Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ilon napisał:

Ja w dalszym ciagu nie rozumiem ani nie popieram wlascicieli psow, ktorzy je trzymaja na zewnatrz. Nie wiem, kojarzy mi sie to jakos z polskim gospodarstwem gdzie te biedne psy sa na lancuchach ktore wrzynaja im sie w szyje, dostaja jesc jakies resztki i ogolnie nikt o nie nie dba i sie nimi nie interesuje, a ich glownym zadaniem jak odstraszac kogokolwiek albo cokolwiek. Sebol - na zdjeciu pies wyglada na szczeniaka i piszesz tez, ze zobaczysz jaki duzy urosnie a z drugiej strony tez piszesz ze byl wychowany na placu. Przez ile na tym placu byl? Kilka tygodni, miesiecy? Moze zwyczajnie sie boi wejsc do srodka? 

 

U moich rodzicow psy zawsze mieszkaly w budzie. Bez lancucha. Zobaczylabys ich budy, dwupokojowe, z tarasem. Moja Mama kochala psy, ktore u niej jadly tak samo dobrze jak domownicy.

Jedynie w przypaku wielkich mrozow nocowaly w ganku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pies to jest czlonek rodziny, bez wzgledu na rase. Sama mam owczarka niemieckiego, co prawda krotkowlosego, ktory wiekszosc czasu spedza tam gdzie my. I jest cieplolubny, jak mu tylek zmarznie to krzyczy, ze chce do domu. Jeszcze dzieciak jest, bo dopiero 9 miesiecy ale nie wyobrazam sobie go zostawic na zewnatrz, szczegolnie zima. No ale moim celem nie byl pies obronny a rodzinny.

Edytowane przez pelasia
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo uwazam jak dziewczyny, moj pies wazy prawie 100lbs, mieszkamy na wsi i na palcach jednej reki mozna policzyc ile psow zyje tutaj tak jak on, czyli w domu, je najlepsze jedzonko na rynku (no, w rankingu suchych karm bo na catering niestety nie moglam sobie pozwolic), nocuje i mieszka w domu, chodzi na spacery pomimo wielkiego podworka i lasu tuz za domem, chodzi regularnie do lekarza i poswiecam mu chociaz 1h dziennie na zabawe. Pies to czlonek rodziny dla mnie, chociaz 99% osob tutaj wlacznie z moim mezem puka sie w glowe. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem: Piesek nie ma  i nie bedzize na zadnym łancuchu trzymany. Ma 2 budy na podworku - ocieplone, schowane przed wiatrem.

Wiem, ze kazdy ma swoje podejscie i tego nikt nie bedzie zmienial, ale piesek ma sie dobrze, je za dwoch, albo i wiecej, rosnie dobrze. Zobaczymy co powie wieterynarz 17 Grudnia, na wizycie kontrolnej :)

 

A tak poza tym, to dzis, jak spadlo w nocy 10cm sniegu - a jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pietruszka wlasnie dotarla! Bedzie rybka po grecku w te swieta :) rodzinka sie uparla na seafood w te swieta wiec dorzuce moje ulubione rybne danie z Polski :) dam znac jak smakuje, mysle ze wyglada ok jak na pietruszke. Jesli ktos bedzie potrzebowal dam znac gdzie dostalam, dostawa szybka :)5d4d19896491ffb53eaca80dd274e005.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patipitts said:

Moja pietruszka wlasnie dotarla! Bedzie rybka po grecku w te swieta :) rodzinka sie uparla na seafood w te swieta wiec dorzuce moje ulubione rybne danie z Polski :) dam znac jak smakuje, mysle ze wyglada ok jak na pietruszke. Jesli ktos bedzie potrzebowal dam znac gdzie dostalam, dostawa szybka :)5d4d19896491ffb53eaca80dd274e005.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

A jesteś na 100%, ze to nie pasternak…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zuza007 napisał:

A jesteś na 100%, ze to nie pasternak…?

To samo mi przyszlo do glowy. Latwo rozpoznac po smaku. Parsnip w smaku bardziej przypomina marchew niz pietruszke. 

 

edit: no ale jesli to pietruszka to gratuluje. W tym kraju zdobyc pietruszke to jest cos!

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 23:39, Sebol83 napisał:

Od razu powiem: Piesek nie ma  i nie bedzize na zadnym łancuchu trzymany. Ma 2 budy na podworku - ocieplone, schowane przed wiatrem.

Wiem, ze kazdy ma swoje podejscie i tego nikt nie bedzie zmienial, ale piesek ma sie dobrze, je za dwoch, albo i wiecej, rosnie dobrze. Zobaczymy co powie wieterynarz 17 Grudnia, na wizycie kontrolnej :)

 

A tak poza tym, to dzis, jak spadlo w nocy 10cm sniegu - a jak u Was?

Ja mam snieg na Mount Hood i w zupelnosci mi to wystarcza. Poki co moje Trumpets Angel nadal kwitna. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...