Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie, 1040 to jest tax return form. Do tego musisz mieć W2. Transkrypt jest zamówiony od IRS. Mozesz zamówić przez internet, telefon i dojdzie poczta. No chyba ze masz kompletny tax return z W2 to nie ma co sobie głowy zawracać transkryptem.

No wlasnie pod linkiem ktory podalem mozna sobie transkrypt po prostu wydrukowac - nie trzeba zamawiac i czekac - od nie dawna to IRS to oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich

Mam pytanie odnosnie rozliczenia podatkowego przez sponsora ......moj maz bedzie moim jedynym sponsorem na zielona karte , mamy 4 osobowa rodzine ( my plus 2 dzieci ) plus moj maz placi alimenty na dziecko z pierwszego zwiazku, ktory z nami nie mieszka, maz nigdy nie beirze dyskount tax na to dziecko .......czy musza to byc dochody na 5 osob czy wystracza na 4 ......?

gdzie moge zlalezc link z kwotami na bierzay rok , jesli ktos moglby mi podeslac bylabym bardzo wdzieczna !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 osob

http://www.uscis.gov/i-864p

Osoby, ktore pracuja jako self-employed maja utrudnione zadanie, bo trzeba wykazywac schedules, immigration moze zazyczyc sobie takze szczegolowe rozliczenia od ksiegowego (takie kosztuje sporo aby to zrobic) - urzad chce miec gwarancje, ze sa pieniadze na sponsorowanie.

Sama robilam sprawe w Chicago, gdzie kobieta wykazala w roku poprzedzajacym sponsorowanie ponad $21,031, zaplacila spooory podatek i urzad i tak zazyczyl sobie joint sponsor -> uzasadnienie brzmialo mniej wiecej tak: job is not permanent; previous year shows much lower income; she paid taxes in 2012 ($21,031) and 2011 ($8,560) but we have no record regarding 2010, 2009 therefore we cannot be sure about sponsor's reasonably expected household income this year. We have a case where the sponsor is estimating (as she is self-employed) a substantial increase in current income over what was reported on her last year's tax return.

Well, zamiast bawic sie w kotka i myszke, joint sponsor podpisal dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Karina za szybka odpowiedz I opis jak to wyglada w praniu ......to jest dokladnie nasza sytuacja ......pozostaje nam chyba poszukac join sponsora I podlaczyc go do naszych tax's ,zamiast sie zabijac ze splatami do IRS a moze to w ogole nie byc brane pod uwage, ......dobrze ze mam na to jeszcze chwilke czasu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz uzupelniane cokolwiek w Stanach, to wedle prawa wymagana jest wizyta u lekarza, ktory jest wyznaczony przez immigration i tenze lekarz ma obowiazek - tak jak podalam wczesniej wytyczne ze strony immigration - podpisac wszystko na formie I-693 oraz uzupelnic karte szczepien (dolaczajac 'stare' badania z Polski - tzn. kopie).

Teraz jest taki ogrom RFE wlasnie do I-693, ze to sie w glowie nie miesci. Co wiecej bardzo czesto jest tak, ze nie przysylaja RFE, ale podczas interview (jesli ktos ma) urzednik daje Ci czas na doniesienie nowej, poprawnie uzupelnionej formy i wtedy ludzie maja juz wszystkiego dosc i ida i robia wszystko co moga byle to przeszlo.

Tak oczywiscie, mi chodzilo o to, gdy sprawa medical jest zalatwiana w calosci w Polsce, wtedy I-693 nie jest potrzebne.

Ponadto, na pewno kiedys tak bylo, ze mozna bylo poprosic lekarza o transkrypcje szczepien na I-693 bez pelnego medical i wtedy placilo sie znacznie mniej, a USCIS to lykal. Nalezalo tylko znalezc lekarza, ktory sie na to zgodzil. Nie wiem, czy nadal tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update z dzisiaj: 6 telefonow z wiz K-1 oraz K-3 gdzie ludzie mieli RFE dot. I-864 albo I-485.

Uwazajcie co wpisujecie, co dolaczacie i co podpisujecie. To nie sa odosobnione przypadki (takie jak ten z visajourney) gdzie ludzie dostaja najpier RFE a pozniej sprawa jest zamknieta.

Ja po prostu nie rozumiem jednego: jak ktos kto wjezdza na wizie K-1 badz K-3 moze myslec, ze skoro konsul nie chcial od niego dokumentow finansowych wspolmazonka to i teraz green card sie nalezy, bo przeciez K-1 / K-3 dostal! Jak dostal wize w ambasadzie to po co sie immigration teraz czepia i w ogole czego sie czepia skoro wize w Polsce mi wydali?

Wow.. albo naprawde urzednicy zaczeli sprawdzac wszystko bardzo dokladnie albo ludzie pisza bog wie jakie bzdury w formularzach, bo czegos takiego nie pamietam, zeby tyle osob mialo RFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) mój status na stronie USCIS właśnie przeskoczył z acceptance na testing and interview. W ciagu 30 dni powinnismy otrzymać datę spotkania. Myślałam ze interview są rzadkością w przypadku k1. Czy jest jakiś konkretny powód dlaczego na nas padło czy to jest zupełnie przypadkowe? Jest cała podenerwowana w tym momencie. Czy ktoś z was miał rownież interview?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...