Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Roelka v.2 said:

Wiem ze nie jest. Ale mam takie wrazenie ze US ostatnio cofa sie do sredniowiecza szybciej od innych krajow. Nie tylko w kwestii aborcji. 

Nie wiem... w Europie tez sie cofaja... moze nie do sredniowiecza ale zdecydowanie do faszyzmu z lat 30tych zeszlego wieku ;) Kwestia aborcji jest i zawsze byla skomplikowana w USA. Za lat 60tych kobiety naprzyklad w NY mialy dostep do aborcji, bezpiecznej, przez lekarzy i pod dobra opieka. Tak samo bedzie kiedy Roe vs. Wade bedzie overturned. Wtedy od razu 26 stanow - w tym ten gdzie ty mieszkasz - zabroni aborcje i w niektorych nawet pomoc innej osoby bedzie przestepstwem. Ja akurat mieszkam w stanie gdzie aborcja bedzie legalna i bezpieczna. Tak samo jest/bedzie na calym zachodnim wybrzezu i wiekszosci northeast. A Texas, poludnie i Bible Belt - przeciez to republiki bananowe pelne dumnych redneckow. "The more things change the more they remain the same," jak sie mowi.

Edytowane przez katlia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pelasia said:

Wy to czytacie powazne sprawy, a ja to ostatnio zyje sprawa sądową Johnny Deppa i jego bylej współmałżonki Amber. Nawet 90 days fiance i ich wymyslny scenariusz sie nie umywa! :blink:

Osobiscie uwazam, ze powinno sie czytac i powazne sprawy i plotki. A balanced diet. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też wiosna tak się spóźnia? U mnie wciąż byle jak, teraz w południe jest tylko 14°C. Dopiero dziś założyłem folie na stelaż od greenhouse. Jeszcze nigdy tak późno tego nie robiłem. Chciałem przejechać kultywatorem i jeszcze coś posadzić ale jest tak mokro że się nie da. Dobrze że już jest pod dachem, trochę ruszyłem glebę pazurowym narzędziem, podeschnie i może w tygodniu jakieś pomidory wsadzę.

Wczoraj przyszedł rachunek za prąd, średnia temperatury teraz i rok temu na zdjęciu.

 

 

16519524961741729063489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wiosna w tym roku jakaś strasznie kapryśna. Ale od jutra mamy przejście od razu z paskudnej, mokro błotnej wiosny w lato. Cały Najbliższy tydzień w dzień 30C, noc koło 20C. Od razu  z grzania przesuwamy wajchę na chłodzenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mola napisał:

Od razu  z grzania przesuwamy wajchę na chłodzenie 

Fajnie! U mnie jeszcze cały przyszły tydzień zapowiadają tak samo byle jaki.

Idę dokonać dokładnych pomiarów mojego sunny room. W czasie długiego weekendu mam zamiar położyć tam panele, teraz są tam brzydkie płytki PVC.

A po pomiarach - w regały, w poszukiwaniu rzeczonych paneli. Trudno powiedzieć czy będą na sale przed Memoriał Day.

Może ktoś ma "wtykę" w Home Depot?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...