Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

po kliku dniach szukania,czytania co do wyksztalcenia

"Uwaga Ważne!

Osoby z wykształceniem zawodowym zaznaczają pkt 4 (vocational school) ALE MUSZĄ wykazać się min. 2 letnim doświadczeniem zawodowym o którym mowa w instrukcji DV Lottery"

Dzięki za info. Mam jeszcze prośbę do Ciebie. Wiem, że to za szybkie pytanie ale z czystej ciekawości interesuje mnie jak wygląda dalsza procedura po wylosowaniu po 1 maja 2012 szczęsliwego numerka? Tzn. jakie dokumenty i kiedy się je przedstawia. Czy tylko np. polskie świedectwa pracy bez tłumaczenia, czy to musi być jakoś specjalnie tłumaczone? Czy w ambasadzie USA weryfikują to w jakiś sposób ? bp. dzwonią pod numer do zakładu pracy i pytają o konkretną osobę? czy jak wygląda przez nich weryfikacja wszystkich dokumentów?

Będe wdzięczny za dostarczoną mi już teraz wiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do papierow z pracy to dotyczy glownych aplikantow jesli nie maja sredniego wyksztalcenia ale co to ma byc to hm .. ,bo takie cos jak dokumenty przedstawia sie na rozmowie z Konsulem -a jak kto zweryfikowac,po rozmowie i zachowaniu danej osoby..

a papiery i tlumaczenia masz tutaj pokazane

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/docs_checklist_dv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do papierow z pracy to dotyczy glownych aplikantow jesli nie maja sredniego wyksztalcenia ale co to ma byc to hm .. ,bo takie cos jak dokumenty przedstawia sie na rozmowie z Konsulem -a jak kto zweryfikowac,po rozmowie i zachowaniu danej osoby..

a papiery i tlumaczenia masz tutaj pokazane

http://polish.poland...ecklist_dv.html

Przeczytałem podany wątek. Wynika z tego, że nie tłumaczymy polskich dokumentów:

cyt" Tłumaczenia:

Dokumenty wydane w języku polskim, oprócz wyroków sądowych, nie wymagają tłumaczenia na język angielski."

Czyli urzędnik z okienka sam podczas rozmowy weryfikuje wszystkie przedstawione przez aplikanta dokumenty, czyli świadectwa szkolne, pracy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

Dzieki Wam wielkie za wszystkie info jakie tutaj znalazlam. Mam takie banalne pytanie:) Biore udzial w loterii juz kilka lat, zero szczescia, jak narazie. Mam prawo brac udzial z tytulu urodenia sie w kraju, ktory mogl zawsze brac udzial jak narazie. W kazdym razie pierwszy raz biore udzial od Polskiej strony:) Chodzi mi o to ze z tego co zrozumialam z reportarzy to w kazdym kraju zawsze ten procent wylosowany to musi byc te 7% i w tym roku w przypadku Polski jest to 3500 gc. Czy dobrze to rozumiem?bo jesli tak to skad taki maly procent wylosowan w calej Europie w dv2012?wiem ze to sa oficjalne statystyki, ale kloci mi sie to z moim rozumowaniem. Jezeli powiedziane jest ze na Polske rozlosuja 3500 greenow to tak tez bedzie?Czy moze byc mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! przeglądam od dłuższego czasu forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc teraz je przedstawie. Ogólnie jak większość forumowiczów złożyłem wniosek w loterii wizowej DV-2013. Załóżmy, że owa zielona karta zostanie przeze mnie wylosowana (teoretyczne zalożenia, warto mieć całą wiedzę za wczasu), więc:

1. Warto za wczasu starać się o wymagane dokumenty i papiery zanim okaże się czy zostało się wylosowanym, czy dopiero starać się o nie po wylosowaniu i umówieniu się na rozmowę z konsulem?

2. Ile mniej więcej trzeba przeznaczyć czasu na uzyskiwanie dokumentów potrzebnych do rozmowy z konsulem tzn. badania lekarskie, odpis aktu urodzenia, wyrobienie nowego paszportu (stracił ważność), dokumenty finansowe (sponsoring rodzinny, zapewnienie pracy w USA - mam taką możliwość), oraz innych dokumentów?

3. Co jak załóżmy, że dopiero zacznę kompletować dokumenty po ukazaniu się wyników loterii wizowej, dostane dosyć szybki termin rozmowy z konsulem, a nie bede mial pelnej listy dokumentow, czy mozna rozmowe przelozyc lub od nowa ustalic na inny termin?

4. Ile trzeba mieć srodkow na koncie bankowym, aby moc pokazac ze posiadam jakie takie fundusze pozwalajace na utrzymanie sie w USA przez jakis krotki termin?

5. Jak sie ma sprawa z bialym paszportem, bo GC to wiza imigracyjna, a zalozmy ze chcialbym co roku na 2-3 tygodnie przyjezdzac w odwiedziny do Polski, czy nie bedzie zadnego problemu, cofniecia wizy, itp. (proszę o wyrozumiałość, jeszcze nie wszystkie wiadomości mam w głowie :D)?

6. Inne dokumenty tzn. np. kursy BHP, wózki widłowe, napisane w j. polskim i angielskim są akceptowane w USA?

7. Wracając do badań lekarskich, jestem honorowym dawcą krwi, badania mam wykonywane co 2 miesiące, mogę jakieś papiery wraz z wynikami zabrać na badania lekarskie (może to przyśpieszy odrobine resztę badań), choć wyraźnie jest napisane na stronie ambasady, że np badanie krwi musi być zrobione w wymienionych przez ambasade placówkach?

8. I ostatnie, zapewne wiele razy powtarzające się pytanie na forum: jak już uzyska się upragniony wynik pozytywny z rozmowy z konsulem, wyleci się do USA, po jakim czasie można wrócić w odwiedziny do Polski, żeby nie było problemów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D (może pytania będą się wydawaly głupie i bezsensowne, ale proszę o wyrozumiałem odpowiedzi, bo nie daje mi to spokoju :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy na 2-3 tygodnie to nie jest żaden problem, nie potrzebujesz żadnego białego paszportu - wylecieć do Polski możesz na następny dzień po przylocie do stanów. Jedyna kwestia to jest taka że tam musisz mieszkać - tzn. nie spędzać większości czasu poza US (są dokładne limity w miesiącach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke 88 pytania nie sa glupie ale powiadomenie o rozmowie dostaniesz z 4-6 tyg wyprzedzeniem to raz

nie ma znaczenia ze jestes honorowym dawca krwi ,,musisz przejsc u lekarza odpowiedniego wszystkie badania a to zrobisz w 1 dzien..

Kolejna sprawa bialy paszport nie jest wymagany na wjazdy na teren Polski na okres np 1 miesiaca pobytu,tutaj chodzi o pobyty dluzsze niz 6 miesiecy..

Mozesz wrocic do Polski i na kolejny dzien ale co bedzie z GC,z numerem SSN jak cos zle bedzie ?wiece lepiej polec jak bedziesz miec pewne dokumenty w reku

paszport wyrobisz okolo 1 miesiac czasu przed wakacjami,w okresie wakacji ten czas sie wydluzy,zaswiadczenie o niekaralnosci tak samo szybko zalatwisz,,

od tych z USA zalezy jak szybko cos Ci zalatwia i przesla

zadne BHP i inne takie nie beda sie nadawac w USA..a ze umiesz jezdzic na wozku to nie bedzie problemu zdac egazmin tam..to jak z prawem jazdy

i prosze zadawac takie pytania w temacie dv 2013 loteria ,od tego ten temat jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...