Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

dziecko bylo ze znajomym na rynku w Krakowie :) bo wydawalo nam sie ze moze to dziwnie wygladac ale dzwoniac wczesniej do konsulatu dowiedzialem sie ze jak najbardziej moze z nami wejsc, z paszportami widzialem 3-4 osoby jak wychodzily, pytania mielismy ogolnie co robimy w zyciu, troche wygladal na zdziwionego ze oboje nie pracowalismy i nie pracujemy :blink:, pytal sie gdzie podrozowalismy, jakie mamy plany na przyszlosc, o dziecko/dzieci, ogolnie o wycieczce, powiedziaem ze wygralem ja w konkursie ale jakos to nie zainteresowalo go i pytal dalej o podroze nasze, zdziwilem sie jedynie ze przegladajac paszport to zanotowal na jakims druku "EGYPT, TURKEY" ze tam bylismy, to cos moze oznaczac czy tak tylko notowal sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm, moze nic nie znaczyc, ale moze i znaczyc. Bo zarowno Egipt jak i Turcja to kraje islamskie. Wiem ze jak sie tam za czesto lata to potem sprawdzaja dokladniej, tak gdzies czytalam, ale czy to prawda nie mam pojecia. Ale ze dostaliscie wize nigdzie nie pracujac? widac teraz zmienilo sie wiele, skoro wczesniej jak sie nie mialo zwiazkow z krajem to sie nie dostawalo wizy. Tutaj na forum kilka osob albo sie juz nie uczylo, albo nie pracowalo i dostalo wize. Widac zmienili zasady, bo kiedys nawet jak sie pracowalo ale bylo np. sprzedawca, to wiele osob dostawalo odmowy, ze niby beda za oceanem pracowac...a teraz dostaja wizy nawet Ci co nie pracuja...

No ale moze za zwiazki z krajem uznali posiadanie dziecka? Ale raczej to malo prawdopodobne....choc wszystko widac jest mozliwe :)

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie, wogole Pan byl naprawde bardzo sympatyczny, a co do samej rozmowy, to wydaje mi sie ze naprawde przygotowalem sie pod wzgledem dokumentow, bo mialem akt wlasnosci domu, aut, list polecajacy oraz potwierdzajacy wygrana w konkursie od firmy gdzie ja wygralem, z bankow zaswiadczenia itp a wystarczyla tylko szczera rozmowa i zadnych dokumentow nie pokazywalem bo nie chcialem nic na sile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak wygląda teraz wizyta u Konsula tzn. mam na myśli czy wszyscy Konsulowie są tacy mili jak przedmówcy piszą. Ile ich tam obecnie jest, 3 jak było kiedyś ? czy coś się zmieniło. Chodzi mi o Konsulat w Krakowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

CHCIALAM PORADZIC SIE W PEWNEJ SPRAWIE.

MIANOWCIE WRAZ Z MEZEM I DWOJKA DZIECI (2L I 7 MIESIECY)CHCILEIBYSMY WYJECHAC DO USA W ODWIEDZINY DO MOJEGO BRATA I CALEJ RODZINY.

MOJ MAZ ORAZ DZIECI NIE ZNAJA MOJEJ RODZINY W USA I CHCIALAM ABY SIE ZAPOZNALI.MOJ BRAT TAKZE MA JUZ DWOJKE DZIECI KTORYCH ZNAM TYLKO ZE ZDJEC WIEC CHCIELISMY ABY NASZE RODZINY WRESZCIE SIE POZNALY.

MOJE PYTANIE TO JAKIE MAMY SZANSE DOSTAC WIZE STARAJAC SIE O NIA CALA RODZINA?

MOJ MAZ STARTOWAL PO WIZE JUZ DWA RAZY I NIESTETY KONCZYLO SIE ODMOWA ALE BYLO TO 8 LAT TEMU. JA BYLAM PO WIZE W 2005R I DOSTALAM NA 5 LAT LECZ TERAZ JEST JUZ NIE AKTUALNA DODAM ZE BYLAM W USA DWA RAZY I ZAWSZE WRACALAM W TERMINIE ).MOJ MAZ JEST PRZEDSTAWICIELEM HANDLOWYM OD 6 LAT( ZARABIA DOSC NIEZLE DLATEGO NIE MA ZAMIARU Z PRACY REZYGNOWAC)JA JESTEM ZATRUDNIONA OD 3 LAT LECZ OBECNIE JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM.

PLANUJEMY POJECHAC NA SPOTKANIE Z KONSULEM CALA RODZINKA .CZY KTOS BYL NIEDAWNO U KONSULA CALA RODZINA TAK JAK MY ZAMIERZAMY TO ZROBIC? JAKIE DOKUMENTY NALEZALO BY ZABRAC ZE SOBA?(WYCIAGI Z KONTA, ZASWIADCZENIE Z PRACY ZAPROSZENIE ITP)JAK WIDZICIE NASZE SZANSE

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisalem -prosze nie pisac postow duzymi literami i wylaczyc caps lock

widzisz piszesz troche zle poniewaz nie piszesz ze mialas zlozona petycje na pobyt staly i nie skorzystalas z tego i teraz moga takie cos wziasc pod uwage lub tez nie..

I zalezy czy bedzie cos zlozone na Was..

Kolejna sprawa to dlaczego nie dali wizy Twojemu mezowi,za co to bylo-czy moze za brak wiezow z Polska ?

Zadne zaproszenia ani tez kwity nie sa potrzebne na rozmowie,co jest potrzebne to ds 160,paszport ,oplata za wize ...oraz nalezy tak sie pokazac na rozmowe ze wrocicie na czas z USA i nie zostaniecie..

No i co to znaczy wracalam na czas,podany moze w ds-ie czy tez ze dali 6 miesiecy na granicy to tyle sie bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...