Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak wiem, przepraszam pozno bylo tzn moze i nie ja nie wyspana od paru dni dzieki Laurka buziaki :* Sama jakos poskładałam wszystko zobaczymy jak nie bedzie RFE to super lol a w pytaniu chodziło mi ze oni pytaja o konkretna date a ja jej nie miałam ale soie wziełam tak wiesz z pupy wpisałam bo przed 2015 i tak sie nie ruszam ze stanów :)

Jesli nie planujesz podrozy to mozesz nie wysylac podania o AP lub wyslac i sie w ogole nie przejmowac ta data ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc chciałabym was zapytac czy wszystko dobrze skompletowałam. Juz sie zaczynam powoli denerwować kolejnym procesem, bo oczywiście naczytałam sie czarnych historii a na VJ własnie ktos z Polski dostał denial -_-

AOS:

-forma wypełniona plus 2 zdjecia z A# i pelnym imieniem,

-affidavit męża (nie ma jeszcze żadnego tax return, bo pracuje od maja, wczesniej studiował, więc bierzemy sponsora; dolączamy do formy list potwierdzający zatrudnienie (co prawda list mówi tylko o 3 próbnych miesiacach, wiec dodatkowo mamy list ze świąt z podziekowaniami za cięzką prace bla bla, więc ciągłość w pracy jest) i do tego wypłaty z 3 ostatnich miesięcy,

-sponsor ma tax return (ale tego najnowszego jeszcze nie bo rok o taxy konczy sie w kwietniu) i do sponsora tez dołączamy to co my,

-forma z prosba o meile z kazda zmianą g1145,

-moje informacje biograficzne G-325A,

-kopia oryginału aktu urodzenia plus moje tłumaczenie,

-kopia szczepień,

-kopia wizy i paszport z informacjami biograficznymi,

-I-94 wydrukowane ze strony w internecie,

-będzie jeszcze opłata,

-i kopia oryginału aktu slubu (jeszcze czekamy, bo powiedzieli, że mozemy czekac do 3 tygodni nawet).

EAD:

-forma plus 2 zdjęcia z A# i nazwiskiem pełnym,

-wiza i paszport zeskanowany,

-I-94,

-kopia aktu slubu będzie

AP:

-forma i dwa zdjęcia,

-I-94,

-paszport, wiza,

-kopia aktu ślubu.

Może się zdarzyć ze zatwierdzą EAD a AP odrzucą?

Sprawdzałam już 10 razy, ale czy na pewno niczego nie brakuje?

Formy mam nadzieję są wypełnione prawidłowo, nie jestem tylko pewna co do AP stąd moje pytanie. Nie potrzebuje co prawda go na gwałt, ale nigdy nie wiadomo czy się przyda czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc chciałabym was zapytac czy wszystko dobrze skompletowałam. Juz sie zaczynam powoli denerwować kolejnym procesem, bo oczywiście naczytałam sie czarnych historii a na VJ własnie ktos z Polski dostał denial -_-

Hej możesz podać linka dobrego deniala? Chciałabym poczytać o powodzie odmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.visajourney.com/forums/topic/476839-denial-of-485-after-marriage-serious-answers-only-please/#entry6774658

Link do tematu.

Powodu bodajże jeszcze nie ma, bo autorka nie dostała listu. Tzn. Jeszcze.

Mam nadzieje ze to tylko pomyłka i rzeczywiście, jak ktoś sie wypowiedział, mogli nie dostać jej listu z rfe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc chciałabym was zapytac czy wszystko dobrze skompletowałam. Juz sie zaczynam powoli denerwować kolejnym procesem, bo oczywiście naczytałam sie czarnych historii a na VJ własnie ktos z Polski dostał denial -_-

AOS:

-forma wypełniona plus 2 zdjecia z A# i pelnym imieniem,

-affidavit męża (nie ma jeszcze żadnego tax return, bo pracuje od maja, wczesniej studiował, więc bierzemy sponsora; dolączamy do formy list potwierdzający zatrudnienie (co prawda list mówi tylko o 3 próbnych miesiacach, wiec dodatkowo mamy list ze świąt z podziekowaniami za cięzką prace bla bla, więc ciągłość w pracy jest) i do tego wypłaty z 3 ostatnich miesięcy,

-sponsor ma tax return (ale tego najnowszego jeszcze nie bo rok o taxy konczy sie w kwietniu) i do sponsora tez dołączamy to co my,

-forma z prosba o meile z kazda zmianą g1145,

-moje informacje biograficzne G-325A,

-kopia oryginału aktu urodzenia plus moje tłumaczenie,

-kopia szczepień,

-kopia wizy i paszport z informacjami biograficznymi,

-I-94 wydrukowane ze strony w internecie,

-będzie jeszcze opłata,

-i kopia oryginału aktu slubu (jeszcze czekamy, bo powiedzieli, że mozemy czekac do 3 tygodni nawet).

EAD:

-forma plus 2 zdjęcia z A# i nazwiskiem pełnym,

-wiza i paszport zeskanowany,

-I-94,

-kopia aktu slubu będzie

AP:

-forma i dwa zdjęcia,

-I-94,

-paszport, wiza,

-kopia aktu ślubu.

Może się zdarzyć ze zatwierdzą EAD a AP odrzucą?

Sprawdzałam już 10 razy, ale czy na pewno niczego nie brakuje?

Formy mam nadzieję są wypełnione prawidłowo, nie jestem tylko pewna co do AP stąd moje pytanie. Nie potrzebuje co prawda go na gwałt, ale nigdy nie wiadomo czy się przyda czy nie.

Forma medyczna musi byc w orginale, nie moze byc kopia szczepien.

I-94 - dolaczasz jedna kopie a nie 3 osobne do kazdego dokumentu.

Tak samo z aktem slubu - nie dolaczasz 3 kopii, tylko jedna.

Tak, moze byc tak, ze EAD zatwierdza a AP odrzuca badz odwrotnie.

Maz dolacza I-864 podobnie jak sponsor (i jesli applicable to I-864a takze jest wymagane). Wspolsponsor dolacza takze dowod zatrudnienia oraz dowod, ze jest tutaj legalnie.

Jesli Twoj maz nie placil podatkow (z jakichkolwiek powodow) to powinien napisac wyjasnienie - taki jest wymog prawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...