Skocz do zawartości

Wasze Wizyty W Konsulacie W Tym Roku :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja z Krakowa bede musial do Warszawy. Pewnie tez z Wawy do frankfurty i pozniej do JFK, mysle ze Luthansa polece, ale jak mowilem jeszcze nic nie zalatwialem w tej sprawie

ale napewno koncowka czerwca . Narazie czekam na Kuriera:) bo nigdy nic nie wiadomo wole byc pewny ze mam ta wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Koło Rybnika mieszkam, moja przyjaciółka dostałam po 2 dniach.

No poczekamy zobaczymy, jak mnie uwalą czymś to się będę kłócić, nic złego nie zrobiłam nie moja wina że pan był głuchy.

grunt że Frances odmowy nie dostałaś :) także myślę, że raczej nie powinno być problemu :)

trzymaj teraz za mnie kciuki w poniedziałek o 9 :) ja cały piątek o Tobie myślałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin1 zasada jest taka ze nie wazne czy Polak,Amerykanin czy tez ktos inny bo jak pokazesz komus karte pokladowa na lotnisku to powinien Ci pomoc wrazie jakis ale,,tez nie slyszalem od bardzo dlugich lat aby ktos pisal ze sie zgubil na lotnisku,jesli juz to nie zdarzyl ale to z winy przewoznika .

wrazie pytan-watpliwosci masz Panie na lotnisku w Polsce,kolejna sprawa zadzwon na infolinie i sie dowiesz ile osob leci z Rzeszowa do NY lub tez z Frankfurtu do NY ale jak leca ludzie z Polski..

masz do tego strony www,mape lotniska ..

Pisze Ci ,bo mozesz oczywiscie szukac kogos kto bedzie lecial ale musisz byc przygotowany ze moze cos wyjsc nie tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani chodzi mi o to ze boje sie sam troche leciec bo zeby nawet mi ktos pomogl na lotnisku ( podejdzie jakis pan zacznie mi cos nawijac i np, jak na zlosc nie zrozumie no i co wtedy ?) wolalbym z jakims polakiem leciec ktory juz lecial i wie co i jak -jeszcze samolotem nie lecialem wiec nie wiem jak to jest -tylko brata odwozilismy to wtedy bylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Cię nie zrozumiał, bo skoro pomyślał/usłyszał, że jedziesz do wujka, to automatycznie zapytał o ciotkę :rolleyes:

Gdyby miał jakiekolwiek wątpliwości, że coś kręcisz, to by Ci nie zabrał paszportu :)

Moja rada - odetchnij z ulgą i spokojnie czekaj na paszport z wizą.

Wiesz, ambasada wyraźnie mówi, że wpuszcza do środka bez sprzętów elektronicznych i ich nie obchodzi, co zrobią z nimi ludzie.

A Ty masz wyjście albo przyjechać bez, albo gdzieś przy ambasadzie zostawić.

Pewnie ludzie zaczęli chodzić po okolicy, pytać i prosić, czy mogą gdzieś zostawić sprzęt, no to znaleźli się życzliwi, którzy pomagają (oczywiście nie za darmo, no bo dlaczego by mieli robić takie coś za darmo... obcy ludzie im się pałętają po barze, zostawiają swoje rzeczy, nic nie zamawiając...) A dwa złote to naprawdę mało za przechowalnie bagażu... na dworcu pkp wzięliby więcej ;)

Ja się cieszę, że ktoś coś takiego wymyślił, bo mnóstwo osób inaczej nie mogloby wejść do budynku ambasady i dostać wiz.

Czy to jest domena Polski czy wschodniej granicy? Oj, zdziwiłabyś się :)

No nie zdziwilabym sie :), bo troche w zyciu podrozowalam i widzialam neico wiecej niz jedna ulice piekna w Wawrszawie:)). Na swiecie jest wiele dziwnych rzeczy, ale czy to znaczy ze je wszystkie musimy przeszczepaic na polski grunt? Mi sie marzy zeby w Polsce w koncu kopiowac dobre przyklady, a nie, te zle.

Poki co kopiuje sie w wiekszosci, zle.

No ale to inny temat. W roku 2006 tez bylam w ambasadzie, ale w tedy wystarczylo wylaczac telefon. Teraz jest inaczej. Coz, sila wyzsza, ale to jeszcze nie znaczy ze telefony powinno sie zostawiac pobarach i fotografach:)).

Czy ktos moze ladowal na lotnisku Newark? Mam namysli to jak wyglada sprawa odprawy itd. Czy tak samo czeka sie w dlugachnej kolejce jak na JFK?:). Tak sobie mysle zeby leciec lufthansa, a wiekszosc samolotow tych linii laduje wlasnie na Newark,mam na mysli loty z Berlina. Czy moze ktos lecial tymi liniami bezposrednio z Berlina na Newark?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale Ambasada USA ma zasady polskie czy tez swoje?bo chyba nie myslisz ze ktos wejdzie i powie prosze tak nie robic i sie nie zgadzam,jesli Ambasada na swoim terenie moze robic co chce ,,znasz chyba zasady prawne jakie obowiazuja na terenie Ambasady-Konsulatu

bo mozna mowic co jest smieszne ale takie sa zasady i teraz albo je przyjmiesz lub tez nie .

I teraz co do Krakowa to moze ten bar nie pobierac oplaty-nie przyjmowac telefonow ale wtedy jak taka osoba wejdzie do Konsulatu?komu da telefon

mowisz ze kiedys mozna bylo wnosic telefony do srodka ale z tego co pamietam to Krakow tak ma od dluzszego czasu ze w tym barze ludzie zostawiaja telefony i tak w Warszawie mozna bylo wnosic a w Krakowie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Jako nowa osoba na forum muszę powiedzieć, że bardzo przydatne są wasze wskazówki.

Wczoraj w piątek byłam w konsulacie w Warszawie i muszę przyznać, że byłam trochę zdziwiona ilością osób starających się o wizę jak i wyglądem sali :)

Moja kuzynka dwa lata temu starała sie o wizę do Kanady i wedle jej słów wchodziła do pomieszczenia gdzie było okienko "jak w banku przy kasie" i tam siedział konsul.

W Warszawie było całkiem inaczej!!! Pełna sala ludzi czekających na wyświetlenie się "swojego" numerka z numerem okienka do którego mają podejść.

Kiedy wyświetlił się "mój" numerek podeszłam i zaczęło się przesłuchanie...

- w jakim celu jadę - turystycznym,

- czy byłam kiedykolwiek w Stanach? - nie,

- czy mam rodzinę w Stanach - nie,

- czy mam jakichś znajomych w Stanach - nie,

- czy byłam poza granicami Polski w ostatnich 5 latach - (to pytanie akurat wywołało uśmiech na mojej twarzy) - tak, wymienić?

- Tak proszę wymienić - a więc wymieniłam...wszystkie kraje :)

Na koniec konsul powiedział, że paszport dostarczy mi kurier i że wiza będzie wielokrotna na 10 lat :rolleyes:;)

Mam nadzieję, że gdy zobaczę swój paszport to będzie w nim wiza a nie karteczka a informacją o niemożliwości jej wydania :)

Jak wszystko pójdzie dobrze to w październiku powitam New York :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...