Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ojoj... to bedzie zadanie ciezkie...

Sponsor ma taxy gdzie u górze pisze IRS e-file Signature Authorization, czyli W-2 mamy z głowy chcoiazby od sponsora.

A mąż dostał na poczatku roku jakiś list (teraz nie moge go znaleźc!) I tam było podsumowanie taxów z roku i było kilka takich jakby kolumn z tym samym. Tak jakby do podzielenia. Może to jest to? :P

No nie macie - W2 to jest forma od pracodawcy. Papierek z IRS e-file to pewnie 1040 wyslany z TurboTaxa.

Potrzebujecie albo kompletny federal tax return - 1040, wszystkie schedules (A,B,C itd,), W2 i wszystkie dodatkowe formy ktore mogly byc wypelnione lub transkrypt z IRS ktory jest rownorzedny temy co powyzej. W2 ma naglowek W2, jezeli tego nie ma to dostaniecie RFE.

Poza tym tax return dodatkowo niezaleznie potrzebne sa paystuby i zaswiadczenie o zatrudnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie na tym tax return mam "Form 8879". I to jest pierwsza strona. Na nastepnych mam (tj. przykład z 2012) "form 1040 U.S. Individual income tax return" dlaej na innych stronach jest schedule A, potem sa rózne inne informacje, ale scheudle B i C tlustym drukiem tak jak A nie ma.

Więc może jednak to jest pełny.... Z tym, ze jak nie ma innych schedules to trzebna bedzie skompletowac.

Długo sie czeka na taki pełny tax return? Chciałam wyslac AOS przed wygasnięciem wizy, ale cos widzę, że to sie przeciagnie :P

Strasznie was męcze moimi pytaniami i każda pierdołą. Ale na prawdę bardzo mi pomagacie. Zginęłabym bez was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelny tax return osoba ktora go udostepnia powinna miec od reki. Czekac mozesz na transkrypt z IRS ktory go zastepuje.

Schedules sa opcjonalne - wiec nie kazdy tax return bedzie mial wszystkie schedules, natomiast jezeli kompletujesz tax return, to musisz miec W2.

Na transkrypty czekalo sie ~2 tygodnie, natomiast od niedawna mozna je dostac on-line - http://www.irs.gov/Individuals/Get-Transcript

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie na tym tax return mam "Form 8879". I to jest pierwsza strona. Na nastepnych mam (tj. przykład z 2012) "form 1040 U.S. Individual income tax return" dlaej na innych stronach jest schedule A, potem sa rózne inne informacje, ale scheudle B i C tlustym drukiem tak jak A nie ma.

Więc może jednak to jest pełny.... Z tym, ze jak nie ma innych schedules to trzebna bedzie skompletowac.

Długo sie czeka na taki pełny tax return? Chciałam wyslac AOS przed wygasnięciem wizy, ale cos widzę, że to sie przeciagnie :P

Strasznie was męcze moimi pytaniami i każda pierdołą. Ale na prawdę bardzo mi pomagacie. Zginęłabym bez was!

Bez formy W-2 nie masz co wysylac podatkow, bo i tak wysla Ci RFE. Wiec albo trzeba znalezc W-2 albo postarac sie o transkrypt.

Tax Return nie zawiera zalacznikow od litery A do litery Z. Moze byc tak, ze ktos ma jeden extra schedule, moze byc tak, ze ktos nie ma wcale a moze byc tak, ze ktos ma tych roznych schedules kilkanascie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze trochę sie pogubiłas. Transkryptu najczesciej sie w domu tak od sie nie ma. Forma 1040 służy do rozliczenia podatku. Aby sie rozliczyć do formy 1040 potrzebny jest W2. Na tej podstawie sie rozliczasz. Schedule są dołączone do formy 1040 aby pomoc w obliczeniu. To jest pakiet tax return - forma 1040+w2+schedule. Można także dostac transkrypt od IRS który podsumowuje wszystko w paru stronach( np jesli sie pakietu rozliczeniowego nie ma, bo sie gdzieś zapodzial itp ) ale trzeba o niego wystąpić, bo sami od siebie go nie wysyłają. Mam nadzieje, ze trochę sprawę rozjasnilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...