Jump to content

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)

Recommended Posts

• Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pierwszy raz po wizę się starałem, oto moje wrażenia po wizycie w ambasadzie w Warszawie: Umówiony byłem dziś na 9.45, byłem ok. 9ej, i od razu wszedłem, nie było żadnej kolejki. Na wejściu proszą o w

Cześć!  W oddzielnym poście pisałam, ze dostałam odmowę wizy w Amsterdamie, bo konsulowi nie pasowało moje wykształcenie i obecna praca (całkowicie dwa różne kierunki). Nie poddałam się i po mies

Troche OT ale jak zobaczylam zdjecie profilowe Marcina a pod nim Ilonki to sobie tak pomyslalam, ze moze powinni sie spotkac 

w Krakowie, ale juz inaczej poradzilem sobie, zarezerwowalem pokoj juz od dzis w hotelu tylko jeszcze ostatnia sprawa, czy w Krakowie jest jakas poczekalnia? bo chcielibysmy razem z zona wziac dziecko do Krakowa i pozwiedzac przy okazji ale nie wiem co pozniej mamy zrobic z dzieckiem :), czy moze ona wejsc z nami na wizyte po wize? dodam ze ma 7 lat i nie staramy sie dla niej o wize .

wszystko zalezy od ochrony czy tak Was wpuszcza z dzieckiem ..Mozesz sprobowac zadzwonic do Konsulatu w Krakowie w tej sprawie.

a to mnie zaskoczyles Krakowem :) bo zazwyczaj czekalo sie dluzej na rozmowe :blink:

oki dzieki zaraz zadzwonie, co do wizyty tez myslalem ze dluzej sie czeka :)

Sluchajcie, a jak jest z oplata? Moge wplacic kase na poczcie dzien przed spotkaniem w konsulacie? slyszalam ze tak jest najlepiej, zeby potem nie doplacac na miejscu. Wlasnie, a czy na poczcie mi to przelicza, czy sama mam przeliczyc, a jesli sama to jak to zrobic? Kierowac sie tabela kursow NBP?

No i DHL, zabieram pieniadze ze soba oraz druk i wplacam w konsulacie, jak sie okaze ze mam wize?

Pozdrowka

Wysokość opłaty masz podaną na stronie ambasady.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/oplaty.html

Niczego nie przeliczasz, tylko wpłacasz tyle, ile jest napisane.

Za przesyłkę DHLa płacisz przy odbiorze.

Ale druk na przesyłkę zostawiasz z wszystkimi papierami w tym pierwszym okienku, gdzie pobierane są odciski palców i zbierane dokumenty.

tak bylo ponad 10 lat temu i tak jest teraz ze kurs maja swoj..I na stronie Ambasady jest podane ile moze to byc..

Mozna wplacac na 1 dzien przed sama rozmowa ale po umowieniu na rozmowe konsultant-konsultantka powie ze ile takie cos wyjdzie -bo mowia ..

Mozna wydrukowac druk oplaty za rozmowe ze strony Ambasady USA i podac na poczcie a mozna wziasc z poczty taki druk ale wtedy nalezy wszystko wypelnic :)

tutaj jest ten druk ze strony www.

http://photos.state.gov/libraries/poland/2...non_pet_392.pdf

ps od dawna nie bylo kogos na forum aby musial cos doplacac na miejscu .

przed chwila wrocilimysmy z Krakowa i udalo nam sie razem z zona dostac wizy ale nie mam pojecia na ile bo Pan tylko powiedzial ze dostajemy a paszporty przyjda kurierem, ogolnie byl bardzo mily i sympatyczny, chcialem rowniez podziekowac za pomoc wszystkich z forum bo naprawde duzo nam to pomoglo :)

turysta to fajnie :)

czy dziecko bylo z Wami w srodku,ile osob moglo odejsc z paszportem jak mogles takie cos zauwazyc oraz jakie pytania mieliscie,czy pokazywales cos ze wygrales wycieczke oraz czy o tym mowiles :blink: