Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

Jako nowa osoba na forum muszę powiedzieć, że bardzo przydatne są wasze wskazówki.

Wczoraj w piątek byłam w konsulacie w Warszawie i muszę przyznać, że byłam trochę zdziwiona ilością osób starających się o wizę jak i wyglądem sali :)

Moja kuzynka dwa lata temu starała sie o wizę do Kanady i wedle jej słów wchodziła do pomieszczenia gdzie było okienko "jak w banku przy kasie" i tam siedział konsul.

W Warszawie było całkiem inaczej!!! Pełna sala ludzi czekających na wyświetlenie się "swojego" numerka z numerem okienka do którego mają podejść.

Kiedy wyświetlił się "mój" numerek podeszłam i zaczęło się przesłuchanie...

- w jakim celu jadę - turystycznym,

- czy byłam kiedykolwiek w Stanach? - nie,

- czy mam rodzinę w Stanach - nie,

- czy mam jakichś znajomych w Stanach - nie,

- czy byłam poza granicami Polski w ostatnich 5 latach - (to pytanie akurat wywołało uśmiech na mojej twarzy) - tak, wymienić?

- Tak proszę wymienić - a więc wymieniłam...wszystkie kraje :)

Na koniec konsul powiedział, że paszport dostarczy mi kurier i że wiza będzie wielokrotna na 10 lat :rolleyes:;)

Mam nadzieję, że gdy zobaczę swój paszport to będzie w nim wiza a nie karteczka a informacją o niemożliwości jej wydania :)

Jak wszystko pójdzie dobrze to w październiku powitam New York :D

W takim razie jest tak samo jak bylo kila lat temu gdy odwiedzalam ambasade w Wawie.

Nic sie nie zmienilo widocznie. Przepraszam was, ale juz sie pogubilam, czy telefon nalezy rowniez w Wawie zostawic u fotografa:). Ok, troszke sie nabijam:) z tych barow i fotgrafow:),ale w koncu nie wiem czy telefon mozna ze soba wnosic i ewentulanie zostawic u ochrony lub w przechowalni w konculacie?

No i czy ktos ladowal na Newarku?? Widze ze chyba JFK jest najmodniejszy:)

Acha i jeszcze jedno, niestety wiedze ze wiekszosc starajacych sie o wize jedzie piertwszy raz, a ja jestem ciekawa o co sie pytaja jesli sie juz w USA bylo.

Sly moz epodpowiesz jakis temat w ktorym to bylo poruszane? Bo ja cos nie moge znalezc:)

Zreszta moze teraz to juz o nic nie pytaja tylko kiedy sie wrocilo? Choc wydaje sie mi to malo prawdopodobne:)

Czy na formularz musze przyklejac fizyczne zdjecie jak kiedys, czy tylko on line? Jesli sie nie uda wgrac to w tedy przyklejam papierowe?

Dzieki za odpowiedz z gory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mogą Cie spytac o wszystko mnie osobiscie z tego co pamietam pytali do kogo jade i co studiuje nawet nie pytal czy byłem juu w USA a bylem :) To pytanie zadala mi pani w tym okienku co trzeba bylo odciski zostawic. Co do zdjecie wydaje mi sie ze jesli nie uda Ci sie wgrac to przykleic mozesz:) Duzo osob musialo robic zdjecie nowe bo to włosy za dlugie albo ucha widac nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest tak samo jak bylo kila lat temu gdy odwiedzalam ambasade w Wawie.

Nic sie nie zmienilo widocznie. Przepraszam was, ale juz sie pogubilam, czy telefon nalezy rowniez w Wawie zostawic u fotografa:). Ok, troszke sie nabijam:) z tych barow i fotgrafow:),ale w koncu nie wiem czy telefon mozna ze soba wnosic i ewentulanie zostawic u ochrony lub w przechowalni w konculacie?

No i czy ktos ladowal na Newarku?? Widze ze chyba JFK jest najmodniejszy:)

Acha i jeszcze jedno, niestety wiedze ze wiekszosc starajacych sie o wize jedzie piertwszy raz, a ja jestem ciekawa o co sie pytaja jesli sie juz w USA bylo.

