Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

2 pytania mam:

Pierwsze: Wykształcenie-

co mam zaznaczyć w formularzu:

ja -licencjat

żona - po zawodówce

Drugie: województwo wpisujemy: "SLASKIE" czy "SLASK" ??

dzięki z góry

Licencjat - University Degree (nawet jesli jest to szkola Wyzsza a nie Uniwersytet)

Zawodowe- High School, no degree

wojewodztwo - śląskie

Licencjat - University Degree (nawet jesli jest to szkola Wyzsza a nie Uniwersytet)

Zawodowe- High School, no degree

wojewodztwo - śląskie

Wyksztalcenie z tytulem technika (srednie), jest High School Degree

Wyksztalcenie zawodowe jest High School, no degree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w polsce szkola wyzsza daje ten sam tytul co uniwersytet (magister, nie mowie o wyzszych stopniach) tak samo w USA college i university daje to samo wyksztalcenie i tytul - roznica jest tylko w renomie i tradycji.

Wyksztalcenie z tytulem technika nie musi byc srednie tak jak piszesz. Zeby bylo srednie to musi byc jeszcze matura do tego. Jezeli jest technik bez matury to jest srednie niepelne, w tym przypadku zawodowe wiec High School , no degree!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgloszenie wyslane, numer zapisany w google docs na wszelki wypadek:).

Mam takie dodatkowe pytanie. W przypadku wylosowania mojej aplikacji na co oni patrza podczas rozmowy? Co jest elementem decydujacym o tym czy dostane GC, czy nie?

Czy gdybym mial na reku dobra oferte pracy w USA do tego perfekcyjny angielski to mam wieksze szanse niz ktos kto nie zna jezyka i nie ma zadnych kwalifikacji? Czy moze szanse dalej sa 50/50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wyrazenie Degree oznacza stopien naukowy, lub tytuł. Jesli jest technikiem to ma stopien technika. Wiec majac do wyboru High school degree lub High school no degree, obstawiam to pierwsze.

hmm wyrazenie Degree oznacza stopien naukowy, lub tytuł. Jesli jest technikiem to ma stopien technika. Wiec majac do wyboru High school degree lub High school no degree, obstawiam to pierwsze.

Dyplom ukonczenia technikum jest to technical school diploma, a diploma oznacza rowniez degree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dodatkowe pytanie. W przypadku wylosowania mojej aplikacji na co oni patrza podczas rozmowy? Co jest elementem decydujacym o tym czy dostane GC, czy nie?

Poza niekaralnością i - jak to ktoś tu nazwał - "niezapapraną" kartoteką w USA - trzeba mieć:

- odpowiednią ilość środków na koncie, sugerującą, że będzie się miało za co żyć po przylocie (jaka to kwota - nie wiem, pewnie zależy od tego, czy to jedyne co mamy na start)

lub/i

- odpowiednie dokumenty wypełnione przez obywateli USA, poświadczające, że będą nas utrzymywać, dopóki sami się nie rozkręcimy (jeśli sami nie mamy pieniędzy ani oferty pracy)

lub/i

- ofertę pracy od amerykańskiego pracodawcy

Generalnie chodzi o to, żebyśmy na dzień dobry nie byli obciążeniem dla kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...