Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze co do sprawy tej dziewczyny. Pani Karina mówi ze mogły być dokumenty złe wypełnione. Ja sie opieralam na przykładowych dokumentach z visajourney. Sama swoją logika sprawdzała . I mąż bez sprawdzania tych z visajourney tez sprawdzał według siebie. No, wydaje nam sie ze powinno być ok. Póki te przykłady z visajourney sa ok to nie widzę większych błędów u siebie.

Jeszcze teraz myśle o tym affidavit od sponsora. Wiem, ze dzięki powyżej 21 lat defakto nie liczą sie w household. I czy tego sie trzymać? Czy trzymać sie tego, ze fizycznie wiadomo i tak rodzice pomagają finansowo, czy dzieci z nimi mieszkają to wiadomo ze korzystają w jakiś sposób z tych finansów. Ten affidavit trochę przeraża bo forma nie jest juz taka prosta.

Wiele osob wzorowalo sie na VJ i mialo problemy. Poczytaj sobie posty kig, ktora z pomoca VJ odnawiala swoja green card i wtedy zobaczysz jak to wyglada.

Dokumenty nie sprawdza sie wedle swojej logiki tylko wedle przepisow i tego jak prawnie maja byc one wypelnione. Tutaj nie ma miejsca na "wieksze" i mniejsze" bledy - tutaj nie powinno byc bledow wcale.

Nie wiem jak wypelnilas dokumenty sponsora wiec nie moge Ci powiedziec czy masz dobrze czy nie.

Tak, formy o sponsorwanie sa najbardziej ciezkie i przez to ludzie maja problemy (patrz: dziewczyna z Visa Journey).

Dziękuje bardzo pani Karino!

Co do formy medycznej to ja sama mam tylko kopie szczepień. Wszystkie badania zabrali mi na lotnisku.

Tak sponsor dołączy osobne i-864. Wiec dodamy do tego paszport. To potwierdza legalność. No ale maź juz tego paszportu nie musi wysyłać? Tzn. Kopii oczywiście.

Co do tych podatków to chodzi o to, ze on nawet jednego roku podatkowego nie przepracował i jeszcze nie było wysyłania tych całych forum. Powinien napisać wyjaśnienie, ze wcześniej studiował w Japonii i ze w maju ubiegłego roku rozpoczął prace tu?

Jezeli maz nie przepracowal tutaj ani roku to tak, pisze wyjasnienie, bo tak jest wymagane w formie I-864 gdzie pisze wyraznie, ze jesli nie skladales rozliczen podatkowych to musisz napisac wyjasnienie.

To nie jest cos zlego, ze on sie nie rozliczal, tylko chodzi o sam fakt i o to nieszczesne wyjasnienie.

Dziękuje bardzo pani Karino!

Co do formy medycznej to ja sama mam tylko kopie szczepień. Wszystkie badania zabrali mi na lotnisku.

Zgadza sie dlatego jesli uzupelnialas szczepienia to powinno byc to zawarte w formie imigracyjnej (najczesciej po prostu przepisuje sie wszystko i lekarz to podpisuje) - opisalam to w poprzednim watku i tam jest pokazane co ma byc i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No to bede miała RFE bo wysłałam ksero mojej karty szczepien i córki z załączeniem doszczepienia pozniej ( od pielęgniarki szkolnej)....jak udałam się do USCIS w Anchorage pan mnie poinformował ze musze miec zupełnie nowe badania itd zrobione tutaj w stanach ale sugerowałam się tym ze one się przedawniaja dopiero po roku, gdzies to wyczytalismy na stonie urzedu chyba. Więc olałam temat bo to dodatkowe 300$. Poza tym dałam tylko dwa zdjęcia 2x moje i 2xcórki....a nie 4 bo z obliczen wynika ze powinna chyba 4 dac wg wymienionych dokumentów Misuzu... no i jedna kopie paszportów i aktu slubu i I94.

Sugerując się wczesniejszymi postami Pani Kariny, gdzie wspominała ze dokumenty są układane wg upodobań urzędników, nie spinałam niczego bo i tak wszystko by rozpieli no i nie załączałam cover letter bo to nie potrzebne, tak mi sie wydawało. Z dodakowych dokumentów załączylismy list od pracodawcy i taxy z 3 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłam doszczepiana. Mam tylko wlasnie to ksero od pani doktor. I w instrukcjach tez jest żeby załączyć szczepienia... Wiec uscis ma wszystko wraz z oryginałem tych szczepień. Ja mam ta kopie i ja tez wyślę.przepraszam ale chyba znowusz coś pokręciłam.

Kasiahania co do zdjeć to nie wiem. Ja wnioskuje ze do GC i do EAD sa potrzebne osobne podwójne czyli 4 razem. A akt ślubu, i94 i paszporty to tylko raz wystarcza tak jak pani Karina potem pisała w odpowiedzi.

Co do wpinania dokumentów to ja śpiewam formy, które miały po kilka stron spinaczem wraz ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałyście wizytę lekarską w Polsce, to lekarz powinien dać wam ksero DS-3025: vaccination report. I kopie tych form załączasz. Jeżeli forma była poprawnie wypełniona i w Uscis będą w stanie dopasować waszą petycję do badań to I-693 nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałyście wizytę lekarską w Polsce, to lekarz powinien dać wam ksero DS-3025: vaccination report. I kopie tych form załączasz. Jeżeli forma była poprawnie wypełniona i w Uscis będą w stanie dopasować waszą petycję do badań to I-693 nie jest potrzebne.

