Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

co do numery to Ci wyrobia na nowy adres :) idz na 2 dzien po przylocie aby to zalatwic :)

gorzej bedzie z GC jak w systemie bedzie nadal stary adres,nie czesto tak sie dzieje .

Wtedy pozostaje poczekac 3 tygodnie i skontaktowac sie z urzedem w sprawie GC,jak po 3 tygodniach nie bedziesz miec GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nam zaraz po przylocie, czyli w LA kazano podac aktualny adres na ktory maja przyslac GC. wczesniej we wniosku i w ambasadzie podalismy inny adres, na lotnisku go zmienilismy i GC przyszly nam juz na nowy. numer ssn nie przyszedl wraz GC chcociaz zaznaczylismy zeby byl automatyczne nadany, wiec z tym musielismy udac sie do najblizszego SSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam właśnie kilka dni temu przyszły GC. Lądowaliśmy w Chicago 9 stycznia (obecnie jesteśmy w Polsce) i na lotnisku nie zmienialiśmy adresu, ale po kilku dniach zdecydowaliśmy sie na zmianę. GC przyszła na zmieniony adres.

Zmiany dokonywaliśmy na https://egov.uscis.gov/coa/addressChange.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff i ja już po rozmowie :) Wiza przyznana, a sama rozmowa naprawdę przebiegła w miłej atmosferze.

Pytania standardowe czyli do kogo, kiedy, gdzie, jakie wykształcenie, czy ta osoba pomoże w razie potrzeby. Padło też pytanie o zgromadzone oszczędności ale bez pokazywania dokumentu z banku.

Opłatę wnosiłam w dolarach i nie było z nimi żadnego problemu. Telefony trzeba wyłączyć i zostawić spokojnie na portierni i są do odbioru przy wyjściu za okazaniem numerka.

Bardzo dziekuję wszystkim za pomoc, odpowiedzi na forum, bo jednak po lekturze forum człowiek idzie do ambasady pewniej, wie jaka jest kolejność procedur.

Pozostałym życzę powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś mi powie czy jest problem z wynająć mieszkanie bez numeru ssn w Chicago (tam bym chciał docelowo trafić)?
jeśli nie ma to bym leciał do Chicago i jak bym znalazł mieszkanie to bym zmienił adres na tej stronie i czekał aż przyjdzie.
ale to wszystko zamieszałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zbliża się rozmowa, a ja mam kilka pytań :)

W czerwcu 2016 skończe studia i zostało niewiele więc chciałbym je skończyć, a potem wyjazd na stałe. Mam zamiar wyjechać w lipcu i:

1) aktywacja gc i powrót do Polski bez niej, jeśli dobrze pamiętam to można być poza Usa 6msc lub 12 ale będą większe problemy

-ew wjazd tylko w celu aktywacji i powrót, znajoma przyśle karte do Polski a ja np, w grudniu bym poleciał żeby złożyć wniosek ap lub reentry i znowu powrót

2) aktywacja i złożenie wniosku o advance parole, tutaj rok ale nie ma pewności że gc będzie dalej aktywna

3) poczekanie aż przyjdzie gc i wniosek reentry permit, to mi by odpowiadało tylko nie ma pewności ile czasu karta dojdzie, ale mogłbym być od lipca do października.

Prosiłbym o radę jaką decyzję podjąć :)

Jest też szansa że uczelnia pójdzie na ręke i mógłbym przylatywać na sesje, tylko że nie ma 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche masz zle wiadomosci co do pewnych dokumentow :)

potzrebujesz jesli juz to re-entry a nie AP

a mozesz byc do 1 roku czasu na tej pieczatce,a jesli bedziesz taka latac bez re entry(studia w Polsce) nawet z GC jakbys mial wizie turystyczna to ktoregos razu urzednik powie -zapyta sie Ciebie czy moze zamiast GC to wiza turystyczna by sie Tobie przydala ;)


a co do re entry to musisz zaczekac na odciski palcow nim wrocisz do Polski,wtedy i w Ambasadzie USA mozesz re-entry-tzw bialy paszport odebrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...