Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a pytaja sie do kogo,na ile czasu,co robisz w Polsce

mozesz miec problemy jak bedziesz nie jasno odpowiadac,wyjdzie ze lecisz pracowac nielegalnie i zostaniesz nielegalnie,znajda np narzedzia -ubrania do pracy w walizce jak bedzie kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazki na wizie....hihihi :) no to faktycznie juz przesada ze ktos sie na nie tak przyglada:). Nie zrozumialam poprzednio tej kwesti z literka M ;). Teraz juz rozumiem ze ma ja wiekszosc na turysyku no i na tych innych o ktorych pisal sly. Faktycznie, jest to logiczne, gdyz wizy sa na kilka lat no a skoro chodzi o to zeby nie chodzic w kolko do konsulatu,to M ma swoj sens.

Ta znajoma ma na 10. A ja mam na 5 :lol:.

Co do kartek to sama widzisz, okazuje sie ze nie wkladaja wszystkim, tutaj na forum wiele osob pisalo ze nie dostalo, a kilka ze owszem. Znajoma troche sie teraz boi, ale tumacze jej ze to jej pierwszy raz i niech da sobie spokoj z obawami, bo nigdy w Stanach nie byla wiec dlaczego mieli by jej nie wposcic?

Ja naszczescie tej kartki nie mam, wiec mam nadzieje ze na lotnisku bedzie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kartka nie determinuje niczego na lotnisku. Może wkładają je wybiórczo, losowo...

Może paszporty pakuje kilka osób i jedna wkłada, a inna nie :)

Nie ma żadnego znaczenia, czy ją ma, bo przecież urzędnikowi na rozmowie po wylądowaniu jej nie pokaże, bo po co ;)

A co do tego numeru na wysokości M i daty ważności wizy, to ja mam 0101 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam w poniedziałek na rozmowie w Krakowie - sporo ludzi było i trzeba było długo czekać zarówno przy okienkach gdzie pobierają odciski, jak i później na samą rozmowę w sprawie wizy. dla mnie trochę dziwne było to, że nie zwracali jakiejś szczególnej uwagi na godziny, na które ludzie zostali umówieni - ja miałam na 9:15, ale wraz ze mną weszła babka, która miała rozmowę na 10:30...

ubiegałam się o kolejną wizę turystyczną (poprzednią dostałam na rok - byłam wtedy na ostatnim roku studiów, na dodatek kończyłam filologię angielska :) leciałam do rodziny w Wyoming i pan powiedział mi, że dają studentom niestety tylko na rok). Rozmowa była dość krótka - pytano mnie po co lecę, do kogo, na jak długo planuję, czym się zajmuję (po czym gdy zobaczyli, że skończyłam anglistyke to rozmowa przeszła na język angielski - koleś stwierdził, że nie będzie się męczył z polskim ;) ) pytali też gdzie mieszkam, potem zauważyli, że byłam już w USA więc zapytali gdzie, czy mi sie podobało, u kogo byłam i tyle. Poinformowano mnie, że dostałam wizę (w sumie nie wiem na ile lat, bo nie powiedzieli, a ja też jakoś nie dopytałam :lol: ).

ogólnie było bardzo sympatycznie i na luzie - tylko z tymi kolejkami mogliby coś zrobić B)

aha! paru osobom czepiali się zdjęć - że tło za ciemne albo że ucho lekko niewidoczne - dziewczyny najlepiej zepnijcie włosy (nawet jak macie krótkie) bo inaczej wizyta u fotografa i 2 zdjęcia za 35 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kartka nie determinuje niczego na lotnisku. Może wkładają je wybiórczo, losowo...

Może paszporty pakuje kilka osób i jedna wkłada, a inna nie B)

Nie ma żadnego znaczenia, czy ją ma, bo przecież urzędnikowi na rozmowie po wylądowaniu jej nie pokaże, bo po co ;)

A co do tego numeru na wysokości M i daty ważności wizy, to ja mam 0101 :D

Ja mysle ze istnieje prawdopodobienstwo iz o wlozeniu kartki decyduje konsul, ktory zaznacza to w papierze ktory wklada do paszportu. Nie wydaje mi sie iz wkladane sa od tak sobie, choz jest to mozliwe :). Ja mam 0110. Ciekawe czy ktokolwiek wie co to moze znaczyc, hihihi:)

Moze to ich jakies wewnetrzne numery wiz, choc to malo prawdopodobne ;). Raczej pewnie to cos znaczy konkretnego, chyba :lol:.

Pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie :) jeśli chce miec wize do USA ale nie wiem czy pojade w tym roku czy w nastepnym i tym bardziej nie wiem na jak długo to co wtedy wpisuje w tym formulaerzu ds160 ?? bo z tego co czytał♥em to wpisywaliscie przewidywana długość podrózy.Czy moze jesli nie przewiduje jescze wyjazdu to nie powinienem wyrabiac wizy ? i ewentualnie co mam mówic konsulowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...