Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.05.2022 o 18:18, MeganMarkle napisał:

Słuchajcie gdzieś tu na forum kiedyś czytałam, że samotny rodzic lecący poza usa z dzieckiem może zwrócić na siebie podejrzenia i lepiej mieć ze sobą papier ze zgoda drugiego rodzica… Planuje wylot do Europy z dzieckiem sama na 2 tyg i pomyślałam ze napisze taka zgodę z danymi męża a ob pójdzie z tym do banku i notary mu poświadczy ze to prawda. Takie coś starczy? Czy jakiś standardowy wzór jest co tam ma być napisane? 
 (,,,)

Megan, ja leciałam w lutym do USA, i później w maju wracałam z małym, z tym że na trasie USA-Niemcy, przesiadka we Frankfurcie, i akurat mnie nigdzie o żadną zgodę nie pytali. Przy lotach europejskich też mnie nie pytali, loty z tego roku ze stycznia. Może to zależy od oficera/ lotniska? Ewentualnie wchodzi opcja tzw. "third country" którym u Pati była Holandia

My na upoważnieniu mieliśmy podane kto podróżuje z dzieckiem, dane moje i dziecka (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia), numery paszportów, dodatkowo ogólnie datę i kraj (USA / Niemcy / Polska), 03-12.2021 (napisaliśmy jedno na cały rok :D , możliwe że nie wolno).

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Iskierka said:

Megan, ja leciałam w lutym do USA, i później w maju wracałam z małym, z tym że na trasie USA-Niemcy, przesiadka we Frankfurcie, i akurat mnie nigdzie o żadną zgodę nie pytali. Przy lotach europejskich też mnie nie pytali, loty z tego roku ze stycznia. Może to zależy od oficera/ lotniska? Ewentualnie wchodzi opcja tzw. "third country" którym u Pati była Holandia

My na upoważnieniu mieliśmy podane kto podróżuje z dzieckiem, dane moje i dziecka (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia), numery paszportów, dodatkowo ogólnie datę i kraj (USA / Niemcy / Polska), 03-12.2021 (napisaliśmy jedno na cały rok :D , możliwe że nie wolno).

Dzięki! Już sobie takie pismo przygotowałam, wpisałam dane i mąż podpisał notariusza wiec jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sie orientuje - jeden rodzic w PL, drugi w US bez mozliwosci przyjazdu do PL - odnowienie paszportu dziecka w PL wymaga albo obecnosci obojga rodzicow, albo zgody tego nieobecnego poswiadczonej przez "urzad paszportowy, konsula albo notariusza". 

Kto jest traktowany jako notariusz w US ? Notary public to wydaje mi sie ze nie ? 

(znajomy szuka pomocy i nie mam pojecia co mu powiedziec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Kto jest traktowany jako notariusz w US ? Notary public to wydaje mi sie ze nie ? 

Normalnie idziesz do pierwszego lepszego notary public poswiadczyc podpis. Potem bierzesz dokumenty I zalatwiasz apostille.

https://www.ohiosos.gov/records/apostilles-certifications/

Wtedy dokument nabiera mocy prawnej w Polszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...