Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, Patipitts said:

Od czegos trzeba zaczac.

Jestes czescia problemu niestety. Wymyslasz polsrodki ktore dodatkowo uniemozliwiaja normalne zycie i sa nie do pomyslenia w kazdym normalnym kraju a powodem do tego jest to ze "i tak nie nie da" albo "nic sie nie zmieni". Zmieni, tylko trzeba glosowac na tych ktorzy chca cokolwiek z tym zrobic.

(zupelnie w tych swoich dywagacjach nie zdajesz sobie sprawy ze szkoly z pancernymi drzwiami i wykrywaczami metalu istnieja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak - szkoly trzeba oczywiscie dofinansowac (ale nie po to zeby montowac pancerne drzwi i okna) i droga do tego jest identyczna - glosowanie na tych ktorym na tym zalezy. Nasz gubernator - jak wszyscy mysleli ze bedzie sraka z powodu covida - pierwsze wydatki stanowe ktore polecialy to byly wlasnie szkoly. Z ostatnich osiagniec - podpisal constitutional carry w OH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patipitts said:

No wlasnie... Nie masz dzieci w wieku szkolnym...

Mialam dzieci w wieku szolnym w trakcie strzelaniny w Columbine High School, jedna z najslawniejszych strzelanin szkolnych, stosunkowo niedaleko nas..wiec wiem cos o tym niebezpieczenstwie i traumie rodzicow i uczniow... nie mowiac o nauczycielach. (Swoja droga, ludzie sie dziwia dlaczego ciagle brakuje nauczycieli w tym kraju... Slabe pensje, slabe warunki, ludzie gina w trakcie pracy... i na dodatek prawica teraz twierdzi ze nautczyciele powinni byc uzbrojeni.) 

Co do twojego dziecka,  poczekaj az bedzie mialo "live shooter drills" w szkole. (Bo u nas sa, od wielu lat, po Columbine.)  To jest dopiero wyksztalcenie: uczyc 6 latka jak ratowac zycie kiedy szaleniec zacznie strzelac w trakcie matematyki :) 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, kzielu said:

Jestes czescia problemu niestety. Wymyslasz polsrodki ktore dodatkowo uniemozliwiaja normalne zycie i sa nie do pomyslenia w kazdym normalnym kraju a powodem do tego jest to ze "i tak nie nie da" albo "nic sie nie zmieni". Zmieni, tylko trzeba glosowac na tych ktorzy chca cokolwiek z tym zrobic.

(zupelnie w tych swoich dywagacjach nie zdajesz sobie sprawy ze szkoly z pancernymi drzwiami i wykrywaczami metalu istnieja).

Czyli do czasy kiedy problem sie nie rozwiaze(nie wyglosujemy normalnych rzadzacych i nie zmienimy prawa we wazystkich stanach) niech dalej gina bezbronne dzieci, seems legit. 
 

oh, skoro istnialy pancerne drzwi jak oprawca wszedl do klasy? I zabil 18 osob? 
 

protip: mozna glosowac madrze i dzialac w temacie ogranicznenia/zniesienia prawa do posiadania broni i w tym samym czasie rowniez dofinansowac szkoly I zwiekszyc bezpieczenstwo dzieci. To sie ze soba nie wyklucza. No ale jak dla kogos zalozenia i poglady sa wazniejsze niz zycie to ja nie mam wiecej pytan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Patipitts said:

Czyli do czasy kiedy problem sie nie rozwiaze(nie wyglosujemy normalnych rzadzacych i nie zmienimy prawa we wazystkich stanach) niech dalej gina bezbronne dzieci, seems legit. 

No wlasnie zginely. NIe tylko w szkolach, problem dostepu do broni nie sprowadza sie tylko do szkol - co moze nie jest takie oczywiste. Swietnie ze rozwiazalas problem za pomoca drzwi i okien, ale zrecznie pominelas korytarz, playground i jeszcze pare miejsc. 

