonie do lini lotniczych, bede prosic ich o listy i notatki dla personelu przy check in o tym, ze moje nazwisko na bilecie jest po mezu ale nadal jestem ta sama osoba i trzymajcie kciuki za mnie bo nie bede wydawac kolejnych prawie 500$ na cancelowanie i kupno nowego biletu z expedia. Expedia to scam i złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu opisalabym zgrabnie sytuacje i wrzucilabym pare postow na social media, Trip Advisor, itd. Ok, zgadzam sie, ze popelnilas blad, ja niedawno lecialam do Polski z paszportem na nazwisko panienskie i nie mialam zadnych problemow, nikt nie pytal o akt malzenstwa, ale nie rozumiem dlaczego Expedii brak dobrej woli, jakos nie wierze, ze zmiana nazwiska musi byc dla nich az takim klopotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigella a nie wiesz o co chodzi

a wyobraz sobie ze wiele osob tak zmienia nazwiska za darmo i co sie robi w firmie ;) a tak maja zabezpieczenie jakies ;)


Polanka jesli linia lotnicza powie ze ok to miej to tez na pismie :) aby nie bylo ze pisalas z kims a wrazie jakis problemow nic nie pokazesz np przy bramce

wydrukuj list elektroniczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a wiec chyba sprzedam nerke i przebukuje bilet. A wiec opisze dokladnie sytuacje. Podroz byla zabukowana przed Expedie, kilka linii lotniczych i kilka lotnisk a dokladniej:

z USA do PL:

Tampa-Charlotte z US Airways

Charlotte-Monachium-Wroclaw z Lufthansa

z PL do USA

Wroclaw-Monachium z Lufthansa

Monachium -Newark-Tampa z United

I teraz Expedia nie chce zmienic mi nazwiska bo lece z kilkoma liniami

United jako glowny holder biletu nie chce dac autoryzacji expedii do zmiany nazwiska bo lece z kilkoma liniami a to jest againts united policy

Lufthansa mowi mi, ze bede denied boarding w Charlotte/Monachium bo mam inne nazwisko w paszporcie niz na bilecie i to jest againts ich policy

Us Airways mowi, ze na 100% mnie puszcza na lot Tampa - Charlotte

United mi nie jest w stanie dac jednoznacznej odpowiedzi co do boarding.

Jestem teraz w ciemnej dupie bo wyglada na to, ze gdyby nie Lufthansa to przyniesienie dokumentow slubu itp by wystarczylo.

Ponadto zadna z lini lotniczych nie chce wydac mi listu/emailu, jedynie co kazda z lini zrobila to wprowadzila notatke dla pracownikow przy mojej rezerwacji, notatka ta (o pomagmatwanych nazwiskach) bedzie widoczna podczas check in co nie zmienia faktu, ze lufthansa moze mnie udupic.

Nikt mi nie chce pomoc :((

Czy ktos tak lecial international na inne nazwisko na bilecie i w paszporcie z LUFTHANSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge zyc w takim stresie, probuje odszukac Lufhansa policy aby wiedziec czy na 100% bede denied boardingu ale nigdzie nie znajduje takiej zasady! Dzwonilam juz 2 razy do lufthansy, oboje supervisors powiedzieli mi, ze mnie nie wpuszcza na poklad ale nie potrafili dac mi dowodu tej policy na pismie i odpowiadali ze to ich 'policy' i juz. dzwonie po raz 3 bo chce zobaczyc to na pismie. juz sama nie wiem co robic. stres stres stres i kupa kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilam jeszcze raz do lufthansy. Ich reakcja jest troche nieprofesjonalna. Wiec lufthansa ma niepisana zasade wsrod pracownikow jak oni to nazywaja lufthansa policy, ze nazwisko na bilecie powinno pasowac nazwisku w paszporcie dla miedzynarodowych lotow, JEDNAKZE to czy zostane wpuszczona na poklad bedzie zalezec od osoby ktora bedzie robic mi check in... wiec powiedzieli mi, ze moge miec good luck or bad luck ale i tak doradzaja zmiane nazwiska na bilecie na wszelki wypadek.

Szkoda, ze ani united ani expedia nie chce nic z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...