Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zyggy ja juz dokładnie sie gubię w tym wszystkim. Podobno jak wyczytałem na innym forum to dodatkowe losowanie ma dotyczyć akurat dv-2012, czemu to nie wiem? bo podobno nie zebrali 50 tys wiz w zeslzym roku... Ale w takim razie chyba Polaków to nie dotyczy bo nas nie było w dv2012. może rynr nam coś powie więcej bo o tym pisał.

Ewentualne dodatkowe losowanie, przewidziane na dzień 01.10. będzie dotyczyło zgłoszeń wsyałanych na rok fiskalny 2013, czyli jest to losowanie w którym Polska bierze udział.

Proszę obserwować stronę http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html

Be advised that additional DV 2013 entrants MAY be selected beginning October 1, 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 578
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

DV 2013 Program: Entrants in the Diversity Visa 2013 program may check the status of their entries through Entrant Status Check on the E-DV website beginning on May 1, 2012 through September 30, 2013. Please remember to keep your confirmation, since more DV 2013 entrants may be selected on October 1, 2012. Review more about Entrant Status Check.

Mysle, ze sprawa jest dosc prosta, wszystko jest napisane powyzej.....ale widze ze temat wiecznie zywy....powielam link Irvinny: http://travel.state....types_1322.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie dlaczego z powodu niewyczerpania wiz z dv2012 mieliby losować z dv2013:

- osoby, które nie zostały wylosowane, a zależy im na emigracji, wzięły udział w dv2013

- powiadomienie wszystkich osób biorących udział w dv2012 jest już praktycznie niemożliwe

- wiele osób z dv2012 już nawet nie pamięta, że brało udział w loterii i nie ma sensu losować wśród nich

Mikun, co do tej informacji z innego forum - trochę to naciągane jest. Pierwsze słyszę o jakichś 60% powiadamianych - chyba ktoś to sobie wymyślił.

Z innej beczki, ok 2000 wylosowanych polskich aplikacji ze 86000, to panie i panowie 2,3% - w porównaniu do poprzednich lat to DUŻO, bo to jedna osoba na 43, a w poprzednich latach gdy Polska brała udział w loterii bywało, że wylosowała jedna osoba na 60 czy 65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie dlaczego z powodu niewyczerpania wiz z dv2012 mieliby losować z dv2013:

- osoby, które nie zostały wylosowane, a zależy im na emigracji, wzięły udział w dv2013

- powiadomienie wszystkich osób biorących udział w dv2012 jest już praktycznie niemożliwe

- wiele osób z dv2012 już nawet nie pamięta, że brało udział w loterii i nie ma sensu losować wśród nich

Mikun, co do tej informacji z innego forum - trochę to naciągane jest. Pierwsze słyszę o jakichś 60% powiadamianych - chyba ktoś to sobie wymyślił.

Z innej beczki, ok 2000 wylosowanych polskich aplikacji ze 86000, to panie i panowie 2,3% - w porównaniu do poprzednich lat to DUŻO, bo to jedna osoba na 43, a w poprzednich latach gdy Polska brała udział w loterii bywało, że wylosowała jedna osoba na 60 czy 65

rynr, Procentowo jest OK faktycznie, wszyscy mysleli ze będzie niby 3500 bo nam sie należy...

Co do tych informacji że zawiadamiają 60% albo 100% tez nigdzie w tych oficjalnych lub pół oficjalnych statystykach nie znalazłem, może to wynikac również z błednego wnioskowania statystycznego...

Generalnie nie ma to najmniejszego znaczenia czy powiadamiają na poczatku 60% czy 100% . Jakby mnie mieli wylosowac i mialbym sie nie załapac to wolałbym wczesniej zobaczyc status not selected niz robic sobie nadzieje z dalekim numerem. Prawdopodobieństwo i tak jest zawsze takie same.

Rynr a tak poza tym to ile teraz rozdali wiz za dv2012 i jak to sie ma do dv2011 ?? masz moze gdzies te dane lub orientacyjne w głowie?

Szczerze mówiąc nie chce mi sie juz tego szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danych za dv2012 jeszcze nie ma, bo dalej są prowadzone rozmowy, możnaby tego użyć jako argumentu za tym, że dlatego jeszcze nie wiedzą czy będą w październiku losować. Jedynie można wnioskować na podstawie tego, że od paru miesięcy w Visa Bulletin w tabelce z DV2012 wszędzie jest Current, co w poprzednich latach następowało dopiero gdzieś w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

gadalem z babka z ambasady w berlinie ktora ma jakies tam pojecie na ten temat i bedzie dolosowanie, zainteresowanie podobno bylo prawie ze zerowe tych co maja zalatwia w pazdzierniku

w sensie, że dostali tak mało zgłoszeń od tych co wylosowali 1 maja? Do kiedy oni mogą wysyłać zgłoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy piszecie za pierdoły ,w tym roku w loterii DV 2013 nowością jest to że ma być dodatkowe dolosowywanie ludzi do 1 października dlatego piszą wszędzie aby nie wywalać swoich numerów bo może okazać się że wybrane osobą zostaną dolosowane ,jest to oficjalna informacja można to przeczytać i na stronie departamentu oraz ambasady .Nic nie musicie wysyłać po prostu po 1 października sobie sprawcie swoje numery czy was nie dolosowali ale się nie nakręcajcie , bo być może nie będzie nić ale numery warto do tego czasu zachować.Chyba że ja się w czymś mylę to proszę mnie poprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...