Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, przed samymi świętami było bardzo mało osób, ok. 10 po stronie imigracyjnych i 10 po stronie turystycznych (wszystkie są w jednej sali), jednak zawsze po wizy były długie kolejki, to samo w Konsulacie w Krakowie. :) Jednak sam proces nie trwał długo, więc jak będziesz koło 7:30-40, na pewno wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moja babcia była 8 stycznia po wize turystyczną i w Krk po ambasadą prawie nikogo nie było. Gość co sprawdzał terminy na liście to tylko praktycznie stał w środku i czekał na chętne duszyczki. Miała termin umówiony niby na 10:15, wpuścili ją coś o 9:50 i o 10:20 była już po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Z mężem spieramy się w pewnej kwestii, otóż on uważa że skoro został wylosowany i uznano że wszystko jest ok to nie musi się podczas rozmowy w konsulacie specjalnie starać bo wiza mu się należy i nie musi tłumaczyć się z tego gdzie i czy będzie pracował w usa. Moim zdaniem źle myśli że jeśli przejdzie badania i jest niekarany i wykształcenie też ma ok to to wystarczy, ma możliwość uzyskania od przyszłego pracodawcy dokumentu potwierdzającego chęć zatrudnienia go tam ale on uważa że jest to zbędne jak również dokumenty z banku o tym że posiada jakąś większą kwotę na koncie. Jak to naprawdę jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleen w czasie rozmowy pytaja gdzie się jedzie, do kogo itp. Także raczej będzie musiał to powiedzieć. Jeśli chodzi o dokumenty z banku, to nas jak i wiele innych osób o to nie prosili. Oni po prostu chcą potwierdzenia, że sobie dacie radę na miejscu, jeśli widzą, że macie się gdzie zatrzymać na początek, że macie konkretne plany, dobre wykształcenie, to raczej nie będą prosić o dokumenty z banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś na badaniach w Warszawie. Badania na Waryńskiego można zrobić od 7:00. Wyniki były o 9:30, koszt 88 złotych. Do RTG faktycznie potrzebne 1 zdjęcie paszportowe. U lekarza nowe wytyczne. Potrzebne 3 zdjęcia paszportowe , adres email , adres obecnego zamieszkania , adres w Stanach. Jest też dodatkowe szczepienie na grypę - (w sezonie letnim go nie ma). Samo badanie nadal dość szczegółowe.

Przy okazji wizyty w stolicy odwiedziłam ambasadę na ulicy Pięknej 12 żeby wiedzieć gdzie to i jak wygląda. Doznałam lekkiego szoku , kiedy zobaczyłam kolejkę (około 50 osób!!) która posuwała się w żółwim tempie. Zastanawiam się o której mam się tam zjawić w dniu mojego interview , żeby się nie spóźnić , bo mam wyznaczoną godzinę 8:00. Jakieś sugestie? Poważne SLY6 :-)

Dzięki za odp. A napisze mi mktoś jak to wygląda w Krk, bo tam pewnie będę się badał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleen to tylko w lotku majac kupon wazny i wygrany masz dostac wygrana :)

tutaj niby to loteria a jednak nalezy powiedziec cos o przyszlosc,pamietaj ze Konsul nic nie musi ;) a jak zobaczy takie podejscie to moze byc roznie..

zasady sa a jedna z nich jest aby pokazac ze sie nie bedzie na pomocy spolecznej :) ze sie znajdzie prace :) nie bedzie sie obciazeniem dla podatnika.

dlatego tez sa te pytania :) aby zobaczyc co i jak

co do dokumentow to nie sa wymagane lecz mile widziane czasami jak wykaz z banku,ze ma sie oferte pracy czy tez I-134..a jesli sie tego nie ma to nalezy ladnie odpowiadac o przyszlosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...