Skocz do zawartości

Dv 2015 - Co Po 1 Maja 2014? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam wymienione w kantorze 330$, niby wszystko ok, ale na wszelki wypadek wzięłam dodatkowe dwie setki i oczywiście się przydały, bo pani w kasie miała zastrzeżenie do banknotu 20$ i wydała mi z 400$. Przy obecnym kursie Ambasady rozmowa kosztuje około 1220 zł. Ja osobiście bym się bała płacić kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W mailu, którego dostałam z zaproszeniem na rozmowę, z tym, że od Ambasady w Bernie, było wyraźnie napisane, że można płacić dolarami ale wyłącznie tymi, które zostały wydane po 2000 roku. Płatność przeszła kartą debetową z konta dolarowego (T-Mobile, czy jak to się teraz nazywa..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam, że gotówka będzie pewniejsza niż karta, ale ktoś ostatnio pisał, że się Pani w kasie przyszepiła do jednego banknotu $100. Niby były wymienione w kantorze, więc nie wiem skąd mógł wynikać ten problem. Nie chciałabym przeżyć dodatkowego stresu jakby mi gotówki nie przyjęli :/

My mieliśmy taką sytuację, że jedna 100$ nie chciała przejść przez maszynkę, na szczęście mieliśmy jedną w zapasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. My mieliśmy jedną setkę starszą. Też nie chciała przejść przez maszynkę. Niestety mieliśmy równo odliczoną gotówkę. Pani poszła gdzieś z tą setką i po jakimś czasie wróciła i ją przyjęła. Ale stres był, także rzeczywiście lepiej mieć zawsze zapasowe banknoty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam wymienione w kantorze 330$, niby wszystko ok, ale na wszelki wypadek wzięłam dodatkowe dwie setki i oczywiście się przydały, bo pani w kasie miała zastrzeżenie do banknotu 20$ i wydała mi z 400$. Przy obecnym kursie Ambasady rozmowa kosztuje około 1220 zł. Ja osobiście bym się bała płacić kartą.

Dlaczego bałabyś się płacić kartą? Zawsze uważałam, że tak najbezpieczniej :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bałabyś się płacić kartą? Zawsze uważałam, że tak najbezpieczniej :huh:

Jak uważasz, jak dla mnie to tylko elektronika- zawsze coś może odmówić posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Ja płaciłam gotówką i jeśli miałabym pójść tam jeszcze raz, to zrobiłabym dokładnie to samo, ale przecież nikt nie musi się sugerować moją opinią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem jak to teraz rozegrać
stary adres mam z NY a nowy z VA

mam zamiar zaraz po przylocie zatrzymać się w VA

czy jak się udam do pobliskiego urzędu to wyrobią mi ssn i gc na nowy adres?
da się to jakoś sprawdzić w urzędzie czy ssn i gc wysłali na stary czy nowy adres?
problem jest w tym iż pod starym adresem może nikt nie mieszkać albo może być wynajęty przez obcą osobę a z tego co mi wiadomo lepiej jest aby nikt po za mną go nie znał numeru ssn i nie wiadomo czy by mi ta osoba odesłała na nowy adres do VA.
najgorsze jest to że chciałbym jak najwcześniej zacząć pracę aby się usamodzielnić

dziękuje za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...