Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, mcpear said:

dodają jakieś 2-3% co roku

Byłoby fajnie, ale w IL cap jest na poziomie 5%. W tym roku nam podnieśli 4.2%.

Update: Teraz widzę, że mówimy o innych rzeczach. Ty mówiłeś o wartości domu, a ja o podatku. Nie wiem czy są jakieś ograniczenia na wycene, ale ta ichnia wycena nijak się ma do kwoty, którą za dom płaciliśmy.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mcpear said:

To chyba to samo - stawka podatku od nieruchomości jest procentowa od "ustalonej wartości". Jak masz cap 5% tzn, że nie mogą podnieść wyceny z roku na rok o więcej niż 5%. Czyli mówimy o tym samym

Na tych formularzach, które mi county podsyła to chyba jest bardziej skomplikowane, bo np. wartość domu jaką mi wyliczają nie wzrosła względem poprzedniego roku o tyle ile wzrósł mi podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez się marzą wysokie sufity i jakieś inne bajery, ale póki co mierzyliśmy siły na zamiary, bo oboje byliśmy na okresie próbnym w pracy jak się zdecydowaliśmy na budowę ;-) Zdecydowaliśmy się na jakiś tam projekt domu który nam się wstępnie spodobał, ale teraz widzę ze niektóre kwestie zostały nieprzemyślane, bo np. wybraliśmy ciemne podłogi a na nich każdy paproch widać… wiec codziennie odkurzacz jeździ. Dzis bym tego błędu nie popełniła. No i dodałabym jeszcze jedna sypialnie gdzie mój mąż mógłby trzymać swoje sprzęty muzyczne, bo po powieszeniu kilku jego gitar, kończy mi się miejsce na ścianach na pietrze ;-) 

Edytowane przez Paulina_89
Mistake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Xarthisius said:

Już nie wspomne, że mieszkając w chatce na polu kukurydzy płacę tyle co koleżanka @katlia'i za swoją $1.2M mansion... Go Illinois!!!

Mam nadzieje ze nie myslisz ze ja mieszkam w mansion... Moja "cottage" : 2 bedroom 1 bathroom na glownym poziomie, z wykonczona piwnica - co tu jest bardzo popularne - gdzie jest family room, lazienka, sypialnia i pare innych pokoikow uzywane na storage. Raptem jakies 1400 sf per poziom. Na miary hamerykanskie to jest maciupenki domek :) Ale go Illinois, dlaczego nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, katlia said:

Mam nadzieje ze nie myslisz ze ja mieszkam w mansion... Moja "cottage" : 2 bedroom 1 bathroom na glownym poziomie, z wykonczona piwnica - co tu jest bardzo popularne - gdzie jest family room, lazienka, sypialnia i pare innych pokoikow uzywane na storage. Raptem jakies 1400 sf per poziom. Na miary hamerykanskie to jest maciupenki domek :) Ale go Illinois, dlaczego nie. 

Otagowałem i nie widać tego 'i, ale tam jest "koleżanka Katli" :) Chodziło mi o ten dom, który zalinkowałaś.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, ilon said:

Kurcze, ja przestalam kupowac avocado toast, nie chodze juz na $7 latte do starbucksa a domu jak nie bylo tak nie ma. Widze ze licho wypadam na tle was wszystkich :D 

A wstajesz rano, dłużej pracujesz i dźwigasz większe ciężary? :)

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Xarthisius said:

A wstajesz rano, dłużej pracujesz i dźwigasz większe ciężary? :)

Z wstawaniem rano troche ciezko, ale wstaje na tyle wczesnie zeby zdazyc wyprowadzic psy i zrobic trening zanim zaczne prace. Nie pracuje jakos mega dlugo (na amerykanskie standardy), ale wystarczajaco duzo/ciezko/dobrze. W tamtym tygodniu zaoferowano mi nawet awans i zaakceptowalam! 

W przysiadzie w srode bylo 185, nie wiem czy wystarczajaco na forumowe standardy LOL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...