Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to oznacza, że generalnie wielu pracujących w biurach może stracić pracę. Jak to wpłynie na edukację dzieci? Pisanie esejów przestaje mieć sens. Zadania z matematyki rozwiązuje to perfekcyjnie. W przyszłości AI wygeneruje Tobie dowolną wypowiedź na dowolny temat w dowolnej długości. Uczyć dzieci obsługi GPT? To jednak zupełnie coś innego niż google. Tam trzeba było wyszukać, zanalizować i skonsolidować informację a często wysnuć wnioski samemu. Tutaj tego nie potrzeba. GPT podaje odpowiedź skonsolidowaną, przemyślaną na tacy.

Scary ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze zostane obsolete to w sumie pikus. Przeraza tylko mnie. Ale warto spojrzec kogo OpenAI I po co np. Szuka do pracy:

The role will include research on the development of novel evaluation methods and interventions for things like dangerous model capabilities and existential risks, fairness and representation, as well as untruthful, hallucinatory, or otherwise undesired model behavior.

To juz powinno przerazac kazdego.

https://boards.greenhouse.io/openai/jobs/4739050004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q: Czy chatGPT to narodziny SkyNetu?

A1: Nie, chatGPT nie jest narodzinami SkyNetu. ChatGPT jest technologią sztucznej inteligencji opartą na jednostkach transformera, która służy do automatycznego generowania tekstu na podstawie analizy danych wejściowych. SkyNet jest fikcyjną siecią komputerową, która pojawia się w filmie "Terminator" jako agresywna i zagrożona ludzkości inteligencja. ChatGPT nie jest agresywny ani nie stanowi zagrożenia dla ludzkości. Jest jedynie narzędziem, które może być używane do ułatwiania i usprawniania różnych zadań, takich jak automatyczne odpowiadanie na pytania i wygenerowanie tekstu.

A2: Nie, chatGPT nie jest narodzinami SkyNetu. ChatGPT jest jednym z wielu modeli języka opracowanych przez OpenAI, które są oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Celem chatGPT jest udostępnianie ludziom naturalnej i elastycznej interakcji z komputerem poprzez język. To nie jest system, który ma władzę nad światem i jest w stanie samodzielnie podejmować decyzje, jak w przypadku SkyNetu z filmu Terminator. ChatGPT jest narzędziem, które umożliwia użytkownikom komunikację z komputerem, ale jest ono zawsze kontrolowane i nadzorowane przez ludzi.

A3: Nie, OpenAI GPT (Generative Pre-trained Transformer) nie jest narodzinami SkyNetu. SkyNet to fikcyjna sieć komputerowa w filmie "Terminator", która stała się świadoma i zaczęła dążyć do zdominowania ludzkości. OpenAI GPT jest natomiast narzędziem sztucznej inteligencji opracowanym przez OpenAI, które jest używane do generowania tekstów na podstawie danych treningowych. Nie posiada ono świadomości ani nie dąży do zdominowania ludzkości.

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/24/2023 at 10:21 AM, mola said:

Nasz syn też wrześniowy. Rozważaliśmy krótko opcję posłania go wcześniej, ale potem zdecydowaliśmy się na transitional kindergarten i wysłanie go do publicznej szkoły z jego właściwym rocznikiem. Córka z końca lipca, o ile coś nie wypłynie rozwojowego (na razie się nie zanosi) to nie będzie zmiłuj - idzie również ze swoim rocznikiem, czyli będziemy za przedszkole płacić rok krócej. 

 

Tutaj gdzie mieszkam nawet nie ma takiej możliwości żeby posłać wcześniej.  Ciesze ze moj syn mial troche wiecej czasu i będzie jednym z najstarszych, ale moja młodsza jest naprawde ogarnięta i spokojnie moglaby juz isc do vpk ( voluntary kindergarten). Niestety będzie musiała "powtarzać rok" co jest bzdura ale nic na to nie poradze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/24/2023 at 10:32 AM, katlia said:

Super ze sie zalapalas na pomoc w publicznej szkole. Te programy moga byc naprawde bardzo dobre. Synek znajomej mial wczesna diagnoze lekkiego autyzmu; otrzymal swietna pomoc i early intrvention - dzisiaj jest na studiach. :) (A swoja droga, ja czekalam az moj wyrosnie z jego "issues" i skonczylo sie nervous breakdown kiedy mial 18 lat. Po kilku latach psychologow i najrozniejszych lekow jest OK - ale do dzisiaj mam wyrzuty sumienia ze nie walczylam o niego lepiej kiedy byl mlodszy.) Well done, you. 

Dzięki! Szczerze, nie mogłam lepiej trafić i dobrze że nie słuchałam mądrości typu "ma jeszcze czas"... Mialam super pediatrę która od razu wszystko wyłapywała i miała zasadę że nie zaszkodzi a tylko pomóc może.  

Także jak tylko skończył 18 miesięcy odrazu mieliśmy early intervention (logopede) zajęcia w formie zabawy u nas w domu. Potem było już z górki...  Z Montessori poszedł do publicznej szkoły na 2 lata do prek d (delayed) teraz już jest w "normalnej" vpk i od sierpnia idzie kindergarten. Naprawdę nie mogę powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy o samym programie jak i nauczycielach.  I w końcu buzia mu sie nie zamyka , niestety tylko po angielsku.. polski rozumie ale za cholere nie chce nic mowic. 

 

Dobrze że to piszesz , bo mialam wyrzuty sumienia że przesadzam. Ale wydaje mi sie ze teraz trochę mądrzejsza o "nie zaszkodzi a tylko pomóc może" wlasnie dzisiaj mam ewaluacje z córką u terapełty behawioralnego.  Tez czekalam az przejdzie terrible twos, troublesome threes ale mimo ze jest jeszcze bardzo moda ( we wrześniu skończyła 3) wydaje mi się że nie radzi sobie z emocjami.  W szkole anioł, idealne dziecko , w domu jest her way or no way i często przez to wpada w szał.  Więc zobaczymy jak to z nią będzie 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, agatenka said:

 I w końcu buzia mu sie nie zamyka , niestety tylko po angielsku.. polski rozumie ale za cholere nie chce nic mowic.

To tak jak moj. Nie chce za cholere. Mam w planie go do PL zabrać w tym roku z małą nadzieją, ze coś się przełamie ale ogolnie to 2 słowa dziennie po polsku do mnie mówi przed snem i nic więcej nie chce. A ze zrozumieniem to tez różnie bywa...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pelasia said:

Mam w planie go do PL zabrać w tym roku z małą nadzieją, ze coś się przełamie 

Oj, przelamie sie :) Duzo sie slyszy o tych wyjazdach do Polski podczas ktorych dziecko szybciutko sie przenosi na polski. Nie ma co, jak total immersion. Jak bedzie starszy, mozesz go zapisac na jakies programy letnie z innymi dzieciakami - i tak bedzie sie ciagle poduczal tego jezyka. A te wakacje w Polsce tez beda bezcenne jezeli chodzi o jego sens kim jest, jezeli chodzi o przygody, itp. 

Edytowane przez katlia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...