Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie wszędzie jak mówią o zielonej karcie to limit dla Polski tak jak dla każdego innego kraju to max 3500 gc. Natomiast widzę, że w poprzednich latach np Ukraina dostała prawie 6 tys kart...

Z czego to wynika, czy członkowie rodzin dostają karty z innej puli i nie wliczają sie w te 3,5 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

znalazłem tylko coś takiego

In addition, no single country can receive more than 7% of the total number of visas (3,500)

z tego wynika że żaden kraj nie może mieć więcej niż te 3,5 tys ale duże kraje dostawały więcej wiz, stąd rozumiem że te "żony" to mają osobną pulę... jeśli jest inaczej to nic nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kliku dniach szukania,czytania co do wyksztalcenia

"Uwaga Ważne!

Osoby z wykształceniem zawodowym zaznaczają pkt 4 (vocational school) ALE MUSZĄ wykazać się min. 2 letnim doświadczeniem zawodowym o którym mowa w instrukcji DV Lottery"

jeszcze raz podaje linka do instrukcji

http://travel.state.gov/pdf/2013_DV_instructions_14SEP_Polish.pdf

to sie tyczy osob ktore beda jako glowny aplikant,,bo jesli np zona-maz sa podczepieni nie musza wykazywac sie tymi 2 latami pracy

pisze tez o tym dokladnie w instrukcji i prosze dobrze sie z tym zapoznac jakie zawody wchodza w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że osoba po zawodówce, która nie ma dwuletniego doświadczenia, ma zaznaczyć high school no degree, czy w ogóle się nie łapie?

No i jeśli ma zawód, który nie jest wymieniony na liście, to chyba wychodzi na to samo (czyli high school no degree lub wcale)?

Dobrze to rozumiem?

Bo jest tylko powiedziane, co ma zaznaczyć, jeśli ma min. 2 lata pracy w zawodzie z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba ktora nie ma sredniego a ma zawodowke a nie ma odpowiedniego zawodu oraz tych 2 lat to sie nie lapie i lepiej aby taka osoba nie wysylala zgloszenia..

taka osoba ma zaznaczyc pkt 4 po szkole zawodowej ale jesli ma ten zawod i 2 lata.-to sie tyczy tych 2 lat jako glowny aplikant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby z wykształceniem zawodowym zaznaczają pkt 4 (vocational school) ALE MUSZĄ wykazać się min. 2 letnim doświadczeniem zawodowym o którym mowa w instrukcji DV Lottery

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Patrząc na schemat http://en.wikipedia.org/wiki/File:Education_in_the_United_States.svg to Vocational Technical Institutions znajduje się po High Schools i według mnie jest to odpowiednik polskiego technikum policealnego a nie szkoły zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Posiadam wizę turystyczną - czy gdy nie wylosuje zielonej karty, i wyjąde na tej wizie turystycznej do USA, to czy zostanę wpuszczona? Bo boję się, że będą mieli zapisane, że starałam się o zieloną kartę- nie dostałam jej, więc wyjechałam na wizie turystycznej i że zostanę...i nawet nie będę mogła się starac np. o studencką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...