Jump to content

Czy warto?  

18 members have voted

  1. 1. Bior?c pod uwag? sytuacj? ekonomiczn? USA czy uwa?asz, ?e warto wyjecha??

    • TAK
    • NIE
    • Tak i nie (Wyja?ni? w odpowiedzi na posta)


Recommended Posts

Cześć,

Zawsze chciałem wyjechać do USA. Byłem tam raz w 2009 roku na J1 w NYC i zakochałem się. Niekoniecznie w Nowym Jorku, ale we wszystkim co mnie otaczało podczas pobytu. Rozpisywać się na temat zalet USA nie będę, bo chyba większość odwiedzających to forum ma ich świadomość.

Chciałbym tam wrócić, myślę o tym niemal każdego dnia. Jednak im więcej mija czasu tym bardziej się zastanawiam czy faktycznie warto. Czy w mojej świadomości życie w Ameryce jest aż tak usłane różami, że jestem gotów opuścić rodzinny kraj i wyjechać tam na stałe? Przecież oni borykają się teraz z ogromnymi problemami ekonomicznymi. Rynek pracy jest wyjątkowo trudny, wielu specjalistów jest bez pracy. Nie mam przecież pewności, że nawet jeśli jakimś cudem zdobędę wizę i wyjadę to zdobędę tam w miarę sensowną pracę. Tutaj, nie wiedzie mi się jakoś specjalnie źle, nie mogę narzekać. Prowadzę działalność, mam tytuł inżyniera, stały kontrakt z firmą której oferuje swoje usługi. Jak mam ochotę popracować trochę więcej to szukam sobie nowych klientów. Nie mniej jednak czuję ogromną chęć wyjazdu. Mieszkałem już w kilku krajach w europie, Anglia, Irlandia, Szkocja. Chyba nie potrafię do tego tematu podejść na chłodno. Ilekroć się nad tym zastanawiam to wiem, że wyjazd do USA byłby dla mnie niezwykłą przygodą i z nie zastanawiałbym się ani minuty gdyby nadarzyła się odpowiednia okazja. A jednak gdzieś tam z tyłu głowy siedzi mi taka myśl, a właściwie pytanie, czy warto?

Link to comment
Share on other sites

Teraz zaczyna sie dobry okres, ostatnio przybywa pracy i to widac golym okiem. Z kryzysow USA zawsze wychodzilo duzo silniejsze. Wydaje mi sie ze bedzie tak i tym razem moze nie tak szybko jak kiedys.

Sam tez mialem to uczucie... wiem jak to jest... Jesli naprawde Cie nic nie trzyma w PL czy ogolnie w EU to czemu by nie, zyje sie raz, a marzenia trzeba spelniac, nawet kiedy istnieje ryzyko, jak to mowia.... bez ryzyka nie ma zycia.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie potrafię do tego tematu podejść na chłodno. Ilekroć się nad tym zastanawiam to wiem, że wyjazd do USA byłby dla mnie niezwykłą przygodą i z nie zastanawiałbym się ani minuty gdyby nadarzyła się odpowiednia okazja. A jednak gdzieś tam z tyłu głowy siedzi mi taka myśl, a właściwie pytanie, czy warto?

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie - polowa ludzi Ci powie ze warto, druga ze nie warto.. Sam musisz podjac decyzje - tylko zaczalbym od tego jak chcesz wyemigrowac... Rozeznales sie co jest potrzebne ?

Link to comment
Share on other sites

heh akurat wszyscy głosujący orzekli, że warto :), a ja powiem to samo co zawsze - jechać, zobaczyć jak jest i jak się spodoba to zostać, a jak nie to wrócić. Nie nastawiać się przed wyjazdem na to, że zostanie sie na stałe.

Link to comment
Share on other sites

definitywnie warto !

ameryka to raj na ziemi

wszyscy sa tu bogaci i szczesliwi

przylatujcie tu masowo

ameryka powita was jak wlasna matka

uwazaj lepiej bo Ci się wszyscy nowi emigranci na chate zwalą...

cytat:"mowiles ze bedziem bogaci i szczesliwi"

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...