Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przeglądałem w internecie różne fora i tematy na nich poświęcone DV - 2013. Wielu ludzi wysłało zgłoszenia dla zabawy na zasadzie " a może się uda ". Były też przypadki, że ktoś robił sobie zdjęcie do loterii wizowej za pomocą... telefonu komórkowego. Takie i inne przykłady to tylko kilka drobnych faktów przemawiających za tym, że nie każdy kto wylosował GC skorzysta z tej szansy i wyjedzie do USA (tak czy inaczej to dość oczywiste). Jakie to będzie miało przełożenie na dodatkowe losowanie ? Dolosują kilkadziesiąt (kilkaset osób?) aby uzupełnić braki i wykorzystać wszystkie wizy przeznaczone dla polaków ? Nie mam pojęcia, trzeba czekać. Ale czas szybko leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były też przypadki, że ktoś robił sobie zdjęcie do loterii wizowej za pomocą... telefonu komórkowego.

Tutaj nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja od jakiegoś czasu korzystam tylko z telefonu komórkowego, robiąc zdjęcia. Zarówno te do I-129F, K-1, jak i wizy do Polski dla narzeczonej. Twój telefon/aparat + jeden z serwisów typu ePassportPhotos = sporo kasy zaoszczędzonej na usługach fotograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ciężko jest sobie samemu zrobić zdjęcie spełniające wszystkie surowe wymogi konieczne do spełnienia przy braniu udziału w loterii wizowej. Napisałem to z tego powodu, że niektórzy z wylosowanych mogli na wstępie odpaść właśnie ze względu na takie i inne błędy. Staram się jedynie dowieść, że nie wszystkie wylosowane osoby będą chciały lub mogły skorzystać z możliwości emigracji.

Swoją drogą, jeżeli potrafisz wykonać zdjęcie do wizy za pomocą telefonu komórkowego to gratuluje, ja sam musiałem nieźle się namęczyć aby zrobić sobie samemu zdjęcie cyfrówką (do DV Lottery) a i tak ostatecznie popełniłem minimalne błędy. Poza tym ciekawi mnie to jak rygorystycznie traktowane są zdjęcia do loterii ? Czy sprawdzany jest każdy szczegół czy też liczy się jako taka zgodność z wymogami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ciężko jest sobie samemu zrobić zdjęcie spełniające wszystkie surowe wymogi konieczne do spełnienia przy braniu udziału w loterii wizowej. Napisałem to z tego powodu, że niektórzy z wylosowanych mogli na wstępie odpaść właśnie ze względu na takie i inne błędy. Staram się jedynie dowieść, że nie wszystkie wylosowane osoby będą chciały lub mogły skorzystać z możliwości emigracji.

Sam jestes ciezki - zrobic zdjecie jest trywialnie latwo, sam zeszta zrobilem zonie ostatnio jak zmieniala paszport (bo jedziemy do Polski na 2 tygodnie)...

Dlatego zreszta masz wszystkie wskazowki na sieci jak te zdjecie zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę teraz kopiował wszystkich wymagań potrzebnych do zdjęć do loterii wizowej, zamiast tego podam odpowiednie linki :

1. http://travel.state....mples_5331.html

2. http://travel.state....gereq_5327.html

A teraz zapoznaj się z tym (choć przypuszczam, że znasz te wymogi) i powiedz mi, że łatwo jest zrobić sobie zdjęcie do DV Lottery (bez niczyjej pomocy) telefonem komórkowym.

Nie skupiajmy się jednak na trudności wykonania zdjęcia bo nie to było najważniejsze. Co jest istotne w moich wypowiedziach i wypowiedziach innych osób wie każdy kto posiadł umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Co do tego kto jest ciężki to bym się kłócił, z nas dwóch to Ty wyraźnie dźwigasz większy bagaż złośliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdjecie przeszlo weryfikacje w systemie podczas skladania wniosku to nikt nie bedzie potem analizowal zdjecia i odrzucal aplikacji.

Pisalem juz kiedys o tym, ze swoim znajomym robilem zdjecie na szybko na tapecie potem w photoshopie wycinalem tapete i robilem jednolite tlo i GC dostali.

Zdjecie jest do wstepnej weryfikacji, ze wylosowany Jan Kowalski to rzeczywiscie potem Ja Kowalski a nie jego brat.

Robienie zdjecia komorka do DV potraktuje jako zart. Wymogi do zdjecia sa ale nie kosmiczne, wiec nie przesadzajmy, zreszta jak ktos chce brac udzial w losowaniu i ma z tym problem to idzie i robi zdjecie u fotografa, koszt ok. 20zl.

Cala ta dyskusja wyglada tak jakby zdjecie bylo najwazniejszym warunkiem przy uzyskaniu GC w ramach loterii a tak przeciez nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, moim zamiarem nie było wywołanie dyskusji na temat zdjęć do loterii. Skoro jednak pojawiły się wątpliwości myślę, że rozwiązaniem będą informacje ze strony rządowej a brzmią one następująco :

"Review the Photo Examples to see examples of acceptable and unacceptable photos. Photos copied or digitally scanned from driver’s licenses or other official documents are not acceptable. In addition, snapshots, magazine photos, low quality vending machine or mobile phone photos, and full-length photographs are not acceptable"

To chyba rozwiązuje spór.

Źródło : http://travel.state....toreq_5334.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...