Skocz do zawartości

Emigracja Do Stanów - Od Czego Zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Raczej TIG'iem czy MAG'iem nie będzie spawał na otwartej pszeszczeni. Spawacz posiada uprawnienia a uprawnienia warto tłumaczyć. Uprawnienia to podstawa do wykonywania zawodu. Najtrudniejsze spawanie w dokach i na statkach ze względu na grubość materiału i amperaż tam są wyspecjalizowane brygady. Bardzo dużo płacą, ale bardzo ciężka praca. Po za tym spawanie to raczej dla młodych ludzi, co mają młode oczy. Tak to niestety jest, iż z biegiem czasu człowiek coraz słabiej widzi z bliska a praca spawacza TIG'iem przypomina operację chirurgiczną (spawając na lewo podając drut lewą ręką utrzymuje sie płynność jeziorka mając na uwadze cały czas przetop na materiale). Aha spawacze często są zatrudniani w fabrykach np. branży samochodowyej do obsługi spawarek/zgrzewarek, automatów i robotów spawalniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie TIGiem spawa w fabryce, na produkcji. Czytałam swego czasu ogłoszenia na wyjazd do Kanady, ale wszystkie na platformach. Ja chciałabym żyć w Stanach, a taka praca wg mnie jest tylko na zaoszczędzenie pieniędzy i niewiele ma wspólnego z powrotem z pracy i wyjściem na spacer. Czyli co mogłabym zrobić? Zgłosić się w przyszłym roku do loterii i liczyć na szczęście? A że nie mamy ślubu muszę liczyć, że też on będzie mieć szczęście, albo szybko się pobrać? Nie ma innej drogi powolutku, pomalutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko loteria wizowa.Szkoda czasu na jakąkolwiek lekturę tego czy innego forum. sly -przyjedź do Stanów a będziesz mógł poznać ludzi mieszkających tu po 20 i więcej lat bez szans na papiery.

gosiakprosiak4- tak jak napisała tu większość osób lepiej zmień plany bo wylosować wizę nie jest łatwo a inne jakies bzdurne propozycje np. w rodzaju wizy pracowniczej to tylko i wyłącznie jakieś tymczasowe zaczepienie się w USA . A i o taką pracowniczą wizę bardzo trudno i przeciętny człowiek jej nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam doskonale te osoby ktore tyle sa czasu

kazdy ma inna historie ale jesli sadzisz ze Ona po wielu latach nie bedzie mogla nic zrobic to faktycznie nie ma co czytac forum i postow Kariny

Moze od tego nalezy zaczac ze nalezy dobrze poznac temat,wglebic sie w niego aby cos dalej myslec :)

Np Karina pisala o sponsorowaniu na GC osoby ktore sa opiekunkami do dzieci,czy nadal jest to realne to inna sprawa ale nalezy to dobrze poznac i zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby sponsorowano opiekunki to bym się już przekwalifikowal. :) Fakt, że kiedyś były różne historie np. z pielegniarkami.

Nie jest łatwo dla ludzi z kwalifikacjami a co dopiero dla ludzi po liceum. Spójrzcie jakie są proporcje ludzi na forum co na pracowniczych przebywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że nierealne. Teraz już nawet ciężko znaleźć adwokata który się podejmie załatwienia GC choć jeszcze na oszustów można trafić którzy naobiecują ,kasę wyciągną i g..... z tego.

Wiele osób na tym forum porusza ten sam temat i zawsze im odpisuję albo loteria wizowa albo legalny ślub z obywatelem USA.

Innej drogi na legalny pobyt nie ma .Takie są realia .

sly- znam tu Polaka który jest około 20 lat bez dokumentów ,prowadzi własną firmę i dosłownie śpi na dolarach .Też chciałby bardzo w końcu odwiedzić Polskę ,dałby każde pieniądze za GC ale niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak poinformować chłopaka, że niestety nie załapie się na moje plany i szukać męża? :D tak najbezpieczniej? Mój kuzyn jest Kanadyjczykiem tak zabrał moją znajomą z pracy stąd. Ech nawet nie wiecie jaki smutek mnie dopadł. To było jedyne marzenie oprócz ratowania wszystkich zwierząt na świecie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...