Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jagodko tylko ze pamietaj o tym ze nie Ty nie masz wizy turystycznej a jakas inna wiec nie mozesz powiedziec na granicy ze lecisz teraz turystycznie i zwiedzac :),musisz taki powod podawac na granicy jaka masz wize ..a ze potem cos zwiedzisz to znow inna sprawa ale na granicy mowisz ze lecisz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, moja wiza jest inna, jest zwiazana z praca i tylko z takiego powodu moge wjezdzac na teren Stanow, a nie turystycznie. Nie myslalam tylko ze mi bedzie cos takiego przyslugiwac na wielokrotny wjazd, czyli ta literka M. Okazuje sie ze mialam tez literke M jak pracowalam na wizie H2B, w tedy jak mialam np. urlop to moglam jechac do Polski i wrocic spowrotem do pracy.

Czy ktos moze wie gdzie na stronie amerykanskiej mozna poczytac sobie o wizach, np. co na nich przysluguje, na ile jest ich waznosc, etc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagodka sa takie strony co jest napisane ile taka wiza moze byc wazna ale co przysluguje ?tzn ze mozesz na niej pracowac gdzie chcesz,mieszkac itd-to masz na mysli,czy tez zmienic status w USA?

bo strona z wizami to jest taka

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

oraz

http://travel.state.gov/visa/visa_1750.html

ale i tak radze zobaczyc na wize w paszporcie ile jest wazna bo teoria sobie a realnosc zycia sobie,,wez takie cos pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sly, chodzilo mi o jakies strony zwiazne z prawem wizowym i imgracyjnym, moze bede pisala tekst na ten temat wiec musze sie w tematyce po prostu rozeznac. Joanna, oczywiscie ze wiem ze na lotnisku przyznaja I-94.

Dzis rozmawialam ze znajoma, ktora dostala turystka miesiac temu. Okazalo sie ze ona tez ma literke M w paszporcie. Myslalam ze status multiple nie przyznaje sie dla wiz turystycznych?

Dziewczyna sie tez martwi, bo dostala kartke do paszportu, ze promesa nie gwarantuje jej wjazdu do US. Jedzie tam pierwszy raz i jest zaskoczona taka kartka. Czy wszyscy ja dostaja na wizie turystycznej? Bo tutaj na forum chyba tylko raz natknelam sie ze ktos te karte dostal...wiec troche dziwne ze ona ja rozniez ma. Chyba ze sie cos zmienilo i teraz kazdemu do turystyka- taka kartke wkladaja do paszportu.

A wlasnie, ma tez w paszporcie liczbe 100, zaraz za data waznosci wizy, konsul jej nawet to powiedzial, ze bedzie miala liczbe 100..moze ktos wie co to wogole znaczy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiple jest tez dla wiz studenckich .

Wszyscy taka kartke dostaja co maja wizy turystyczne,kiedys takie kartki mialy tresc ze jesli ktos zostanie dluzej w USA to moze miec zakaz na 3 lata lub tez 10 lat .Teraz maja te kartki inna tresc jak widac.Natkniesz sie na takie posty o tych kartkach ale jak ktos kiedys pisal,bys musiala troche poczytac postow .

A te kartki sa jak mnie pamiec nie myli od 2000 roku wiec juz 11 lat bedzie.

http://www.immihelp.com/visas/sample-usa-n...grant-visa.html

ja mam taka cyfrie jak 1001 ale nikt mi na rozmowie tego nie mowil co mam :)

a do kartki to mam takie cos ze nie moge pracowac na tej wizie ;)

ps co do artykulu to sprawa wiz,imigracji jest tak szeroka zebys musiala duzoo forow anglojezycznych poczytac,stron www a do tego miec spotkanie z dobrym adwokatem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma byc cos dziwnego w tym ze ma sie M?

tak bylo z ponad 10 lat temu i tak jest teraz ,,np przy wizach krotszych np 1 rocznych moga byc 1 -krotne a moga byc M ...

jak napisalem wczesniej wizy studenckie,turystyczne czy tez pracownicze moga miec takie M i to nie jest wcale takie dziwne

tak mialem wize turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwne :)

Przypuszczam, ze 99,9% osób otrzymujących wizy turystyczne dostaje takowe wizy na wielokrotne wyjazdy B)

Zwłaszcza, kiedy dostają wizy (a właściwie promesy wizowe) na kilka lat.

Ja sama dostałam takową na 10 lat i na wielokrotne wyjazdy. Kartki żadnej do paszportu mi nie włożyli.

Ani o tym, co będzie, jak zostanę dłużej, niż dostanę pobyt, albo że promesa nie gwarantuje mi wjazdu do US.

Ale starałam się o wizę trzy lata temu.

Nie pamiętam też, jaki mam numer po M. Nie przypominam sobie też, żebym się zastanawiała nad tym, co ta liczba oznacza ;) Podobnie, jak nie zawracałam sobie głowy ilością gwiazdek na wizie, co do których istnieją różne teorie, czasem nawet spiskowe ;)

Najważniejsze jest to, na ile lat wydana i na ile wyjazdów. Resztą nie ma się co przejmować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...