Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajce!

Mam pewną sprawe.

Obecnie z moja dziewczyną mieszkamy w UK i wczoraj wysłaliśmy wniosek o Green Card na moja dziewczyne dlatego że ma skończone liceum z maturą. Ja niestety mam ukończoną szkołe średnią eksternistyczną i mam z tego co licze 11 lat nauki i średnie wykształcenie bez matury i raczej nie mogę starać się o karte. Chyba że jestem w błędzie ?

i teraz moje szybkie pytanie.

Co jeśli ją powiedzmy w maju wylosują. Czy wtedy np możemy wziąć ślub cywilny i po nadaniu wizy Green Card przechodzi automatycznie na mnie ? Jak to wygląda w praktyce ? Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?

Dziekuje za odpowiedz i miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a jak Tobie wyszlo 11 lat nauki?

Takiego pytania nie bylo od kiedy pamietam a wiec jestes chyba 1 osoba co sie pyta od kiedy jest to forum a jest od 2002-03 roku ;)

I teraz nie masz za duzo czasu aby sie dowiedziec ale masz czas aby po wyslaniu zgloszenia dowiedz sie w Ambasadzie USA ,najwyzej po losowaniu nie odeslesz papierow i tyle ,jesli Cie wylosuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 klas w szkole podstawowej+ 3 klasy w gimanzjum + 2 letnie liceum eksternistyczne i już masz sly 11 lat nauki :) .

Sprawdź czy nie kwalifikujesz się wg warunku podanego w dalszej części tego podpunktu:

"OR two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years of training or experience to perform. The U.S. Department of Labor’s O*Net OnLine database will be used to determine qualifying work

experience. For more information about qualifying work experience for the principal DV applicant, see Frequently Asked Question #13".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja do loterii wyraźnie mówi - "pomyślne ukończenie dwunastoletniego programu nauczania szkoły podstawowej i średniej". Nie ważne z maturą czy bez, masz mieć "pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik". Ukończyłeś 11 lat nauki więc według regulaminu nie kwalifikujesz się do wzięcia udziału w DV-Lottery. Ostatnią deską ratunku może być dla Ciebie "dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat, w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, zakładając, że kończył 8 letnią szkołę podstawową, 3 letnią szkołę zawodową i tak jak podałeś, przykładowo w ciągu jednego roku ukończył liceum to nijak nie wychodzi po podsumowaniu 11. Dlatego dla przykładu założyłam, że forumowicz uczęszczał do zreformowanej 6 letniej szkoły podstawowej ;) . Co zważywszy na to ilu jest tu młodych ludzi na forum, wcale nie jest nierealne. Tak poza tym to już nie nowość, bo od kilkunastu lat tak jest. No jest jeszcze inna opcja... ktoś mógł skończyć 7 letnią szkołę podstawową i 4 letnie liceum w normalnym trybie lub 7 letnią szk. podst, 2 letnią zawodową i 1 rok liceum. No, ale to lata 50-te - 60-te :D . To są tylko nasze dywagacje, tu już sam DjDexter musiałby się wypowiedzieć jak to było w jego przypadku :) .

Nie kwalifikuje go to jednak do wzięcia udziału w Dv, no chyba, że wykonuje zawód, który będzie go kwalifikował do tego. Tutaj może sobie ewentualnie sprawdzić czy tak jest http://www.onetonline.org/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie... wypełniłem wniosek jednak całkiem zapomniałem o tym, że mam drugie imię. Czy w przypadku wylosowania mam szanse otrzymać GC czy szkoda fatygi bo i tak mnie odrzucą po wysłaniu dokumentów ?

ja miałam podobny przypadek z tym że wpisało mi się dwa razy pierwsze imie zamiast pierwsze i drugie. I dostałam odpowiedz że to nie jest odrazu dyskwalifikacja bo pozniej jesli wylosują nas mamy szanse to poprawić i ewentualnie wyjasnic konsulowi na rozmowie skąd pomyłka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...