Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

problem w tym ze na podstawie tego wlasnie dokumentu umowilam sie na rozmowe,wiec chyba nowy wniosek nic tu nie da. To bylo wiele lat temu i zastanawiam sie czy wogole moga miec jeszcze moje dane, to byl inny paszport ,inne nazwisko itd. Nie wystarczloby tego zwyczajnie zweryfikowac podczas rozmowy (w razie gdyby mnie o to pytano)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałaś wtedy pobierane odciski palców? Nowy paszport nie pomoże, nowe nazwisko też, bo odciski palców nowe nie są :) No i we wniosku chyba podaje się też PESEL, a to też się nie zmienia, więc jakby chcieli, to mogą sprawdzić, czy mają Cię już w bazie ;)

Mogą Cię o to zapytać i wyjdzie, że skłamałaś, bo napisałaś we wniosku nieprawdę oświadczając, że to prawda. A wtedy wizy nie dostaniesz, bo skłamałaś. Nie pomoże tłumaczenie, że przeoczyłaś, czy zapomniałaś, czy jeszcze jakaś inna wymówka. Wniosek można wypelniać wielokrotnie, aż wszystkie informacje podane będą właściwe i prawdziwe.

Oczywiście mogą też tego nie zweryfikować, nie zapytać, więc przejdzie i wizę dostaniesz.

Ale czy chcesz ryzykować i mieć nadzieję, że się uda? Bo jak się nie uda, to będziesz miała kłamstwo w papierach. Kto wie, jaką adnotację dopiszą do Twojego wniosku... Nie lepiej więc chuchać na zimne i zaoszczędzić sobie niepotrzebnie wydanych pieniędzy? Bo potem nie wiadomo, kiedy następnym razem będziesz mogła się starać o wizę...

Ja bym wypełniła nowy wniosek i umówiła się jeszcze raz na spotkanie. Nawet na ten sam termin (jeśli się da), ale z nowym numerem (prawidłowego) wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annie1 jesli bylas na rozmowie po wize to widzialas ze to sie odbywa czasami szybko i teraz jaka masz pewnosc ze ktos Cie zapyta oraz da Ci sie wytlumaczyc?czasami to jest tak ,to co jest napisane i wyslane to sie liczyc a nie ze bedziesz sie tlumaczyc ..wez takie cos pod uwage.

juz tutaj ktos pisal ze podobno mozna miec nowy ze soba ds 160 i ten podac,bo przeciez moglas sie pomylic

Odciski palcow sa pobierane pozniej niz 2002 ale i tak zostal slad..bo moze cos nie byc przed 2000 rokiem ale po 2001?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W najbliższym czasie mam zamiar wraz z moją ciocią jechac odwiedzić mojego wujka w USA.Mam 20 lat , skonczyłem technikum i obecnie jestem na etapie zdawania matury :) mam kilka pytań odnośnie załatweinia wizy w konsulacie w Krakowie :

1.Jakie dokumenty powinienem zabrac ze soba aby byc jak najbardziej wiarygodny dla konsula. (zdaję sobie sprawę z tego , ze skonczyłem szkołę przez co odpada mi jedna z rzeczy która mnie trzyma w PL ) dodam ze pracuję ( Umowa na rok)

2. Czy podczas rozmowy z konsulem powiedziec o tym ze jade tam z ciocią czy moze powiedziec cos innego.

3. Czy w konsulacie lub na lotnisku w USA sprawdzana jest w jakikolwiek sposób znajomość języka angielskiego ? Bo moja ciocia z angielskim na bakier.

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio a chociaz czytales ten temat oraz forum?

masz chyba jakies plany co do przyszlosci i tego co bedziesz robic po maturze i powrocie z USA..I na to sie nastaw a nie na dokumenty bo one i tak duzo nie pokaza jak zle wypadniesz..

co do znajomosci jezyka to jak beda jakies problemy na granicy to moga kogos poprosic do tlumaczenia ..bo mozesz super umiec jezyk a nie zostac wpuszczonym.

a co masz innego powiedziec?mow z kims lecisz ,do kogo i tyle..nie wiem czy wiesz ale takie krecenie jak bedzie widoczne zle wypadnie a wtedy bedzie po wizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze na tym watku, bo nie moge znalezc tego dotyczacego mojego pytania. Chodzi mi o literke M wpisana do paszportu. Doczytalam ze jesli sie taka literke ma, to znaczy ze wiza jest wielokrotnego wjazdu, czyli ze podczas pobytu moge np. pojechac do Kanady i wrocic? Czy moze ktos sie orientuje czy mam racje?

Tak z ciekawosci pytam, bo wlasnie ogladam swoja wize i tak sie zastanawiam:) co tez to M znaczy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta litera M to oznacza z angielskiego multiple..

ale nawet jakbys miala 1 wstawione a nie oddala bys I94 to bys mogla na tym wrocic do USA z Kanady lub tez Meksyku.

no ale oddajac I-94 na granicy mozesz znow sie starac o nowe I-94 i wjedziesz-wlecisz na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...