Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos odebrac ,tak samo jak GC :)

wazne aby to byla osoba pewna :)badz w kontakcie z ta osoba,czy doszedl numer czy tez nie

dziękuję wam za odpowiedź. Mam następujące pytanie odnośnie tego jak 'działa" ta wiza. Otóż mam 6 meisięcy na wjazd do US od wykonania badań. Moje pytanie brzmi - czy jeżeli w tym okresie wjadę powiedzmy tylko na urlop czyli 2-3 tygodnie, czy ten okres zostanie zniesiony lub znowu będe miał kolejne 6 meisięcy może? Bo nie wiem jak to działa w tym przypadku. Czy musiałym podjąć pracę na miejscu bo taki wjazd na 2 tygodnie nie przedłuży wizy ? Kolejna sprawą jest SSN, czy jeżeli przyjadę na te 3 tygodnie muszę go wyrobić, czy bez niego wiza po prostu nie wygaśnie po pół roku ? Ponieważ gdybym chciał wyjechać na stałe trochę póżniej, a taki wjazd na urlop przedłużyłby mi wizę na dłuzej niż te 6 miesięcy to bym tak zrobił. Chcę po prostu wiedzieć, co się dzieję z wizą w momencie wjazdu a niekoniecznie pozostania i podjęcia pracy od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Masz pół roku od daty badań by aktywować GC i potem albo zostajesz albo wracasz by pozamykać jakieś z prawy. Kilka osób z tego forum tak robiło, leciało aktywować GC i wracało zamknąć pewne sprawy.

SSN nie wyrobisz w 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pół roku od daty badań by aktywować GC i potem albo zostajesz albo wracasz by pozamykać jakieś z prawy. Kilka osób z tego forum tak robiło, leciało aktywować GC i wracało zamknąć pewne sprawy.

SSN nie wyrobisz w 3 tygodnie.

Dzięki za konkretną odpowiedź. Tak więć jak aktywuje GC i wrócę to już będę miał więcej czasu niż 6 miesięcy na "pozamykanie spraw " ? a czy SSN musi być wyrobiony jak pojadę za 1 razem czy czy to nie ma nic wspólnego z aktywacją GC ? Bo jeżeli w 3 tygodnie się nie wyrobię to nie ma sensu jechać wtedy. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum,jest nawet strona podana o prawach i obowiazakach rezydenta i z tej strony dowiesz sie ze :

Nikt Cie nie zmusi abys wyrobil numer lecz musisz wiedziec ze jak numer dostanie sie nie powolane rece to Ty za to odpowiesz,dlatego tez wazne jest kto bedzie odbierac poczte,listy .Czasami jest tak ze nie idziesz do biura po numer a sami Ci dostarczaja list z numerem SSN a czasami musisz isc do biura bo i 4-5 tygodni nie bedzie zadnego numeru nim sie tam nie pojawisz-mieli przyslac lecz zapomnieli ;)

co do pobytu to dostaniesz pieczatke na granicy i na tej pieczatce mozesz byc max 1 rok po za USA,do tego musisz oplacic oplate za zielona karte,jak tego nie zrobisz to tracisz GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum,jest nawet strona podana o prawach i obowiazakach rezydenta i z tej strony dowiesz sie ze :

Nikt Cie nie zmusi abys wyrobil numer lecz musisz wiedziec ze jak numer dostanie sie nie powolane rece to Ty za to odpowiesz,dlatego tez wazne jest kto bedzie odbierac poczte,listy .Czasami jest tak ze nie idziesz do biura po numer a sami Ci dostarczaja list z numerem SSN a czasami musisz isc do biura bo i 4-5 tygodni nie bedzie zadnego numeru nim sie tam nie pojawisz-mieli przyslac lecz zapomnieli ;)

co do pobytu to dostaniesz pieczatke na granicy i na tej pieczatce mozesz byc max 1 rok po za USA,do tego musisz oplacic oplate za zielona karte,jak tego nie zrobisz to tracisz GC.

Aha, a więc jak pojadę powiedzmy na 3 tygodnie, dostanę pieczątkę i wrócę to będę miał maks rok by pojawić się tam ponownie, jeśli tego nie zrobię to zielona karta przepadnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,przepada GC jak bedziesz dluzej niz 1 rok

czy teraz to zrobisz czy tez pozniej,pamietaj o tym :)

aha to super, bo myślałem, że w ciągu tych 6 miesięcy muszę już wyjechać i zostać oraz podjąć pracę. Jak tak to już mam zaplanowany urlop :) Dzięki bardzo za odpowiedź bo są to ważne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na uscis ulis mazna jakoś sprawdzić czy wysłali Zielona karte? Przekroczylem granice 1 czerwca, i do tej pory nie przyszła mi karta.

Po Ssn zgodnie z podpowiedziami sly6 poszedłem zaraz po przyjeździe, i okazało się ze nawet nie mają mojego wniosku. Widziałem że kilka osób miało taką samą sytuację.

Tydzień po złożeniu wniosku dostałem ssn.

Ale nie wiem co z moją GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...