Poza tym szkoly zamieniami na wiezienia - to pewnie ten freedom o ktory wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, katlia said:

Mialam dzieci w wieku szolnym w trakcie strzelaniny w Columbine High School, jedna z najslawniejszych strzelanin szkolnych, stosunkowo niedaleko nas..wiec wiem cos o tym niebezpieczenstwu i traumy dla wszystkich mlodych ludzi - nie mowiac o nauczycielach. (Swoja droga, ludzie sie dziwia dlaczego ciagle brakuje nauczycieli w tym kraju... Slabe pensje, slabe warunki, ludzie gina w trakcie pracy... i na dodatek prawica teraz twierdzi ze nautczyciele powinni byc uzbrojeni.) 

Co do twojego dziecka,  poczekaj az bedzie mialo "live shooter drills" w szkole. (Bo u nas sa, od wielu lat, po Columbine.)  To jest dopiero wyksztalcenie: uczyc 6 latka jak ratowac zycie kiedy szaleniec zacznie strzelac w trakcie matematyki :) 

Zgadzam sie ze wszystkim co napisalas. Natomiast sytuacja w przeciagu najblizszego czasu nie wyglada zeby sie zmienila wobec tego albo zamknijmy szkoly i uczmy dzieci w domu jak za pandemii (sarkazm off) albo wzmocnijmy bezpieczenstwo (albo czekajmy na kolejna tragedie i wybory z zalozonymi rekami a potem placzmy i palmy swieczki na faceboku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Patipitts said:

Zgadzam sie ze wszystkim co napisalas. Natomiast sytuacja w przeciagu najblizszego czasu nie wyglada zeby sie zmienila wobec tego albo zamknijmy szkoly i uczmy dzieci w domu jak za pandemii (sarkazm off) albo wzmocnijmy bezpieczenstwo (albo czekajmy na kolejna tragedie i wybory z zalozonymi rekami a potem placzmy i palmy swieczki na faceboku).

Alez przeciez wiemy co sie stanie - i "w przeciagu najblizszego czasu" i za 10 lat. NIC SIE NIE STANIE. No, moze bedzie MNIEJ restrykcji broni jezeli republikanie wygraja majority w kongresie. Mowie calkiem serio. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, katlia said:

Alez przeciez wiemy co sie stanie - i "w przeciagu najblizszego czasu" i za 10 lat. NIC SIE NIE STANIE. No, moze bedzie MNIEJ restrykcji broni jezeli republikanie wygraja majority w kongresie. Mowie calkiem serio. 

No i wlasnie… skoro wszyscy juz to wiemy ze sie nie zmieni to znaczy ze mamy sie pogodzic z tym stanem rzeczy i zyc jak gdyby nigdy nic? Otworzyc szkoly na oscierz i modlic sie zeby tym razem to nie bylo w mojej szkole? 
 

@katliaja nie napisalam tego personalnie do ciebie, jesli tak poczulas to przepraszam. To z bezsilnosci bo ja juz tez sie poddalam ze cokolwiek sie zmieni. Mam chwile ze serio mam ochote sie spakowac i wyjechac do Polski, choc tam tez nie za ciekawie, widmo wojny. Tyle zlego sie dzieje na swiecie w ostatnich latach, wirus, wojna, strzelaniny w miejscach publicznych (zebyscie nie mowili ze sie tylko tych szkol uczepilam). Juz zaczelam nawet terapie z powodu stanow lekowych i ogolnej depresji z leku o przyszlosc, mlodym ludziom jest teraz naprawde wystarczajaco trudno a tu ciagle cos, a my chcemy tylko normalnie zyc, z dnia na dzien tak zeby sie nie martwic o jutro. Przestalam czytac i ogladac wiadomosci z troski o swoje zdrowie psychiczne ale uslyszalam o tej strzelaninie w radiu i cos we mnie peklo. Nie umiem inaczej na to patrzec niz przez pryzmat zdjec ofiar czy to tej strzelaniny czy to tej ostatniej w NJ czy kazdej inner. Nie zamierzam z zalozonymi rekami czekac az cos sie stanie i powaznie mysle o home schoolingu jesli nic sie nie zmieni. W miedzyczasie zastanawiam sie jak kraj ktory ma taki problem ktorego nie uwaza za problem nie stosuje skutecznej prewencji. Zwlaszcza ze to sie nie zaczelo wczoraj a statystyki sa tylko zatrwazajaco wzrostowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...