Skocz do zawartości

Emigracja Do Stanów - Od Czego Zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest dokladnie z tym unikatowym zawodem, zeby dostac wize pracownicza/GC w Stanach. W pracy u aktualnego pracodawcy poznalam dziewczyne z Rumunii. Ona przyjechala do Stanow jakos w 2001r na studia (wiza studencka) / moze wczesniej. Po studiach dostala prace, i przez ktoregos z pracodawcow byla sponsorowana do GC. Od killku lat ma obywatlestwo. Nie ma zadnego unikatowego talentu, czy unikatowego zawodu. Dziewczyna z HR i tyle.

Och... Dziewczyny mają wiele talentów. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tymi ludzmi co pokonczyli szkoly w USA bywa roznie. Np. hindusi po ECE czesto pracuja w szeroko pojetym IT, co z samymi studiami nie ma nic wspolnego. Wszystko zalezy od tego jak sie pracodawca i prawnicy nagimnastykuja. Moj zakres obowiazkow nie odpowiada zbytnio mojemu stanowisku a wszystko po to, zeby sie w papierach wszystko zgadzalo i mozna bylo latwo udowodnic, ze nie ma Amerykanow, ktorzy moga mnie zastapic.

Dlatego tez ludzie moga sie dziwic, ze ciezko byc sponsorowanym a jednak sa ludzie, ktorzy dostaja GC przez prace. Ludzie po szkolach w USA maja latwiej, bo sa niejako w systemie i wiedza jak rozmawiac z pracodawca. Pracodawca moze sobie taka osobe od roku do 29 miesiecy w przypadku STEM testowac i podjac decyzje o sponsorowaniu. Moim zdaniem jest to kluczowy aspekt. Nie mowie tu o masowkach microsoftu, facebooka czy yahoo z Indii, bo oni sobie sciagaja tania sile robocza.

Stad zawsze moja rada, sledz trendy, studiow w Polsce cos co mozna przeniesc latwo na grunt amerykanski, zrob w USA magisterke, bo jest krotsza niz licencjat i daje wieksze mozliwosci jesli chodzi o wyskoczenie ponad konkurencje, daje wieksze szanse na zatrudninie przez szkole w czasie studiow, zwieksza szanse na wize, bo absolwenci maja dodatkowa pule 20 tys wiz, amerykanska szkola wyglada lepiej w CV itd.

Przejzalam profil tej dziewczyny na Linked in i nie widze, zeby byla gdziekolwiek dluzej zatrudniona niz 1,5 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa firmy sie mogla zmienic tez

Albo byla jakas fuzja z inną.

Albo pracowala dla oddzialu firmy X i zostala przeniesiona od oddzialu firmy Y (firmy matki/córki)

Takie patrzenie po profilu nie musi dawac pelnego obrazu sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalam w kategoriach czy przy tak krotkim okresie czasu zatrudnienia, mozna zdazyc ze sponsorowaniem o GC. Wydawalo mi sie ze, to kwestia nawet kilku lat.

Zalezy od kategorii. EB1 i EB2 dla wiekszosci miejsc na swiecie sa current, wiec zdecydowanie nie jest to kwestia kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...