Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, micham napisał:

Tam jest jakaś jeszcze kontrola covid ?Bo ostatnio słyszałem ze RFN ma nadal jedne z bardziej restrykcyjnych zasad wjazdu...

Co ty nie powiesz :D Ja leciałam tydzień temu z USA do DE i się zgadzam. W USA zapomniałam o COVIDzie, a DE połowa ludzi nosi maseczki, nawet jak nie trzeba. Do tego wszystkie środki transportu + biura + przychodnie obowiązkowe. Ale zakupy w galeriach można robić już bez. Zgubiłam się w tych ichniejszych regulacjacj.

Lot z USA do Europy akurat:

- Maseczki wymagane w samolocie.

- Zaświadczenie o szczepieniu / pozytywny test PCR z ostatnich iluś tygodni albo negatywny test antygenowy.-

 

PS. RFN to chyba od 1990 już nie istnieje, po tym jak 3.10 nastąpiło zjednoczenie obu części Niemiec + obalenie muru berlińskiego. Wybacz, musiałam, dokształcili mnie przez te 4 lata mieszkania w DE ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Iskierka napisał:

Co ty nie powiesz :D 

xddd

17 minut temu, Iskierka napisał:

PS. RFN to chyba od 1990 już nie istnieje, po tym jak 3.10 nastąpiło zjednoczenie obu części Niemiec + obalenie muru berlińskiego. Wybacz, musiałam, dokształcili mnie przez te 4 lata mieszkania w DE

To chyba Cię słabo dokształcili...nazwa istnieje do dziś. Nieładnie tak kogoś pouczać będąc  niedoinformowanym. ;)

Edytowane przez micham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, micham napisał:

xddd

To chyba Cię słabo dokształcili...nazwa istnieje do dziś. Nieładnie tak kogoś pouczać będąc  nieniedoinformowanym. ;)

racja, przepraszam! Pomyliło mi się z NRF (literki przestawiłam).

Ogólnie tutaj to było  zawsze mówione DDR + BRD, wszystko po niemiecku zawsze, także polskie nazw y pouciekały mi z głowy. Także zwracam honor, ja RFN nazywam po prostu Bundesrepublik Deutschland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Iskierka napisał:

Pomyliło mi się z NRF (literki przestawiłam).

W kwestii formalnej: NRF to byl dawny, polski komunistyczny wynalazek. Tak wtedy ten kraj nazywano: Niemiecka Republika Federalna a ten drugi kraj Niemiecka Republika Demokratyczna.

Po upadku komuny, NRD gdzies sie zapodzialo a to co zostalo zaczeto nazywac RFN.

 

Tym samym popsuli rym w starym slaskim dowcipie:

Pytanie: Jakie sa cztery najwazniejsze rzeczy dla Slazaka?

Odpowiedz: Geld, geburstag, gescheft und gross paken z eNeReF!    :D

Edytowane przez andyopole
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/13/2022 at 5:36 PM, Iskierka said:

Lot z USA do Europy akurat:

- Maseczki wymagane w samolocie.

- Zaświadczenie o szczepieniu / pozytywny test PCR z ostatnich iluś tygodni albo negatywny test antygenowy.-

Zalezy od kraju. Wczoraj lecialam lotem (Mia - Waw), ani maseczek, ani szczepienia ani testow.. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, agatenka napisał:

Zalezy od kraju. Wczoraj lecialam lotem (Mia - Waw), ani maseczek, ani szczepienia ani testow.. 

To powyżej przy locie przez Niemcy (Frankfurt), oni wciąż tu debatują, czy znieść maseczki w środkach transportu publicznego czy nie. Podobno koniec z maseczkami 31 maja, ale kto ich tam wie ;) 

Jak jest jedna rzecz, za którą lubię USA to właśnie brak maseczek od marca, człowiek poczul wreszcie namiastkę dawnego, przed-covidowego życia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...