Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano dziś, 11:41

tomey, dnia 01 Kwie 2014 - 11:33, napisał:snapback.png

Mick, na jedno wychodzi. Wiza ma ważność 6 m-cy, nie ważne od kiedy, i w tym czasie trzeba wyjechać :)

6 miesięcy? A nie 180 dni? ;)

Głupi, ale ważny szczegół :) Nie wiem jak wygląda taka wiza ale jeśli np. jest napisana data wydania 1 marca

i ważność 180 dni to można sobie policzyć, że to będzie około 6 miesięcy czyli do końca sierpnia... i będzie zonk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

widze ze pytania wracaja jak bumerangi ;) a sa na nie odpowiedzi na forum

miqhs co do wizy to sluzy Ona do wlotu i tyle-masz sie zmiescic w tym czasie do kiedy jest wazna,na lotnisku dostaje sie pieczatke i juz na 2 dzien mozna wracac ..ta pieczatka jest wazna 1 rok i mozna na niej wrocic do USA,jedynie nalezy sie liczyc z tym ze na lotnisku w USA mozna miec dluzsza rozmowe-czasami tak jest czy tez np w Europie beda sie pytac czy naprawde masz prawo leciec na tej pieczatce,pare postow na forum bylo o przesiadce i pieczatce w paszporcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wiem, że sporo jest już na forum, czasem się nie chce szukać....sorry :)

tak przy okacji to bardzo mi się tutaj podoba, mnóstwo rzeczy się dowiedziałam i cieszę się, że można uzyskać informacje zarówno od wyjeżdżających jak i przebywających już w Stanach osób, a mówią że Polacy sobie nie pomagają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Jeszcze jedno (szukałam na forum żeby nie było).

Jak to jest z ZUSem w Polsce? Mamy z mężem działalność gospodarczą i nie wiemy, czy zawiesić działalność, czy dalej opłacać ZUS? Czy olać? Jakoś do nas nie dociera, że lecimy...na zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proponuję zamknąć. Interpretacja zawieszenie działalności dla ZUS obowiązuje dla działalności sezonowych. Można się obudzisz po kilku latach z zaległością wobec ZUS, którą bardzo trudno przedawnić.
Jak to bywa w Polsce czyli "Państwo w Państwie".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, bo czy wyjeżdżając do USA mamy nie płacić ZUS i pozbyć się praw do emerytury, czy to regulują jakieś przepisy?

zachce się nam wrócić i co, tyle lat płacenia psu w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, bo czy wyjeżdżając do USA mamy nie płacić ZUS i pozbyć się praw do emerytury, czy to regulują jakieś przepisy?

zachce się nam wrócić i co, tyle lat płacenia psu w d...

Pozbyc to sie chyba nie pozbyjecie - po osiagnieciu wieku emerytalnego cos tam dostaniecie z tym ze nie bedzie to duzo...

Po raz pierwszy zdaje sie ktos poza mna poruszyl ten problem - wyjezdzajac w wieku dwudziestu kilku lat to nie jest wielki problem, ale przy emigracji w wieku pozniejszym, zostaje mniej czasu na uzbieranie czegokolwiek w US (i trzeba byc jeszcze swiadomym ze bez odkladania na cos w rodzaju 401k nie dostanie sie praktycznie nic) a o kasie z polski mozna praktycznie zapomniec podejrzewam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, INFO DLA WSZYSTKICH ZAŁATWIAJĄCYCH ODPISY ZUPEŁNE AKTÓW URODZENIA !!!

Osoby starające się o wyjazd za granicę do pracy oraz dzieci, które mają podjąć naukę w innym kraju są zwolnione z opłaty za wydanie odpisu zupełnego aktu urodzenia. Sprawdzone.

Czytajcie i oszczędzajcie.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...