Jezeli masz uzupelniane cokolwiek w Stanach, to wedle prawa wymagana jest wizyta u lekarza, ktory jest wyznaczony przez immigration i tenze lekarz ma obowiazek - tak jak podalam wczesniej wytyczne ze strony immigration - podpisac wszystko na formie I-693 oraz uzupelnic karte szczepien (dolaczajac 'stare' badania z Polski - tzn. kopie).

Teraz jest taki ogrom RFE wlasnie do I-693, ze to sie w glowie nie miesci. Co wiecej bardzo czesto jest tak, ze nie przysylaja RFE, ale podczas interview (jesli ktos ma) urzednik daje Ci czas na doniesienie nowej, poprawnie uzupelnionej formy i wtedy ludzie maja juz wszystkiego dosc i ida i robia wszystko co moga byle to przeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bede miała RFE bo wysłałam ksero mojej karty szczepien i córki z załączeniem doszczepienia pozniej ( od pielęgniarki szkolnej)....jak udałam się do USCIS w Anchorage pan mnie poinformował ze musze miec zupełnie nowe badania itd zrobione tutaj w stanach ale sugerowałam się tym ze one się przedawniaja dopiero po roku, gdzies to wyczytalismy na stonie urzedu chyba.

zgadza sie, tyle, ze znowu odsylam Cie do tego co zacytowalam wczesniej, ze masz racje co do przedawniania badan natomiast w razie jakis zmian wymagana jest wizyta u lekarza w USA, ktory podpisze wszystko

Więc olałam temat bo to dodatkowe 300$. Poza tym dałam tylko dwa zdjęcia 2x moje i 2xcórki....a nie 4 bo z obliczen wynika ze powinna chyba 4 dac wg wymienionych dokumentów Misuzu...

2 zdjecia powinny wystarczyc, bo i tak masz zdjecia brane z biometrics

no i jedna kopie paszportów i aktu slubu i I94.

ma byc po jednej kopii

Sugerując się wczesniejszymi postami Pani Kariny, gdzie wspominała ze dokumenty są układane wg upodobań urzędników, nie spinałam niczego bo i tak wszystko by rozpieli no i nie załączałam cover letter bo to nie potrzebne, tak mi sie wydawało.

cover letter robi roznice, ja go dolaczam, ale jesli nie dolaczylas to tez nie tragedia; co do ukladania dokumentow - tak, oni i tak robia swoje ukladanie przy wypelnianiu processing sheet. Formularze zszywamy "na forever'; kopie dokumentow typu akt urodzenia spinamy z tlumaczeniem; kopie podatkow - zszywamy. Reszta - luzem.

Z dodakowych dokumentów załączylismy list od pracodawcy i taxy z 3 lat...

plus formy W-2, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tych form W-2 w ogóle nie mamy, tzn. sponsor nie ma :/ Da się je jakoś wyciągnąć? Ile to trwa?

Ok, czyli zgadzamy sie co do jednego: wypelnienie dokumentow o AOS do latwych nie nalezy :)

Formy W-2 sa wymagane (badz jesli wysyla sie tylko ostatni rok rozliczen to tylko jedna jest wymagana) do I-864, niezaleznie czy masz tylko jednego sponsora (maz) czy masz tez wspolsponosrow - kazdy dolacza W-2 (badz 1099 jesli jest samozatrudniony plus wymagane rozliczenia biznesowe plus moga prosic o zaswiadczenie od ksiegowego itd.).

W-2 sie nie wyciaga - w-2 sie dostaje na poczatku roku aby na tejze podstawie zrobic podatki.

W-2 nie jest wymagane tylko wtedy jest masz IRS transkryp z podatkow.

strona 6 instrukcji do I-864:

Form I-864 Instructions 03/22/13 N
Page 6 of 13
If you provide a photocopy of your tax return(s), you must include a copy of each and every Form W-2 and Form 1099
that relates to your return(s). Do not include copies of these Forms if you provide an IRS transcript of your return(s)
rather than a photocopy.

Jedno jest pocieszajace: w razie problemow daja RFE a pozniej zamykaja sprawe a nie od razu zamykaja czyli jest szansa na wyprostowanie/doslanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj... to bedzie zadanie ciezkie...

Sponsor ma taxy gdzie u górze pisze IRS e-file Signature Authorization, czyli W-2 mamy z głowy chcoiazby od sponsora.

A mąż dostał na poczatku roku jakiś list (teraz nie moge go znaleźc!) I tam było podsumowanie taxów z roku i było kilka takich jakby kolumn z tym samym. Tak jakby do podzielenia. Może to jest to? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj... to bedzie zadanie ciezkie...

Sponsor ma taxy gdzie u górze pisze IRS e-file Signature Authorization, czyli W-2 mamy z głowy chcoiazby od sponsora.

??? Musisz miec W-2 od sponsora. Ten napis znaczy, ze sponsor wyslal taxy do IRS-u droga elektroniczna, ale nie znaczy, ze jest to transkrypt z IRSu.

A mąż dostał na poczatku roku jakiś list (teraz nie moge go znaleźc!) I tam było podsumowanie taxów z roku i było kilka takich jakby kolumn z tym samym. Tak jakby do podzielenia. Może to jest to? :P

To moze byc to, tylko, ze Ty jeszcze nie masz zrobionego taxu na podstawie tego listu wiec na dzisiaj tenze list jest bezuzyteczny.

Szukaj dalej :)

Transkrypt z IRS w ogole nie wyglada jak rozliczenie podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...