Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

24 minutes ago, katlia said:

A ja nie. Nie chce zeby moje dzieci uczyly sie w wiezieniach -- bo to opisujesz. Dzieki bogu nie mam juz dzieci w szkole (wam wszystkim wspolczuje) chociaz bardzo sie obawiam o przyszlosc moich (doroslych juz.) Widze jak nie stac ich na domy mimo swietnych wyzszych studiow. Widze co sie dzieje z klimatem i kto/jak na to reaguje. W przyszlosci beda krwawe walki o civil rights - o aborcje, potem contraceptives, potem gay marraige. Poddalam sie zupelnie jezeli chodzi o polityke tego kraju. No i oczywiscie swiadomie oczekuje nastepne masowe mordy dzieci, pieszych, widowni na koncertach, ludzi w kosciolach.. That's how America rolls. And it's OK with that.

No wlasnie... Nie masz dzieci w wieku szkolnym... Ja tez bym chciala zeby moje dziecko chodzilo do szkoly a nie do wiezienia. I co mi z tego chcenia? Pojdzie do szkoly a ja cale dnie bede drzec o jego zdrowie i zycie. Pancerne okna i drzwi dalyby mi choc troche wiekszy komfort psychiczny, dla dzieci to zadna roznica jakie maja okna czy drzwi w klasie. Jest tez masa innych rozwiazan, w Turcji sa bramki wykrywajace bron na kazdym kroku, nie sadze ze jest to niewiadomo jaki wydatek bo sa doslownie wszedzie. A w miedzyczasie dzialac w temacie ograniczenia dostepu do broni. Najlepiej westchnac, ponarzekac jaka to Ameryka jest chora, i "miec nadzieje" ze cos sie poprawi. Najczesciej slysze to od osob ktorych problem nie dotyczy bo dzieci nie maja albo juz nie chodza do szkoly. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to brzmi jak victim blaming... to wina szkol ze nie sa wystarczajaco zabezpieczone?

A tak w ogole my tutaj mozemy sobie gadac ale prawda jest taka ze takie szare czlowieczki jak my nie sa w stanie nic zmienic. Jasne mozemy sobie isc na protest ale to tez jest bez znaczenia.

Tak, ciesze sie ze nie mam dzieci i chociaz nie bede sie musiala martwic o sytuacje w szkolach. Pozostanie mi sie tylko martwic czy mnie ktos w Walmarcie nie zastrzeli. Chyba ktos supermarketom powinien powiedziec zeby montowali wykrywacze metali i pancerne drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Roelka v.2 said:

Troche to brzmi jak victim blaming... to wina szkol ze nie sa wystarczajaco zabezpieczone?

A tak w ogole my tutaj mozemy sobie gadac ale prawda jest taka ze takie szare czlowieczki jak my nie sa w stanie nic zmienic. Jasne mozemy sobie isc na protest ale to tez jest bez znaczenia.

Tak, ciesze sie ze nie mam dzieci i chociaz nie bede sie musiala martwic o sytuacje w szkolach. Pozostanie mi sie tylko martwic czy mnie ktos w Walmarcie nie zastrzeli. Chyba ktos supermarketom powinien powiedziec zeby montowali wykrywacze metali i pancerne drzwi. 

Szkoly sa finansowane przez government, wiec jesli government nie widzi problemu w ograniczeniu dostepu do broni to powinien sie wziac za pokrycie konsekwencji tej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patipitts napisał:

Szkoly sa finansowane przez government, wiec jesli government nie widzi problemu w ograniczeniu dostepu do broni to powinien sie wziac za pokrycie konsekwencji tej decyzji.

A nie przez lokalny samorzad? Przynajmniej czesciowo napewno, bo mam te pozycje na liscie powiatowych taxow.

edit: i jest to procentowo pokazny udzial w podatku. Jesli nie zapomne to pierdykne w domu fotke.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, andyopole said:

A nie przez lokalny samorzad? Przynajmniej czesciowo napewno, bo mam te pozycje na liscie powiatowych taxow.

edit: i jest to procentowo pokazny udzial w podatku. Jesli nie zapomne to pierdykne w domu fotke.

State i local po polowie, federal do 10%. Wciaz, skoro w wiekszosci gun laws sa ustalane na poziomie stanowym to stan powinien zadbac o swoich obywateli jak sie chce bawic w wolnosci obywatelskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Patipitts said:

State i local po polowie, federal do 10%. Wciaz, skoro w wiekszosci gun laws sa ustalane na poziomie stanowym to stan powinien zadbac o swoich obywateli jak sie chce bawic w wolnosci obywatelskie.

Taa, właśnie Abbott dzisiaj pierdolnął, że najlepszy przykład, że gun laws nie działają to Chicago, bo ograniczają wolność swoim mieszkańcom, a i tak się strzelają. No, ale że broń daje się wyśledzić po fakcie do stanów z lax gun laws to już mu jakoś nie zaświtało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Xarthisius said:

Taa, właśnie Abbott dzisiaj pierdolnął, że najlepszy przykład, że gun laws nie działają to Chicago, bo ograniczają wolność swoim mieszkańcom, a i tak się strzelają. No, ale że broń daje się wyśledzić po fakcie do stanów z lax gun laws to już mu jakoś nie zaświtało...

Ale co ten komentarz ma udowodnic? Ze nie mam racji? Czy ja gdzies napisalam ze jestem za dostepem do broni? Ja tylko podaje rozwiazania "na teraz", jak wiekszosc juz zuwazyla my nic nie jestesmy w stanie zmienic. Ale wystawiac dzieci jako zywe tarcze codziennie? Statystyki sa przerazajace. Oczywiscie. Moze sie to zdarzyc wszedzie: w sklepie, na koncercie, w kosciele. Ale czy zwiekszenie bezpeiczenstwa gdzie sie da to naprawde taki zly pomysl? Dlaczego? Przeciez to bardziej niz pewne ze bedzie nastepna strzelanina w przeciagu nastepnych tygodni w szkole, jesli patrzec na statystyki. Naprawde nie warto chronic osoby ktore same nie obronia sie? To po co w ogole ten watek jest poruszany o strzelaninach na tym forum? O tak o zeby sobie ponarzekac i powzdychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...