Skocz do zawartości

Podroz Z Paszporem Na Stare Nazwisko


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Twoim miejscu poszedlbym na interview - co prawda sporo ludzi ostatnio raportowalo sukces z przekladaniem interview, niemniej jednak w przeszlosci bywaly z tym problemy. Grudzien to kiepski czas na latanie tak czy inaczej - spadnie gdzies 5 cm sniegu i zaczyna sie masakra.

Kiedys ugrzazlem w Paryzu (CDG) w grudniu na 2 dni, bagaz dolecial po tygodniu.

Odwolania z powodu nieprzewidzianych okolicznosci zwykle sa z powodu dokumentow nie przychodzacych na czas do local office.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja na Twoim miejscu poszedlbym na interview - co prawda sporo ludzi ostatnio raportowalo sukces z przekladaniem interview, niemniej jednak w przeszlosci bywaly z tym problemy. Grudzien to kiepski czas na latanie tak czy inaczej - spadnie gdzies 5 cm sniegu i zaczyna sie masakra.

Kiedys ugrzazlem w Paryzu (CDG) w grudniu na 2 dni, bagaz dolecial po tygodniu.

Odwolania z powodu nieprzewidzianych okolicznosci zwykle sa z powodu dokumentow nie przychodzacych na czas do local office.

hmm to ciekawa informacja o tych dokumentach nie przychodzacych na czas. Jednak nadal obawiam sie, (patrzac na daty spraw nad ktorymi pracuje biuro w Tampie) ze ja przebukuje bilet, wywale prawie 400$, bede czekac na interview i po tygodniu czy dwoch dostane zawiadomienie, ze sorry ale anulowalismy twoj interview! :< ponadto 12 grudnia mam miec obrone pracy magisterskiej w polsce stad dodatkowy bol glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam podobna sytuacje, mam zmienione w usa nazwisko. Chce leciec do polski w czerwcu. Slub wzielam prawie 3 lata temu ale nigdy tego w polskim urzedzie nie zglosilam. Chialam wyrobic paszport w konsulacie przed wylotem (nawet mam spotkanie umowione na przyszly tydzien), ale mam kilka pytan a do konsulatu nie da sie dodzwonic, na maile tez nikt nie odpowiada :/ Wiem, ze musze umiejscowic akt slubu. Moje pytanie, czy bede mogla to zrobic na tej samej wizycie w konsulacie co skladanie wniosku o wydanie paszportu? czy najpierw musza mi wydac polski akt slubu a potem dopiero bede mogla wystapic o paszport? Mam 8 godzin jazdy do nowego jorku wiec jesli bede musiala tam jechac dwa razy to pewnie zaryzykuje i wyjade ze starym paszportem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecialam do Polski w lipcu, bylam w identycznej sytuacji - do dzis nie zglosilam w polskim urzedzie, ze wyszlam za maz, a bylo to trzy lata temu ;) Polecialam z polskim paszportem, kupowalam bilet na stare nazwisko - zgodnie z radami forumowiczek. Nie mialam zadnych problemow, nawet w Niemczech, a Niemcow troche sie obawialam znajac ich zamilowanie do zasad i porzadku ;) Mialam ze soba amerykanski akt slubu i polskie tlumaczenie potwierdzone notarialnie, ale nikt o to nie pytal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna sytuacje, mam zmienione w usa nazwisko. Chce leciec do polski w czerwcu. Slub wzielam prawie 3 lata temu ale nigdy tego w polskim urzedzie nie zglosilam. Chialam wyrobic paszport w konsulacie przed wylotem (nawet mam spotkanie umowione na przyszly tydzien), ale mam kilka pytan a do konsulatu nie da sie dodzwonic, na maile tez nikt nie odpowiada :/ Wiem, ze musze umiejscowic akt slubu. Moje pytanie, czy bede mogla to zrobic na tej samej wizycie w konsulacie co skladanie wniosku o wydanie paszportu? czy najpierw musza mi wydac polski akt slubu a potem dopiero bede mogla wystapic o paszport? Mam 8 godzin jazdy do nowego jorku wiec jesli bede musiala tam jechac dwa razy to pewnie zaryzykuje i wyjade ze starym paszportem :/