Sly moz epodpowiesz jakis temat w ktorym to bylo poruszane? Bo ja cos nie moge znalezc:)

Zreszta moze teraz to juz o nic nie pytaja tylko kiedy sie wrocilo? Choc wydaje sie mi to malo prawdopodobne:)

Czy na formularz musze przyklejac fizyczne zdjecie jak kiedys, czy tylko on line? Jesli sie nie uda wgrac to w tedy przyklejam papierowe?

Dzieki za odpowiedz z gory:)

Jeśli się już w USA było i znowu stara się o wize to pytają - na moim przykładzie:

- Pani była juz w USA?

- Co Pani robiła ostatnio w USA?

Mnie tylko tyle pytali, ale mogą zadawać różne takie pytania typu - u kogo się było, jak długo, gdzie dokładnie itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą Cie spytac o wszystko mnie osobiscie z tego co pamietam pytali do kogo jade i co studiuje nawet nie pytal czy byłem juu w USA a bylem :) To pytanie zadala mi pani w tym okienku co trzeba bylo odciski zostawic. Co do zdjecie wydaje mi sie ze jesli nie uda Ci sie wgrac to przykleic mozesz:) Duzo osob musialo robic zdjecie nowe bo to włosy za dlugie albo ucha widac nie było.

czekaj czekaj:) w innym okienku sie Ciebie o to pytali? Tam gdzie odciski palcow pobierali? A co tam sie jeszcze podaje? Paszport? Wszystkich tam o to pytali, czy tylko ciebie? Myslalam ze rozmowa jest tylkoz konsulem, a tutaj jeszcze z kims..o la la :))

Opisz jak to wszystko wygladalo dokladnie, bo jestem ciekawa:), jesli mozesz:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się już w USA było i znowu stara się o wize to pytają - na moim przykładzie:

- Pani była juz w USA?

- Co Pani robiła ostatnio w USA?

Mnie tylko tyle pytali, ale mogą zadawać różne takie pytania typu - u kogo się było, jak długo, gdzie dokładnie itp. itd.

No tak wlasnie mysle, ze tych pytan bedzie wiecej, choc z drugiej strony wcale nie musi tak byc. Ja wrocilam kilka latemu i juz nawet nie pamietam dokladnie daty, wiec tak mniej wiecej bede odpowiadala, nie kazdy musi takie rzeczy pamietac:), prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj:) w innym okienku sie Ciebie o to pytali? Tam gdzie odciski palcow pobierali? A co tam sie jeszcze podaje? Paszport? Wszystkich tam o to pytali, czy tylko ciebie? Myslalam ze rozmowa jest tylkoz konsulem, a tutaj jeszcze z kims..o la la :))

Opisz jak to wszystko wygladalo dokladnie, bo jestem ciekawa:), jesli mozesz:).

Jagódka a ja myślę, że nie ma jednego schematu. Tam gdzie pobierają odciski palców mnie teraz w marcu o nic nie pytali i z tego co zauwazyłm nikogo o nic nie pytali, ale jak byłam po promesę w 2007 to pytali do kogo jadę, zależy chyba na kogo się trafi.

Tam gdzie składa się odciski palców mają już Twój paszport bo wcześniej go Panom oddajesz, podchodząc to tego okienka dajesz druk DHL i druk zapłaty, a oni Ci za chwile oddaja paszport, Twoje potwierdzenie wniosku i druk DHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem o co kogo pytali bo nie slyszalem, mnie ta pani pytała na poczatku czy mialem wgrane zdjecie gdzy wypelnialem dsa i czy mialem juz wize i to tyle potem odciski i oddala mi dhla, potwierdzenie i paszport ktore pozniej dałem konsulowi:) i na szczescie mi go nie zwrocił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem czyba w tym temacie ze moga komus zabrac paszport,moga powiedziec ze wiza jest a potem przychodzi paszport bez wizy ,tak bylo kiedys i tak jest teraz..sa tez inne przypadki wiec roznie z tym bywa...

Jagodka co do warszawy to zostawiasz telefon u ochrony i dostajesz numerek ...Krakow ma inne zasady..

I teraz tak jesli ktos do Nas idzie a ma powiedziane ze ma czegos nie przynosic a ten ktos chce wniesc to go wpuscimy czy NIE?

a przeciez to jest smieszne co Ty mowisz ze mam czegos nie wnosic i nie przynosci ,mnie to smieszy i bawi :)

z mila checia spotkam kogos kto mimo wpuscie i ugosci ,,,prawie nie realne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...