Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja wpisuje ul i listy tez dostaje :)

co do pkt 8e nalezy wpisac wojewodztwo..

maciopa ok moga czytac ale osoba z wyksztalceniem zawodowym co ma zaznaczyc ?

2 pytania mam:

Pierwsze: Wykształcenie-

co mam zaznaczyć w formularzu:

ja -licencjat

żona - po zawodówce

Drugie: województwo wpisujemy: "SLASKIE" czy "SLASK" ??

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam00: Jeśli chcesz, pisz z dużej litery (z resztą to są nazwy, więc wypada pisać je z dużej litery), jesli nie, to nie. To i tak jest w druku, więc będzie czytelnie. Problem może się pojawić, kiedy ktoś mieszka w miejscowości na L i wpisze ją małą literą I (el), która wygląda jak duże I (i).

Skąd się biorą pomysły pisania nazw ulic i miejscowości z małej litery, to nie wiem ;)

Miasto pisz tak, jak się pisze.

Zamiast / możesz napisać m.

Kod możesz wpisać z myślnikiem, jak to się w Polsce pisze.

Wojewódtwo wpisujesz bez polskich liter.

@pacio777: tak

@barkley1: na Twoje pytanie była już odpowiedź w innym wąku, a przynajmniej na jedną jego część - licencjat to University degree.

Co do wykształcenia żony, to tam chyba takowego nie ma. No, chyba że "High School, no degree". ALe to poczekaj, aż maciopa, czy ktoś inny się wypowie.

Województwo to śląskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam00: Jeśli chcesz, pisz z dużej litery (z resztą to są nazwy, więc wypada pisać je z dużej litery), jesli nie, to nie. To i tak jest w druku, więc będzie czytelnie. Problem może się pojawić, kiedy ktoś mieszka w miejscowości na L i wpisze ją małą literą I (el), która wygląda jak duże I (i).

Skąd się biorą pomysły pisania nazw ulic i miejscowości z małej litery, to nie wiem ;)

Miasto pisz tak, jak się pisze.

Zamiast / możesz napisać m.

Kod możesz wpisać z myślnikiem, jak to się w Polsce pisze.

Wojewódtwo wpisujesz bez polskich liter.

@barkley1: (...)

Województwo to śląskie.

Nie zrozumieliśmy się chyba :P Jeślibym, dla przykładu, był Kowalskim z Warszawy to wpisuję się jako KOWALSKI/Kowalski i WARSZAWA/Warszawa?

Miasto tak jak się piszę, czyli np. Bielsko-Biała? A jako województwo tylko "opolskie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istotna jest wielkość liter przy wprowadzaniu nazwisk i adresów czy to bez znaczenia? Na jednej z podanych dużo wcześniej przykładowych stron wpisane były słowa dużymi literami jak i z dużej litery.

Jeśli, dla przykładu, miałbym taki adres:

ul. Świerczewskiego 23/4

12-102

Bielsko-Biała

To jak rozumiem, nie używam polskich znaków i jak wcześniej czytałem, kod wpisuję "12102", ale czy tak samo jest w przypadku nazwy miejscowości? Mieszkam w takiej, która podobnie jak ta w przykładzie, jest dwuczłonowa z kreską, tak więc wpisać czy zostawić ją? I również, czy znak"/" wpisać jak wyżej w przykładzie? Czy wystarczy wpisać w 8b. Address Line 1 "Swierczewskiego 23/4"?

I jak wpisać województwo?

Kurna, ludzie - adres jest tylko i wyłącznie po to żeby dokumenty do Was dotarły. Facet na poczcie w Pcimiu Dolnym ma być w stanie się zorientować gdzie to doręczyć a amerykanom całkowicie zwisa czy będzie kreska w kodzie czy nie. Minimum pomyślunku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty myślisz, że ja takie ankiety codziennie wypełniam? Nie mam pojęcia do czego się mogą przy*******ć, więc wolę sprawdzić choćby jedną najmniejszą głupią kropkę i zapytać o nią, by później nie stękać, że z jej powodu sprawa loterii jest zamknięta. Nie wszystkie kwestie były tu w pełni wyjaśnione, przynajmniej ja nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma potrzeby wpisywać "ul." (chyba że się mieszka w ulu :) ). Jak "Ulica", albo np. "Aleja" nie jest częścią nazwy ulicy, to nie ma potrzeby tego dopisywać (choć w szkole, czy przedszkolu, uczyli co innego...).

Nazwa województwa z wielkiej litery.

EDYCJA: niby "województwo śląskie" pisze się małymi, ale samo Śląskie ja bym dał z dużej, bo inaczej to wygląda jak by pisać nazwę stanu z małej litery. To tylko dziwadztwo polskiego języka, że jak przymiotnik to z małej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...