Po raz szosty w tym roku lece na starym paszporcie, bilet kupiony na stare nazwisko, a w kopercie od 6 lat ten sam amerykanski akt malzenstwa. Nie musisz robic tlumaczenia na polski, jesli bedzie ci tylko potrzebny do ew. pokazania przy powrocie do USA. Niestety, ja w Konsulacie w Chicago, kiedy chcialam nowy paszport na nowe nazwisko, (stary tracil waznosc), uslyszalam, ze najpierw musze umiejscowic akt slubu w Polsce. Wiec wyrobilam nowy paszport na stare nazwisko. Nie zalatwisz umiejscowienia i zlozenia wniosku o nowy paszport za jednym razem.

Wiec jezeli masz wazny paszport a w nim panienskie nazwisko, to kupuj bilet na nazwisko w paszporcie i lec.

Dodam jeszcze ze piec razy lecialam w ten sposob i ani razu nie pokazywalam aktu malzenstwa przy wlocie do USA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Tinki,nie zalatwisz umiejscowienia w 1 dzien ,to trwa tak z 3-4 tygdonie i robi to sie w 1 miejscu w Warszawie,w zaleznosci ile jest spraw to ten czas moze sie wydluzyc lub tez skrocic

Mozesz umiejscowic akt slubu przez kogos nawet z tego forum a tym bardziej przez znajomych-przyjaciol,rodzine w Polsce.

taniej i szybciej Cie to wyniesie .

chyba ze chcesz byc niezalezna to wtedy robsiz to przez Konsulat lub tez jak bedziesz w Polsce to idziesz do swojego urzedu :)

a tak latasz z tym paszportem co masz i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Tinki,nie zalatwisz umiejscowienia w 1 dzien ,to trwa tak z 3-4 tygdonie i robi to sie w 1 miejscu w Warszawie,w zaleznosci ile jest spraw to ten czas moze sie wydluzyc lub tez skrocic

Mozesz umiejscowic akt slubu przez kogos nawet z tego forum a tym bardziej przez znajomych-przyjaciol,rodzine w Polsce.

Tak dla wyjaśnienia, żeby ktoś czytając to źle nie zrozumiał tego co napisał sly ;). Nie robi się tego tylko w 1 miejscu w Warszawie ;). Można to zrobić w wielu innych miejscach w Polsce, w Urzędzie Stanu Cywilnego we Wrocławiu, w Krakowie, w Poznaniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wyjaśnienia, żeby ktoś czytając to źle nie zrozumiał tego co napisał sly ;). Nie robi się tego tylko w 1 miejscu w Warszawie ;). Można to zrobić w wielu innych miejscach w Polsce, w Urzędzie Stanu Cywilnego we Wrocławiu, w Krakowie, w Poznaniu itd.

Ktorys USC w Wawie jest przeznaczony dla tych, którzy przebywają stale za granica i nie maja adresu zamieszkania w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys USC w Wawie jest przeznaczony dla tych, którzy przebywają stale za granica i nie maja adresu zamieszkania w Polsce.

W tej chwili nie trzeba mieć adresu zamieszkania w Polsce, żeby umiejscowić akt ślubu w innym mieście niż Warszawa. Nie wiem jak jest w mniejszych miejscowościach i w ich USC, ale w Krakowie i we Wrocławiu, nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie trzeba mieć adresu zamieszkania w Polsce, żeby umiejscowić akt ślubu w innym mieście niż Warszawa. Nie wiem jak jest w mniejszych miejscowościach i w ich USC, ale w Krakowie i we Wrocławiu, nie ma z tym problemu.

No prosze, Polska normalnieje powoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...