Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Powracam z pytaniem (rok temu pytałam o to samo i wtedy nikt nie wiedział) - co zrobić z mężem rezydentem. W instrukcji znowu jak wół stoi, żeby rezydentów i obywateli nie wpisywać, ALE... O ile z dziećmi nie ma problemu, bo wystarczy wpisać liczbę dzieci pomniejszoną o liczbę dzieci z obywatelstwem amerykańskim, o tyle przy małżonkach w żaden sposób nie da się nic zrobić. Nie można ich pominąć, bo po wpisaniu stanu cywilnego aplikacja domaga się spouse name i koniec. Czy ktoś z podobnym problemem wysyłał już zgłoszenie bądź ma zamiar to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambasada sugeruje, żeby samemu podjąć decyzję, gdyż wpisanie = podawanie danych zgodnie z prawdą = niezgodnie z instrukcją, a niepisanie = nieprawda, ale za to wedle wytycznych z instrukcji.

Liczę, że sprawa się wyjaśni do końca miesiąca, gdyż i tak zamierzam się wstrzymać z wysyłaniem zgłoszenia, bo mam nadzieję pod koniec miesiąca zostać magistrem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to tegoroczny formularz (nota bene identyczny z latami ubiegłymi) w swoim pkt 8 (mailing adress) zawiera informację mylącą i niezgodną z instrukcją : (NOTE: This is the address that will be used to notify you if you are selected.)

Jak wiadomo - jedynym kanałem potwierdzającym status wylosowania jest sprawdzenie via https://www.dvlottery.state.gov/ESC/ - tak więc ew. błędne wartości wpisane w tym polu nie mają w tym momencie żadnych konsekwencji (w rozumieniu - powiadomienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trzeba miec średnie na wizę,ale czy jak ukończe teraz w maju szkołe to połapią się w ambasadzie że dyplom odebrałem w maju.Bo do rozmowy w październiku (jak wygram) to już będe miał.I jakbym juz popłacił wszystko to mogli by mnie za taką pierdołę od okienka z kwitkiem odesłac??

Z tego co ja wiem i pewnie jest to też w FAQ podajesz swój status wykształcenia na dzień składania aplikacji i to musi byc zgodne z prawdą, jesli nie będzie to beda kłopoty...

Oni Cie pytają jakie wykształcenie masz dizsiaj na chwile składania wniosku jak wpiszesz że masz wyzsze a studia konczysz dajmy na to 10 listopada dopiero to skłamiesz najzwyczajniej w świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...