Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Na Stałe


hoffer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W jaki sposób moje pytania szydzą z kogokolwiek? Co ja takiego zrobiłem?

Mówiąc szczerze to nic, ale wszyscy Sas już zmęczeni ludźmi zakładającymi ze do US po prostu można sobie pojechać a nie robiacymi minimum rozeznania...

Nie masz żadnych szans na wyjazd od tak (bez sponsorowania przez rodzinę lub pracodawcę) w związku z tym reszta twoich pytań nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Zawsze można wyjechać na wizie turystycznej i zostać nielegalnie. Chociaż nikt Ci tego tu nie doradzi, to jednak mnóstwo Polaków wybiera taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shmehr chyba zaczynasz mieć swojego rodzaju fobię B)

Nie każdy musi odpowiadać w ten sam sposób ;) Ja odpowiadam na swój.

To wygląda na frustrację ;) .

A na ingorancję?

Zawsze można wyjechać na wizie turystycznej i zostać nielegalnie. Chociaż nikt Ci tego tu nie doradzi, to jednak mnóstwo Polaków wybiera taką opcję.

Właśnie doradziłaś ;) Ale co tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako nowy użytkownik tego forum, chciałem zadać jego społeczności parę pytań, może trochę skomplikowanych i opartych na wielu płaszczyznach, ale nurtujących mnie, gdyż od dłuższego czasu planuję (a raczej marzy mi się) stały wyjazd do USA (w ciągu najbliższych kilku lat).

Zakładamy, że nie mam w Stanach nikogo, kto mógłby mi pomóc, czy to finansowo czy w kontekście dachu nad głową, oraz że wyjeżdżam sam bez nikogo. Ja z kolei zakładam, że taka przeprowadzka, nie mając gwarancji na to, że nie wyląduje się przypadkiem na ulicy, jest z punktu widzenia USA nieopłacalna (stąd wizy i ścisła kontrola imigracji). Staram się zatem wyjść stąd z jak najwartościowszymi punktami i radami.

1) Czy możliwe jest, nie mając nikogo, kto zaopiekowałby się nami za wielkim oceanem, że dostaniemy pozwolenie na wjazd do USA w celu stałego pobytu? Jeśli tak, to jak do tego dojść?

2) Ile pięniędzy należy wydać na formalności związane z samym pozwoleniem na wjazd do USA? Wiza to - z tego, co czytałem - wydatek rzędu 400-500 zł. Paszport - ~140 zł. Czy jest coś jeszcze?

3) Ile pieniędzy powinienem zabrać ze sobą na start (teoretycznie)? Tak, żeby spokojnie zacząć szukać pracy. W miarę możliwości prosiłbym tutaj o konkretne (ale przybliżone) liczby :)

4) Jakie miasto najlepiej obrać za swój punkt docelowy?

5) Ile kosztuje przeciętne mieszkanie w przeciętnym mieście?

Na tym chyba lista moich pytań się kończy. Odpowiedzi na resztę - wydaje mi się - znajdę już sam na forum.

Dziękuję z góry i pozdrawiam :)

Odpowiedź na poszczególne pytania mija się z rozsądkiem.Tak jak większość ludzi nie masz szans na stały pobyt w USA. Nie dostaniesz wizy imigracyjnej od tak sobie .Musisz albo wylosować w loterii wizowej ,albo wejść w związek małżeński z obywatelką USA lub ostatecznie możesz spróbować zainwestować w USA minimum 500 tyś.$ i stworzyć nowe miejsca pracy ( o szczegóły pytaj w konsulacie USA w Warszawie).

Gdyby ktoś tutaj na forum wypisywał Ci bzdury abyś się starał o wizę pracowniczą to nawet tego nie czytaj bo taka wiza to tylko czasowe pozwolenie na pracę i nie daje stałego pobytu w USA .Po drugie dzisiaj szalenie trudno uzyskać taką wizę która w Twoim przypadku nie rozwiąże problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...