Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Xarthisius napisał:

Wbilem paliki w ziemie. Odmierzylem. Profesjonalnie rozciagnalem sznurki. Popatrzylem na areal, popatrzylem na lopate I... Poszedlem szukac firmy od landscapingu. Jutro maja przyjechac I dac quote :)

He he. Ja dziś mam podobne podejście. Od rana patrzę na te kupkę co na zdjęciu i do wieczora ubyło dwa kartony tylko. Najpierw wyniosłem wszystkie graty na czym mi zeszło do południa. Potem trzeba było wysprzatac, obeszło się bez malowania, wystarczyło umyć ściany a przy okazji okna. O 5pm zrobilem przerwe na mecz Portland Timbers vs Inter Miami. Poniewaz nasi przegrali, za karę już  nic dzis nie robie. Jutro ciąg dalszy.

20220528_102418.jpg

1653791613026964545063.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że basen olimpijski stawiamy, no ale jednak 200 sq ft do zrycia. Firmę w końcu znalazłam ja :) wzięłam dzieciaki na spacer po okolicy i akurat na sąsiedniej ulicy dwóch Latynosów kopało sąsiadce coś w ogródku. Zapoznałam sąsiadkę, zapytałam czy mogę pogadać ekipą co jej ryje w ogródku, powiedziałam co trzeba, pan mówi, że owszem robią takie rzeczy, zadzwonić do nich, wpadną po robocie i obejrzą. 

Ogólnie przez ciąganie dzieci na spacer znam ludzi z czterech sąsiednich ulic, ładnie układających się w prostokąt. Dzieci to doskonały conversation starter: jedno sam cukier, rozdaje dwuzębne uśmiechy na lewo i prawo, drugie zawsze coś ze sobą ciągnie (w erze kiedy na topie było kolekcjonowanie patyków od połowy spaceru wyglądaliśmy jak pionierzy zbierający chrust na zimę). Oraz ja. Jak się niektórzy na forum mieli okazję przekonać in person, jak ktoś chętny to będę gadać o gadać :lol:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - ma ktos Global Entry? Ubiegal sie ktos na spocie po powrocie z zagranicy? Czytalam ze ogolnie z normalna procedura to ludzie czekaja strasznie dlugo na interview - z ciekawosci zerknelam sobie na biuro w DC ktore prowadzi interview i w ogole nie ma zadnych terminow... Jak to jest z tymi global entry jak na przyklad chcialabym sie ubiegac jak wroce od razu z Polski na lotnisku? U mnie w IAD maja takie okienko gdzie mozna miec interview - wie ktos jak to dziala? Musze zrobic cos przed czy normalnie moge sobie tam isc bez niczego przy nastepnym powrocie? 

Potrzebuje zrobic TSA precheck a czytalam ze Global Entry $15 drozsze i TSA w pakiecie wiec chyba lepiej sie oplaci :P - Jak ogolnie Global Entry - warto? Polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od jakies 5 lat, ostatnio musialem zrobic renewal (ktory odbyl sie bez zadnych problemow ani interview - a wielu osobom ostatnio odrzucali renewal) - jak okienko na lotnisku konkretnie dziala to nie wie bo jak ja aplikowalem to ich nie bylo, ale wydaje mi sie ze musisz zlozyc aplikacje on line, dostac conditional approval  i tylko wtedy  etap interview jest na lotnisku. 

Global Entry jak najbardziej warto (szczegolnie jak przylatujesz spoza US z carry on only - co zdarza sie rzadko ale mi zdazylo raz - polecialem na 1 dzien do PL, wyjscie z ORD  zajelo mi doslownie 5 min od drzwi samolotu do bycia na zewnatrz terminala), TSA pre-check jak najbardziej tez.

Niektore karty kredytowe (Amex Platinum, Amex Delta Platinum - ktory akurat mam) zwracaja oplate aplikacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ilon said:

Kochani - ma ktos Global Entry? Ubiegal sie ktos na spocie po powrocie z zagranicy? Czytalam ze ogolnie z normalna procedura to ludzie czekaja strasznie dlugo na interview - z ciekawosci zerknelam sobie na biuro w DC ktore prowadzi interview i w ogole nie ma zadnych terminow... Jak to jest z tymi global entry jak na przyklad chcialabym sie ubiegac jak wroce od razu z Polski na lotnisku? U mnie w IAD maja takie okienko gdzie mozna miec interview - wie ktos jak to dziala? Musze zrobic cos przed czy normalnie moge sobie tam isc bez niczego przy nastepnym powrocie? 

Potrzebuje zrobic TSA precheck a czytalam ze Global Entry $15 drozsze i TSA w pakiecie wiec chyba lepiej sie oplaci :P - Jak ogolnie Global Entry - warto? Polecacie? 

Ja zrobiłem Global Entry przez interview na przylocie powrotnym. Głównie dlatego bo nie znalazłem terminów na interview w lokalnych biurach. Działa to tak:
- składasz aplikację
- aplikacja musi być zatwierdzona
- i zamiast umawiać się na interview to po prostu lecisz za granicę i na przylocie  zawsze jedno z okienek oznaczone jako "global entry interview" i po prostu podchodzisz do niego. Jak go nie znajdziesz to mówisz oficerowi w okienku że chcesz zrobić global entry interview i on cie pokieruje.

Ja staram się tylko latać z bagażem podręcznym (nawet jak lecę na 2 tygodnie to piorę i prasuję się po hotelach) i jest to genialne - a maxowanie bagażu podręcznego to sztuka - walizka kabinowa + plecek na komputer jest w stanie serio dużo pomieścić - wiem, wiem kobiety potrzebują więcej kosmetyków. Wychodzisz z samolotu i jesteś po 4-5 minutach po odprawie!!

Ja masz zrobić TSA precheck to dołożenie GE jest absolutnie bezdyskusyjne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, GE rzecz praktyczna ale jesli lata sie czesto. Dla dwoch czy trzech lotow rocznie to chyba raczej nie ma sensu. 

A moze sie myle?

Kiedys kiblowalem noc na SFA. Przylecialem po 23 a o 6 mialem samolot do domu. Proponowali hotel ale odpuscilem. Nad ranem wyszedlem poza terminal odetchnac normalnym powietrzem. Wracajac musialem oczywiscie przejsc kontrole. Ustawilem sie w nieduza kolejke ale kobita, ktora tam pilnowala porzadku wypatrzyla ze na Board Card mam napisane jak wol PSA Pre Check i sila wygnala mnie do tamtej kolejki a tam dziki tlum. Co z tego ze nie musialem zdejmowac butow ani paska jesli odstalem w tej kolejce dwa razy dluzej.  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...