Skocz do zawartości

No More Visas For Poland Please


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Amerykanom sprawa wiz do USA jest znana tak jak mapa Europy. Nie maja o tym bladego pojecia.

W tym tygodniu trzeba bylo oddac forme do Obamacare I moj vicepresident, ktory sie tym zajmowal, prawnik, po dwoch fakultetach ze zdziwieniem skonstatowal ze nie jestem obywatelem USA I ze mam GC. A co to GC padlo pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, Anydopole… mam identyczne doswiadczenia, ile razy musialam tlumaczyc, co to jest wiza narzeczenska, co daje zielona karta, dlaczego nie mam jeszcze obywatelstwa, itd. Z drugiej strony, gdybym spotkala w Polsce obywatela dajmy na to Wietnamu… to powiem szczerze, ze tez nie mialabym zielonego pojecia, na jakich zasadach jest w kraju, jaka droge urzednicza przeszedl, jakie papiery wypelnial, ile za to zaplacil, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Amerykanie nie maja pojecia o wizach. Ba, niedawno poznalam kolesia, ktory z zona swoja z Europy przyjechali do USA i zona byla bez wizy (to bylo jakies 16 lat temu), koles stwierdzil ze jak sie ozeni z Europejka to moze ja sobie przywiezc do USA i dopiero na lotnisku sie dowiedzial, ze nie (ona tez nie wiedziala) ;)

Moj maz tez nie wiedzial co i jak, dopiero kiedy ja sie otrzaskalam ciut bardziej w temacie to mu wytlumaczylam o co chodzi z tymi wizami. Ja juz od dawna (jeszcze dlugie lata zanim mojego meza poznalam) wiedzialam, ze do USA wiza bylaby potrzebna, ale nie wiedzialam do konca tylko jaka. Btw. smieszy mnie jak Cejrowski robi wycieczki do Nowego Jorku na zakupy i pierwsze komentarze jakie wyskakuja pod jego postem na FB, to "a bez wiz mozna?" ;)

Z reszta, ja tez nie milabym pojecia gdzie kogo pokierowac gdyby jakis obcokrajowiec chcial zostac obywatelem Polski, bo mnie ten temat zupelnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...