Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam posty i zaczynam zastanawiac sie czy kazdy dostaje GC z 10-letnim okresem waznosci czy tylko z 2-letnim?

Ci dostajacy GC przez malzenstwo dostaja 2-letnia jezeli sa malzenstwem krocej niz 2 lata. Wszyscy inni (employment based, DV lotter, malzenstwa powyzej 2 lat, dalsza rodzina) dostaja 10-letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przy okazji pytanie - na moim SSN widnieje dopisek, ze "valid for work with authorization only" (czy cos podobnego). Czy to oznacza, ze po jakims czasie trzeba cos tym zrobic?

Moj maz nie wymienil kartki SS po egzamiaminie na obywatelstwo. Gdy odnawial prawo jazdy pani w okienku wziela SSN i kazala pokazac zielona karte,maz mowi,ze jest obywatelem i nie ma juz GC,wiec pani kazala isc do urzedu wymienic kartke i wtedy wrocic.

serafina ja dostalam karte na 2 lata,poniewaz bylam krotko w zwiazku malzenskim, Po dwoch latach odnowilam i dali mi na 10 :)

ilon powodzenia we wtorek

Jesli chodzi o SSN to jak cos zalatwiam przez telefon to nigdy nie podaje,chyba,ze dzwonie gdzies gdzie juz jestem zarejestrowana to rzadaja cztery ostatnie cyfry. Nigdy nikt nie pytal sie mnie o caly SSN. Wypelniajac papiery do lekarza tez nie wpisuje. Kartke mam schowana w szafie razem z GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartke mam schowana w szafie razem z GC.

INA § 264:

(e) "Every alien, eighteen years of age and over, shall at all times carry with him and have in his personal possession any certificate of alien registration or alien registration receipt card issued to him pursuant to subsection (d). Any alien who fails to comply with the provisions of this subsection shall be guilty of a misdemeanor and shall upon conviction for each offense be fined not to exceed $100 or be imprisoned not more than thirty days, or both."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INA § 264:

(e) "Every alien, eighteen years of age and over, shall at all times carry with him and have in his personal possession any certificate of alien registration or alien registration receipt card issued to him pursuant to subsection (d). Any alien who fails to comply with the provisions of this subsection shall be guilty of a misdemeanor and shall upon conviction for each offense be fined not to exceed $100 or be imprisoned not more than thirty days, or both."

Wszystko fajnie, ale zgubienie to $600 bodajze za nowa i pare miesiecy czekania. Jak ja jeszcze mialem GC to trzymalem tak samo gleboko schowana i wyciagalem tylko na okazje podrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...