Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To mam pytanie teraz do Was do kiedy tak naprawde liczy sie bana?Moj maż wrócił ze Stanòw w sierpniu 2006 roku.Nie mamy na to żadnego papierka.Ale braliśmy ślub 2006 r 30 września.Czy po pierwsze to dla konsula będzie wystarczający dowód na to że wrócił w 2006 r.I czy zakaz wjazdu liczy mu sie do końca 2016 roku,czy tylko do 30 września 2006 r. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozmowę w ambasadzie miałem miesiąc temu, wize dostałem - jednak musiałem dosłać jeszcze jeden dokument ale nie był to problem i generalnie wszystko sie udało załatwić do dnia rozmowy, co było stresujące do ostatniego dnia bo nie układało się po mojej myśli. W porównaniu do tego co musiałem przejść aby wszystko załatwić na rozmowę, każda kolejna sprawa to teraz błahostka.Szczególnie wielokrotne próby dodzwonienia się na infolinię będąc w pracy,co graniczyło z cudem. Generalnie rozmowa wyglądała zupełnie inaczej niż sobie to wyobrażałem. Rozmowa była na godzinę 8 rano a tego samego dnia miałem samolot powrotny gdyż mieszkam za granicą. Samolot miałem o 14 więc byłem przekonany że spokojnie zdążę z tego co tu czytałem na forum, że nie trwa to długo. Okazało się jednak że cała procedura trwała 3 godziny i ledwo zdążyłem na samolot dzięki temu że pojechałem taksówka na lotnisko. Jak się okazało, nie tylko ja miałem na 8..Był to system na numerki tak jak w niektórych urzędach i byłem przywoływany do okienka kilka razy w rożnych sprawach, w międzyczasie musiałem opłacić wize. Pod koniec, czyli o godzinie 11 sala była pełna ludzi. Było dużo młodych Ukraińców.Było to tego feralnego dnia kiedy nastąpiła awaria systemu, 9 czerwca :)

Czy ktoś może wie ile minimalnie trwa wyrobienie SSN ? Jest to dla mnie bardzo ważne z tego względu, że być może pierwszy raz pojadę tylko na urlop na 2-3 tygodnie nadal pracując w Europie, a docelowo wyjechałbym trochę póżniej. Z tego względu chcę wiedzieć czy 2-3 tygodnie wystarczy na wyrobienie SSN ? I czy trzeba być osobiście na koniec w momencie wydania ? Będę wdzięczny za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej daty to takie cos znalazlem na necie

http://www.irishcentral.com/opinion/debbiemcgoldrick/returning-after-a-visa-ban-ten-years-on-is-it-safe-to-enter-the-united-states-174928001-238154701.html

Nalezy tez napisac tam do nich,plus tutaj sa ciekawe sprawy i tak samo mozna tam napisac

http://cis.org/EvaluatingIIRAIRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylosowałem GC w DV-2015 i mam numerek cos 15xxx, w styczniu miałem rozmowę ale niestety nie mogłem być, wiec mi przenieśli na marzec wtedy tez nie mogłem być i od tamtej pory juz nic mi nie pisali. ( nie mogłem być ponieważ byłem kiedys karany o pierdoły, o nic poważnego i dopiero za miesiąc (czyli pod koniec lipca 2015) będę miał zatarcie i dostanę wniosek o niekaralności i wtedy będę juz czysty i gotowy po Zielonke. Jest jakaś szansa jak otrzymam owy świstek to mogę przystąpić do starania sie o Zielonke czy to juz za późno ? Napisze do Warszawy jakiś list i podam jakieś powody ze wtedy nie mogłem ale juz jestem gotowy i chce ruszyć do USA . Jak to widzicie jest jakaś szansa o ubieganie sie jeszcze o Kartę czy dać sobie spokój na początku sierpnia jestem gotowy robić wszystko badania dokumenty we większości juz mam zgromadzone, tylko badania. Proszę o jakaś podpowiedz , z góry dziekówka. Jestem singlem i mam 31 lat i nic mnie w tym kraju nie trzyma, znaczy juz Nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle USA jestes karany i wez to pod uwage jak tak czekasz na ten papierek,

Kolejna sprawa to dostac pod koniec lipca zaproszenie na rozmowe to jak wygrac w lotka ..pisz,dzwon i zobaczysz co Ci odpowiedza.

Bo kolejka przeszla Twoja a nikt z wizami nie czeka na nikogo.bierze sie kolejne osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim terminie odpisałem im ze niestety z pewnych przyczyn prowadzenia mojego biznesu nie jestem w stanie wyjechać do usa, dopiero będę to mógł zrobić po wakacjach. Dostałem tylko automatyczna odpowiedz ze przyjęli moje pytanie do rozpatrzenia. od tamtej chwili nic już nie pisali nic nie wysyłali w kopercie. Dopiero na początku sierpnia będę mógł się za to wziąść i jak szczęście da ponownie się umówić na rozmowę. Może się uda, może nie :/ ale z miłą chęcią opuścił bym już ten kraj. Mówię byłem karany za bzdury szkoda opowiadać. Mam wizę tur. na 10 lat , w Ameryce byłem już 3 razy, zawsze na 2 tyg. Właśnie wróciłem tydzień temu , i powiem tak ze chce tam wyjechać , chce tam żyć, chce tam umrzeć :) zaświadczenie o niekaralnosci będę miał pod k9niec lipca a z tego co wiem to musze mieć na rozmowę. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...