Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

mam pytanie czas leci szybko a ja się ociągałam ze wszystkim i teraz nie wiem co mam zrobić :P nie wiem czy nie będzie problemu ze tak późno wysyłam papiery no ale nic już na to nie poradzę wiec pytania, w formularzu I-131 jest 3 cześć gdzie pytają o planowaną datę wylotu...dopiero po tym pytaniu mówią żebym SKIP do 7 części......kolejne pytanie Hani brakowało szczepień ale już je mam uzupełnione czy muszę iść do lekarza i od nowa wypełnią formularz czy wystarczy załączyć zaświadczenie o szczepieniach z kliniki? Ostatnie czy ktoś może mi podesłać przykład tłumaczenia aktu urodzenia na priv? Senkju!

Nie mozesz miec szczepien z kliniki dla corki - musi byc wypelniony formularz medyczny, w ktorym to formularzu sa miejsca na wpisanie dat szczepien (nie musi byc pokazane gdzie byly robione, ale sa wymagane daty w formie medycznej). Sporo osob tak robilo jak Ty myslisz, ze dolaczali forme od lekarza badz z kliniki, ale pozniej mieli RFE. Wymog jest aby kazde wymagane szczepienie bylo zaznaczone na formularzu, ktory akceptuje urzad imigracyjny (w zaklejonej kopercie).

Tutaj masz o tym:

If you received a medical examination prior to admission as a K nonimmigrant, then you are not required to have another medical examination at time of adjustment as long as:

  • Your Form I-485 is filed within 1 year of your overseas medical examination
  • The medical examination did not reveal a Class A medical condition
  • If you did have a Class A medical condition, you received a waiver of inadmissibility and you have complied with the terms and conditions of the waiver

Even if a new medical examination is not required, you still must show proof that you have complied with the vaccination requirements. If the vaccination record (DS 3025) was not properly completed and included as part of the original, overseas medical examination report, you will have to have the vaccination report completed by a designated civil surgeon. In this case, you are required to submit Part 1, Information About You, Part 2, the vaccination chart, and Part 5, the Civil Surgeon's Certification, of Form I-693 (in an envelop sealed by the civil surgeon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

http://www.visajourney.com/forums/topic/476839-denial-of-485-after-marriage-serious-answers-only-please/#entry6774658

Link do tematu.

Powodu bodajże jeszcze nie ma, bo autorka nie dostała listu. Tzn. Jeszcze.

Mam nadzieje ze to tylko pomyłka i rzeczywiście, jak ktoś sie wypowiedział, mogli nie dostać jej listu z rfe.

Moje zdanie na temat sprawy jest takie samo jak i kilku osob, ktore odpowiadaly tej dziewczynie: najprawdopodobniej ona nie wiedziala co wyslac albo zle wypelnila dokumenty i urzednik nie jest od tego zeby sie bawil w dochodzenie pt. "Co aplikant mial na mysli" tylko dal jej odmowe.

Sam fakt wyslania dokumentow na czas nie oznacza, ze te dokumenty byly zrobione dobrze. Ona dostala RFE i urzad dostal odpowiedz od niej tyle, ze ona nie dolaczyla tego co miala dolaczyc. Dziewczyna myslala, ze oni nie dostali jej odpowiedzi - oni dostali odpowiedz tylko ze byly tam albo bledy albo brakowalo rzeczy.

RFE dostaje teraz jakies 40% spraw. Musza byc naprawde dokumenty zrobione dobrze i bez pytan aby nie dostac RFE - po prostu sprawdza sie kazda linijke i kazdy szczegol.

Jej medical przepada (chyba, ze zechce wyciagnac orginal z USCIS), wziecie prawnika + odwolanie (jesli jest od czego) -> jakies min. $5,000 jesli prawnik sie podejmie. Dziewczyna nie wie o czym pisze - pyta sie czy ktos zna kogos kto dostal approval od odwolania. Kazde odwolanie jest inne - znam osoby, ktore dostaly approval, bo USCIS stwierdzilo, ze nie odpowiedzieli na RFE, a ludzie mieli proof, ze wszystko bylo wyslane i podpisane przez tego kto to odebral (to te 10% spraw, ktore sa pozniej approved). Ale jesli urzad dostanie dokumenty, ktore sa z bledami badz brakuje w nich czegos - w takich przypadkach decyzja odmowna jest utrzymana. Nie mozna wiec pytac czy znasz kogos kto mial odwolanie i mial je zatwierdzone tylko nalezy zapytac czy ktos zna taka sama sytuacje jak moja i robil odwolanie i to odwolanie przeszlo.

Prawdopodobnie lepiej byloby robic wszystko od nowa vs. robic cokolwiek w tej sprawie, ktora ma denial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma medyczna musi byc w orginale, nie moze byc kopia szczepien.

I-94 - dolaczasz jedna kopie a nie 3 osobne do kazdego dokumentu.

Tak samo z aktem slubu - nie dolaczasz 3 kopii, tylko jedna.

Tak, moze byc tak, ze EAD zatwierdza a AP odrzuca badz odwrotnie.

Maz dolacza I-864 podobnie jak sponsor (i jesli applicable to I-864a takze jest wymagane). Wspolsponsor dolacza takze dowod zatrudnienia oraz dowod, ze jest tutaj legalnie.

Jesli Twoj maz nie placil podatkow (z jakichkolwiek powodow) to powinien napisac wyjasnienie - taki jest wymog prawny.

Dziękuje bardzo pani Karino!

Co do formy medycznej to ja sama mam tylko kopie szczepień. Wszystkie badania zabrali mi na lotnisku.

Tak sponsor dołączy osobne i-864. Wiec dodamy do tego paszport. To potwierdza legalność. No ale maź juz tego paszportu nie musi wysyłać? Tzn. Kopii oczywiście.

Co do tych podatków to chodzi o to, ze on nawet jednego roku podatkowego nie przepracował i jeszcze nie było wysyłania tych całych forum. Powinien napisać wyjaśnienie, ze wcześniej studiował w Japonii i ze w maju ubiegłego roku rozpoczął prace tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do sprawy tej dziewczyny. Pani Karina mówi ze mogły być dokumenty złe wypełnione. Ja sie opieralam na przykładowych dokumentach z visajourney. Sama swoją logika sprawdzała . I mąż bez sprawdzania tych z visajourney tez sprawdzał według siebie. No, wydaje nam sie ze powinno być ok. Póki te przykłady z visajourney sa ok to nie widzę większych błędów u siebie.

Jeszcze teraz myśle o tym affidavit od sponsora. Wiem, ze dzięki powyżej 21 lat defakto nie liczą sie w household. I czy tego sie trzymać? Czy trzymać sie tego, ze fizycznie wiadomo i tak rodzice pomagają finansowo, czy dzieci z nimi mieszkają to wiadomo ze korzystają w jakiś sposób z tych finansów. Ten affidavit trochę przeraża bo forma nie jest juz taka prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wez gleboki oddech i przeczytaj instrukcje - tam sa wszystkie istotne rzeczy wyjasnione - i wiele innych. W tak waznej sprawie jak imigracja, instrukcje to jest pierwsza rzecz ktora trzeba przeczytac bo to jest oficjalny dokument ustalajacy wymagania dla USCIS. To co pisza na forach to wszystko fajnie, ale po pierwsze rozne ciemnoty potrafia ludziom wciskac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...