Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
;) dziękuję i przepraszam , telefon posiadamy z minimalnym abonamentem, i nie przyszło mi do głowy żeby załatwiać polskie sprawy przez telefon skoro internet teraz posiada wszystkie odpowiedzi ;) (z rodziną tez przez internet rozmawiam) ;) ale do sedna sprawy, właśnie trzymam w ręku polski odpis aktu małżeństwa i w końcu na 100 % jestem pewna że nie potrzeba tej apostilli (do ostatniej chwili zastanawiałam się czy nie zmienią zdania ;) ). A również przypominam wszystkim z okręgu NY żeby nie przegapili tej akcji paszportowej w Bostonie ;) see you there ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hej

wiem, ze odkopuje stary temat ale moze cos sie zmienilo w tym temacie od ostatniego posta. Otoz moi drodzy nie moge spac po nocach bo wkrotce lece z usa do polski i na bilecie widnieje moje nowe nazwisko a w paszporcie mam panienskie.. na combo card mam nowe.. Co powinnam zrobic w tej sytuacji? Czy wylece/wlece do usa bez problemu czy musze zmieniac nazwisko na paszporcie? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz spac po nocach a to doslownie minuta szukania w google odpowiedzi :P Z tego co wyczytalam, osoby w twojej sytuacji zabieraly ze soba certyfikat zawarcia malzenstwa i w razie czego pokazywaly go urzednikom. Wyglada na to, ze to bedzie glownie zalezec od osoby z ktora bedziesz rozmawiac na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, czytalam googlalam ludzi z podobna historia i niektorym sie udaje a niektorym sie nie udaje przejsc przez odprawe. zadzwonilam do expedi bo z nimi kupilam bilet i oni zadzwonili do lini lotniczych z ktorymi lece (luftshansa, United i US) i z Lufthansa moga byc problemy bo to lot international ale nie powiedzieli ze NA PEWNO nie wpuszcza mnie na poklad. ponadto aby anulowac bilet z expedia musze zaplacic 300$ super, poza tym aby zmienic dane w paszporcie musze najpierw umiejscowic akt slubu w polsce za pomoca rodziny a pozniej leciec do waszyngtonu i 'kupic' tymczasowy paszport na nowe nazwisko. nie wchodzi to w gre.

teraz bede dzwonic do lufthansy, moze uda sie zmienic nazwisko za mniejsza oplata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, czytalam googlalam ludzi z podobna historia i niektorym sie udaje a niektorym sie nie udaje przejsc przez odprawe. zadzwonilam do expedi bo z nimi kupilam bilet i oni zadzwonili do lini lotniczych z ktorymi lece (luftshansa, United i US) i z Lufthansa moga byc problemy bo to lot international ale nie powiedzieli ze NA PEWNO nie wpuszcza mnie na poklad. ponadto aby anulowac bilet z expedia musze zaplacic 300$ super, poza tym aby zmienic dane w paszporcie musze najpierw umiejscowic akt slubu w polsce za pomoca rodziny a pozniej leciec do waszyngtonu i 'kupic' tymczasowy paszport na nowe nazwisko. nie wchodzi to w gre.

teraz bede dzwonic do lufthansy, moze uda sie zmienic nazwisko za mniejsza oplata.

od 2010 roku, tzn od momentu otrzymania GC latam do Polski z paszportem na stare nazwisko, bilet kupuje na nazwisko jakie mam w paszporcie i zabieram zawsze certyfikat malzenstwa. NIGDY nie mialam problemow z powrotem do USA, NIGDY tez urzednik na lotnisku w Chicago nie poprosil o pokazanie certyfikatu. W tym czasie wiele osob zadawalo na forum pytania na ten temat, tez postepowaly tak jak ja i nikt nie napisal o zadnym problemie. Wiec naprawde zdziwiona jestem, ze gdzies tam znalazlas osoby ktore nie zostaly wpuszczone do USA z tego powodu.

Twoj blad polegal na tym, ze kupilas bilet na nowe nazwisko, zamiast na takie jak masz w paszporcie.

Teraz nie pozostaje ci nic innego jak zmienic nazwisko na bilecie. Innej opcji nie ma!

No wlasciwie to jest druga: zalatwic umiejscowienie aktu malz. w Polsce, wyrobienie nowego paszportu i przebukowanie biletu.

Ale to chyba nie wchodzi w gre?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Niestety expedia zaprzecza mozliwosci pomocy mi w zmianie nazwiska twierdzac, ze to wszystko zalezy od linii lotniczych. Linie lotnicze twierdza, ze oni zmieniliby naziwsko gdyby expedia zmienila je pierwsza na bilecie mi wydanym przez nich, bo to przez expedie bukowalam. Lufthansa bardzo profesjonalnie podeszla do sprawy i ostrzegli mnie ze moge miec problemy z lotem operowanym z wroclawia do monachium i newark a dalej united do tampy ze wzgledu na inne nazwisko, jednak moj wylot z tampy do charlotte-munich-wroclaw jest operowany najpierw przez us airways i oni doradzili mi doniesc jedynie akt slubu i liczyc na to, ze ktokolwiek bedzie robic mi check in bedzie ludzki i zrozumie moja sytuacje... bez komenatarza plakac mi sie chce. Ja z przyzwyczajenia kupilam bilet na nazwisko meza i w podekscytowaniu ze zobacze rodzicow po roku czasu, gdzie moj tato mial przeszczep itp po prostu nie pomyslalam o nazwisku... Combo card mam wydane na nowe nazwisko, moze to pomoze? Nie chce tracic dodatkowo 300$ przez cancelation fee i pozniej na dodatek kupic kolejny bilet, ktory jest drozszy :(

nie rozumiem, dlaczego nie moge uzywac nazwiska meza skoro mam id document na nowe nazwisko, marriage certificate oraz paszport ze starym nazwiskiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...