Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze duzo takich "zabawowych" aplikantow bylo przez naglosnienie sprawy w mediach, ze taka loteria bedzie bezplatna i prawie kazdy moze wziac udzial. Wiadomo, ze Polacy kochaja wszystko co bezplatne, nie myslac co sie potem z tym wiaze i na dobra sprawe, do czego im to potrzebne ;)

Ja slyszalam o przypadku osoby, ktora chcialaby wyjechac do USA i wylosowala karte, ale jak zobaczyla ile spraw trzeba z tym zalatwic to sobie chyba podaruje.

Co do zdjecia, mysle, ze jak podali rygorystyczne wymagania i byla taka strona, gdzie byly przyklady zdjec ktore nie beda akceptowana to chyba jednak jest to dla nich istotne. Ale sama jestem ciekawa czy beda odrzucac aplikacje, z tego powodu, ze np zdj jest troche za ciemne albo o 2 mm za male...

Swoja droga znalazłam dzis takie zestawienie:

http://www.nationmas...lottery-winners

Czy to tyczy sie tego losowania? Czy w ogole to jakies dane wyssane z palca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wszedłem teraz na forum zagraniczne i niestety chyba zła informacja dodatkowego losowania nie bedzie w październiku....

Hi,

I received an email four days ago saying to check my 2012 DV lottery status, so I did and it said I was selected. I am currently in the US working on an E-3 visa which is coming to an end May 2013. I have wanted this for so long, and now I am finding out I may be too late to apply? Anyone know if I should try as I was told I am putting my E-3 status at risk. I don't know why I was only contacted now and not earlier! My case number 2012OC000009XX I read that I should send in my DS-122, I have it all ready I just don't know if its too late to file and how do I know if my case number is open to fill out the green card application.

Any advice would be much appreciated! I am a nervous wreckk.

Wynika z tego ze KCC jednak informuje tych wylosowanych w 2012 mailami - nowość...czyli jak zawsze zasady zasadami ale....

Tutaj kolejny post od osób co to sledzą...

Any visa left over from 2012 will not be carried into 2013. If they are not used for 2012 they are lost. It seems that everything is going smoothly for 2013. All the bugs in the status check system have been fixed, and KCC are receiving applications at a rapid rate. I would not hold out any hopes that there will be much of a 2nd showing in October. This was only flagged as a possibility in case they had the same low take-up as they did in 2012 - which was a result of it being the first year of online checking only, the first draw incompetence and the status check bugs.

As far as I can tell, the reminders are being sent to the 2012 winners who did not check their status after the July draw. Either they never recieved the confirmation number email, after checking the May draw and were unaware of the second draw, or they checked with incorrectly inputted information into the status check and were told they were not selected, rather than the information was wrong, (this is the bug which has been fixed).

There was no need to send such emails in previous years because notifications were all sent by post - the online check was only an extra facility. I'm not even sure they asked for email addresses before 2011?

Why did they leave this action so late in the DV year? - Because of the legal action. DOS needed room in case they lost the court case. Looks to me that as soon as the court decided in DOS's favor, on July 3rd, that cleared the way for the "please check your status!" emails to be sent.

These reminders have been sent, so DOS could be sure they had done all possible, and in all fairness, to notify the July winners after all the computer bugs, mixups, mistakes and confusion of 2012.

I am surprised, that if DOS knew who hadn't checked, that they still waited this long to notify the "lost" July winners. Even with the court case, they should have done it sooner.

At least I feel it is "all-over-red-rover" for me in 2012 and 2013, and I can start hoping for 2014.

To są posty z forum nie żadne oficjalne informacje z ambasady czy skads tam....Wynika z tego ze jezeli bedzie słaby odzew to beda informowac ludzi mailami tzn przypominac o sprawdzeniu statusu dv2013 tak jak teraz robia z dv2012....

Nie chce mi sie tego już tłumaczyć niesttey ...

podaje linki do zrodła jakby ktos chcial wiecej info....

http://forums.immigration.com/showthread.php?323596-DV-2012-AOS-Only/page37&p=2580781#post2580781

http://forums.immigration.com/showthread.php?353822-DV-2013-Program-Online-Registration-October-4-NOV-2ND-2011/page40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiadomości o wysyłaniu maili z przypomnieniem sprawdzenia statusu, (nie z numerem) są złą wiadomościa, poniewaz jak komus do tej pory mniej zalezało na wyjeździe to nie sprawdził statustu, zapomniał, sprawdził ale nie podjął czynności żadnych itd robił miejsce innym w jakiś tam sposób. Dodam że dotyczy to tylko narazie dv2012 i tego błędu co tam był ale nie wykluczone że takie maile beda dostawac w przyszłosci ci selected z dalszych edycji którzy nie podjeli żadnych działań lub nie sprawdzili statustu a system wie że sa selected...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiadomości o wysyłaniu maili z przypomnieniem sprawdzenia statusu, (nie z numerem) są złą wiadomościa, poniewaz jak komus do tej pory mniej zalezało na wyjeździe to nie sprawdził statustu, zapomniał, sprawdził ale nie podjął czynności żadnych itd robił miejsce innym w jakiś tam sposób. Dodam że dotyczy to tylko narazie dv2012 i tego błędu co tam był ale nie wykluczone że takie maile beda dostawac w przyszłosci ci selected z dalszych edycji którzy nie podjeli żadnych działań lub nie sprawdzili statustu a system wie że sa selected...

DV-2012 musi skończyć się do 30 września, nie wiem od jak dawna KCC wysyła przypomnienia o sprawdzeniu swojego statusu ale jeśli od niedawna to raczej liczba osób które sprawdzi swój status nie wzrośnie jakoś dramatycznie. Warto pamiętać, że niektórzy z wylosowanych pogubili numery lub też zwyczajnie odwidział im się pomysł emigracji.

Czy można gdzieś sprawdzić ile osób sprawdziło swój status i rozpoczęło procedurę? To by nam dostarczyło jakichś sensownych danych do tych naszych spekulacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic na ten temat nie wiem czy sa takie dane...

Kiedys ktos pisał na tym forum że niby jesli nie uzbiera sie te 50k osob z dv2012 w zwiazku z tym błedem co tam byłw maju no i w związku z tym ze od dv2012 nie bylo wysyłanych powiadomiec listownie do domu, to dolosuja z dv2013....no ale powiadamiaja tak czy inaczej tych wylosowanych mailami...

A podobno dv2013 gładko jak tam pisza na tym zagranicznym forum i KCC dostaje masę zgłoszeń od wylosowanych...z tego co tam pobieznie wyczytalem to tam byl wyrok jakis sadu niedawno który pozwala DOS na jakies szersze działania, np powiadamianie mailami i jakies tam inne rzeczy ale sie w to nie wczytałem wiec moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...