Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, MeganMarkle said:

A po co ten SSA najpierw? Do czego to potrzebne? Rozumiem ze tam nie zabiorą certyfikatu a przy paszporcie tak ale przecież oddadzą. To nie może mąż iść do SSA o zmianę jak wrócimy z wakacji latem? Jest jakiś powód dlaczego powinno się to załatwić od razu?

Na ceremonii uparcie nam powtarzali - "musicie uaktualnic status SSN", wiec powody musza byc. To wazne dla employment i credit score (tak mi tlumaczyl doradca). 

Jak chcesz zyskac na czasie to zalatw SSA w czasie ceremoni. Na duzych ceremoniach jest obecny urzednik SSA ktory uaktualnia SSN zaraz po przysiedze. Wypenil elektroniczna i papierowa czesc w czasie gdy sedzia nawija o Ameryce, a jak tylko dostaniesz certyfikat do lapki - lec w kolejke do urzedasa. Wiem, to troche niegrzeczne, ale u mnie wszystkie Meksykany i Somale tak zrobily. Ja tam wolalam posluchac sedziego.

Na paszport i tak umawiasz spotkanie, bo o pierwszy paszport wnioskuje sie osobiscie i pod przysiega. Zrob foto i umow spotanie zawczasu, zeby zyskac na czasie. 

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Na ten moment udało mi się umówić męża na wtorek w post office w jakiejś pipidówie 2h drogi od LA, bo tylko tam był dostępny appointment… a jak złoży to będziemy się starać o turbo przyspieszenie żeby się do PL udało jednak poleciec. A swoją ceremonie będę przekładać na po powrocie z PL i tyle. SSA załatwię przy okazji aczkolwiek nie wydaje mi się to pilne… pracodawcę mam stałego od 3 lat i nigdy się o mój GC nigdy nie upominał poza momentem zatrudnienia. Nie sadze by ich obeszło ze wbijam na obywatela :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, MeganMarkle said:

Dzięki wszystkim za porady. Na ten moment udało mi się umówić męża na wtorek w post office w jakiejś pipidówie 2h drogi od LA, bo tylko tam był dostępny appointment… a jak złoży to będziemy się starać o turbo przyspieszenie żeby się do PL udało jednak poleciec. A swoją ceremonie będę przekładać na po powrocie z PL i tyle. SSA załatwię przy okazji aczkolwiek nie wydaje mi się to pilne… pracodawcę mam stałego od 3 lat i nigdy się o mój GC nigdy nie upominał poza momentem zatrudnienia. Nie sadze by ich obeszło ze wbijam na obywatela :p 

Btw - u mnie paszporty robi Title Office lokalnego County Clerk of Courts - zaden appointment niepotrzebny, nie ma kolejek, przyjmuja dokumenty od reki (zrobia zdjecie jak trzeba) a obsluga nie przypomina tej z Poczty Polskiej czy USPS. Tam robilem swoj w 2014 i tez tam corki w grudniu zeszlego roku.

Btw - nie o tym dyskusja i do tego problemu daleko ale przy odnowieniu jest lipa bo sie wysyla aktualny paszport razem z wnioskiem - wiec dopoki nie przyszla nowego to pojechac nigdzie za bardzo nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, można zlozyc na kazdej poczcie ( gdzie trzeba app) albo w Court, jako walki in - najgorsze jest to ze zajelo im prawie 2 tygodnie zeby dotarly to "passport agency" 

Ja bralam expedited i czekalam 3 dni mniej od kolezanki ktora za to nie doplacala - wiec mam nadzieje ze u Was bedzie jednak szybciej. 

Jezeli do 2 tygodnii przed planowana podroza dalej go nie dostaniecie , mozesz zrobic appointment jak urgent travel ( musisz miec bilety w reku) 

https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/get-fast.html

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kzielu said:

Btw - nie o tym dyskusja i do tego problemu daleko ale przy odnowieniu jest lipa bo sie wysyla aktualny paszport razem z wnioskiem - wiec dopoki nie przyszla nowego to pojechac nigdzie za bardzo nie mozna.

Moj syn do dzisiaj nie dostal ani starego paszportu ani birth certificate :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kzielu said:

Btw - u mnie paszporty robi Title Office lokalnego County Clerk of Courts - zaden appointment niepotrzebny, nie ma kolejek, przyjmuja dokumenty od reki (zrobia zdjecie jak trzeba) a obsluga nie przypomina tej z Poczty Polskiej czy USPS. Tam robilem swoj w 2014 i tez tam corki w grudniu zeszlego roku.

Btw - nie o tym dyskusja i do tego problemu daleko ale przy odnowieniu jest lipa bo sie wysyla aktualny paszport razem z wnioskiem - wiec dopoki nie przyszla nowego to pojechac nigdzie za bardzo nie mozna.

Maz zalapal sie na online renewal - mieli taki dostepny bodajze przez kilka miesiecy na probe. Nic nie trzeba bylo odsylac, zdjecie zrobione w domu... bardzo wygodne rozwiazanie i mam nadzieje ze bedzie ogolnodostepne.

Chcialabym zeby Polski konsulat mial opcje odnowy paszportu online. Konsulat pod ktory teoretycznie podlegam jest 11 godzin drogi Kde mnie... fajnie by bylo to zalatwic tak jak w przypadku gdy robilam N400 zza granicy- czyli zrobic biometrics np na poczcie a potem wyslac to wszystko razem do konsulatu i nie trzeba by bylo nigdzie jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, agatenka said:

Moj syn do dzisiaj nie dostal ani starego paszportu ani birth certificate :-/

To bardzo irytujace. Musze powiedziec ze Biden bardzo mnie zawiodl nie odbudowujac wszystkich agencji rzadowych po opustoszeniu po Covidzie/trumpie. Jak brakowalo dziesiatek tysiecy pracownikow w 2021 - tak nadal brakuje. Myslalam ze Biden - ktory ma tyle lat doswiadczenia administracyjnego - wezmie sie za to bardziej agresywnie. Kolega ktory wspolpracuje z rzadem federalnym mowi ze decyzje nie zapadaja bo nie ma ludzi i programy sa w zawieszeniu bo nie ma ludzi. I to oczywiscie odbija sie na nas wszystkich... synek jest tego przykladem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Roelka v.2 said:

Chcialabym zeby Polski konsulat mial opcje odnowy paszportu online. Konsulat pod ktory teoretycznie podlegam jest 11 godzin drogi Kde mnie... fajnie by bylo to zalatwic tak jak w przypadku gdy robilam N400 zza granicy- czyli zrobic biometrics np na poczcie a potem wyslac to wszystko razem do konsulatu i nie trzeba by bylo nigdzie jezdzic.

Nie wiem gdzie dokladnie mieszkasz ale sprawdz duzury konsularne.  Czesto sa w roznych miastach ( moze np do Atlanty jest ci blizej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, agatenka said:

Nie wiem gdzie dokladnie mieszkasz ale sprawdz duzury konsularne.  Czesto sa w roznych miastach ( moze np do Atlanty jest ci blizej) 

Sprawdzalam wlasnie ale jak chcialam sie umowic na godzine nie mieli wolnych terminow. A probowalam zrobic to z wyprzedzeniem. W tym momencie zalatwie to juz wszystko z Polski :p ale tak chce mi sie ponarzekac na ten system, w tych czasach powinno mozna takie sprawy zalatwic bez stawiania sie osobiscie i spedzeniu godzin w podrozy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...