Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I gdzie pomiesciliby się ci wszyscy, którzy chcieli by wjechać?

USA nie są jedynym krajem, który ma wizy (imigracyjne). Ale jedynym krajem, którzy poza normalnym trybem (łączenie rodzin, wizy pracownicze) dodatkowo przyznaje je w trybie losowania.

Przypominam, że USA to wielki kraj a mocno zaludnione są tylko niecałe dwa wybrzeża i okolice Wielkich Jezior.

Cyrk loteryjny powinien być dla jakiś "przychlastów" niespełniających norm jakościowych, że tak brzydko powiem.

Człek na poziomie powinien mieć ewentualny egzamin z języka i droga wolna.

A tak to utrudnia się wstęp i osiedlenie porządnym ludziom a jednocześnie przymyka oko na miliony nielegali we wszystkich kolorach tęczy. Ale dzięki temu Obama może tam teraz być prezydentem, więc ten kabaret będzie trwał dalej. Dzięki temu Ameryka może przetrwać kryzys (który sam zresztą wywołała) korzystając z pracy nielegali za kopa w zad...

Ja chciałem wyjechać ze względu na warunki geograficzno-przyrodniczo-ekonomiczne, bo nie ze względu na dziwaczny "naród amerykański".

Ale cieszę się, że odpadłem gdyż gdybym wylosował to dostałbym dużych wątpliwości, czy wynosić się tam bo właśnie trafiłem mając 2% szans... Chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie green card z loterii upraszcza wiele rzeczy ale prawdopodobnie po reformie imigracyjnej bedzie latwiej o wjazd osobom o kompetencjach bedacych w zainteresowaniu amerykanskich firm. O ile oczywiscie calej puli nie zgarna Indie, ale zobaczymy co z tego wyniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeR i kzielu

Jestem gorącym zwolennikiem wprowadzenia reformy imigracyjnej, z opinii dostępnych w internecie wynika, że przyniesie to więcej dobrego niż złego. Wiem również, że loteria najprawdopodobniej nie przetrwa, bo nie ma dostatecznie silnych głosów broniących jej istnienia. Likwidacja DV-Lottery najprawdopodobniej będzie korzystna dla USA. Szkoda tylko, że projekt ustawy który daje prawo stałego pobytu milionom ludzi którzy złamali prawo, jednocześnie likwiduje furtkę dla tych którzy chcą zamieszkać w tym kraju legalnie.

Myślę, że jedyne na co realnie możemy liczyć to opóźnienie w przyjęciu reformy imigracyjnej dzięki któremu odbędzie się DV-2015.

P.S.

Z ankiety należałoby usunąć głos niejakiego "darek4" który od wczoraj spamuje forum i swoimi wypowiedziami obraża pozostałych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak potwierdzam, pisze o 125 000 wylosowanych.

Ok, dzieki. Troche zaskakujace biorac pod uwage, ze w DV2013 wystarczylo 60 + 10 tys powiadomien na 100 tys. wylosowanych, zobaczymy czy bedzie jakies uzasadnienie przy oficjalnych wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrk loteryjny powinien być dla jakiś "przychlastów" niespełniających norm jakościowych, że tak brzydko powiem.

A dlaczego USA powinny sobie ściągać - jak Ty to nazywasz - "przychlastów"?

Dlaczego nie może decydować, kogo chce ściągnąć?

Rozumiem, że jesteś rozgoryczony, bo nie wygrałeś (choć teraz twierdzisz, że jakbyś wygrał, to byś miał problem), ale nie musisz od razu dyskredytować całego procesu losowania zielonych kart (w którym sam brałeś udział).

Z ankiety należałoby usunąć głos niejakiego "darek4" który od wczoraj spamuje forum i swoimi wypowiedziami obraża pozostałych forumowiczów.

Spamuje? Na forum nie ma już żadnego z jego postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa , Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available.

To tak na dobry poczatek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego USA powinny sobie ściągać - jak Ty to nazywasz - "przychlastów"?

Dlaczego nie może decydować, kogo chce ściągnąć?

Dokladnie. Koledzy desperaci jakby nie zauwazaja ze kazdy kraj na swiecie reguluje imigracje (z powodow oczywistych). Nawet do Polski nie mozna od tak sobie przyjechac i sobie pracowac, ale poniewaz akurat oni by chcieli, US powinno tak zrobic specjalnie dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego USA powinny sobie ściągać - jak Ty to nazywasz - "przychlastów"?

Dlaczego nie może decydować, kogo chce ściągnąć?

Rozumiem, że jesteś rozgoryczony, bo nie wygrałeś (choć teraz twierdzisz, że jakbyś wygrał, to byś miał problem), ale nie musisz od razu dyskredytować całego procesu losowania zielonych kart (w którym sam brałeś udział).

Wypraszam sobie insynuacje, że jestem rozgoryczony po tym jak mnie nie wylosowali, gdyż akurat teraz wpadłem na to forum po kilku miesiącach i piszę co myślę na temat loterii i w ogóle całego tego cyrku imigracyjnego w USA.

W loterii startowałem po raz pierwszy i póki będzie darmowa to będę w niej startował, bo nie ma innej metody by na legalu osiedlić się w USA. A nie pohańbię się biorąc ślub dla jakiejś wizy z prostej przyczyny - na zawsze byłbym już kimś w rodzaju osoby drugiej kategorii, przynajmniej we własnym mniemaniu.

Przecież USA ściąga masę "przychlastów" na prace sezonowe, którzy potem zostają jako nielegale. Niech oni sobie startują w loteriach.

Na tej samej zasadzie: dlaczego Polska nie może decydować czy chce oddawać majątek pożydowski? Bo kilku koszernym panom w USA to ciągle leży na wątrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Ty porównujesz proces imigracyjny do oddawania majątków, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

Miałam też tego nie pisać, ale skoro Twój atak się powtórzył, to jednak skomentuję - rozumiem, że to Ty jesteś tym porządnym człowiekiem (i na poziomie), któremu utrudnia się wstęp i osiedlenie w USA, a ci, których tak pogardliwie nazywasz, nie zasługują na to, a jednak dostają taką szansę.

Staraj się o wizę pracowniczą lub inną, która umożliwiłaby Ci emigrację, jeśli tak bardzo Ci na tym zależy.

Są ludzie, którzy bez loterii i niczyjej pomocy z USA wyemigrowali tam. Czyli są sposoby legalnej emigracji. Nie są jednak tak proste, jakby niektórzy chcieli. I pewnie stąd takie narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...