Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam.Mam pytanko nieco nie związane z wizami ale prosze o pomoc :) czy zamawiając bilet do USA przez strone LOTu to musze podawac im dane paszportu ?? bo jeszcze nie wyrobiłem paszportu a chciałbym juz zakupic bilety.prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci na to odpowiedzieć, weszłam na stronę LOTu i próbowałam zakupić bilet do USA.

Trzeba podać rodzaj dokumentu tożsamości, jak i jego numer, datę ważności i kraj wystawienia (a do tego jeszcze datę urodzenia oraz wybrać kod kraju obywatelstwa :) )

No, a przede wszystkim nim kupisz bilet, powinieneś mieć wizę w paszporcie. Tak zalecają.

Bo najpierw wypadałoby uzyskać pozwolenie na wjazd do danego kraju ;)

Ale oczywiście można kupić bilet wcześniej. Z tym, że on nie pomoże w uzyskaniu wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak wiem , tylko ze interesuje mnie bilet na początek września a do czasu gdy bede miał paszport (jakies 2 tyg) to ceny bedą znacznie wyzsze.Jesli chodzi o ten forumlarz to włąsnie to widziałem i czy wystarczy tam jesli wpisze o dowodzie tożsamosci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz, bo ja wpisałam numer dowodu i przyjęło mi.

Ale na Twoim miejscu zadzwoniłabym do LOTu i upewniła się, że to nie musi być dokument, który uprawnia Cię do wjazdu do USA. Bo polski dowód osobisty nie jest takim dokumentem.

Ale z drugiej strony, jeśli nie dostaniesz wizy (bo 100% gwarancji, że dostaniesz nikt Ci nie da), to narazisz się na dużo większe koszty, niż, jakbyś kupił bilet po wyrobieniu paszportu i PO otrzymaniu wizy.

W każdym razie ja najpierw dopełniłabym niezbędnych formalności, zanim kupiłabym bilet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zwrocie biletu odejmowane jest ok 400 zł.Tylko nie wiem tez czy za lot w jedną stronę czy w obie.Własnie chetnie bym zadzwonił ale dopiero w poniedziałek bedzie otwarte biuro sprzedazy a ja siedze juz jak na szpilkach :) mam nadzieje ze sie to wszystko dobrze skonczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio mozesz dzwonic i w niedziele po poludniu ale na infolinie wiec w czym problem..?chyba umiesz znalesc numer na infolinie na stronie lot-u?

i tam sie spytasz dokladnie juz

co do cen to zawsze na samym poczatku wrzesnia ceny sa wyzsze niz za pare dni potem,nalezalo by zobaczyc jak bedzie z cena po paru dniach.

400 zl bierze sie za calosc biletu a nie za 1 strone ...takie sa zasady wszedzie w liniach lotniczych-chyba ze cos sie zmienilo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...